• Szkolny Zespół Głosownia
     • Szkolny Zespół Głosownia

     • Szkolny zespół „GŁOSOWNIA” z Rusi uczestniczył w ciekawym wydarzeniu wokalno-aktorskim. 27 maja wybraliśmy się gościnnie do Gminnego Ośrodka Kultury w Stawigudzie, by nagrać słuchowisko. Przy współpracy z dyrektorem GOK-u, Witoldem Lubowieckim mogliśmy zobaczyć, jak wygląda profesjonalne studio nagrań oraz doświadczyć, na czym polega zawodowe nagrywanie głosu. Nie jest to łatwa praca, ze strony aktora, reżysera dźwięku i montażysty potrzeba naprawdę ogromnego doświadczenia i wiedzy, by głos brzmiał dobrze. Uczniowie z zespołu byli podekscytowani, gdy nagrywając dźwięk, wyraźnie słyszeli swój głos w słuchawkach. Bywało tak, że kilka razy powtarzali jedną kwestię, by uzyskać jak najlepszy efekt!! Wspaniałe było to, że w momencie pomyłki, przejęzyczenia, można było na bieżąco kasować nagrany tekst i spróbować jeszcze raz. Dowiedzieliśmy się, że czytanie i interpretacja tekstu w bezpośrednim kontakcie z mikrofonem i ludźmi, którzy nas otaczają, by koordynować przebieg nagrań, to niełatwe, ale jednocześnie satysfakcjonujące zadanie. Dziękujemy jeszcze raz Gminnemu Ośrodkowi Kultury za to pouczające i radosne doświadczenie.

    • Projekt "Laborki"
     • Projekt "Laborki"

     • Uczniowie klas I a-e w Bartągu tuż po powrocie z nauki zdalnej do szkolnych ławek mieli rączki pełne "roboty". W ramach projektu "„Z chemią za pan brat", realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły i Dzieci "Nad Łyną", dzieci wzięły w trzech blokach tematycznych z zakresu procesów chemicznych. Podczas pierwszego z nich uczestnicy poznali znaczenie pojęcia reakcji odwracalnej, wykonując barwne reakcje chemiczne, natomiast podczas drugiego nieodwracalnej, tworząc masę slim'ową. Trzeci blok tematyczny został poświęcony zagadnieniom związanym z produkcją efektownych wulkanów na bazie produktów spożywczych.

      Dzięki  finansowemu wsparciu Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza nasze dzieci po powrocie z nauki zdalnej mogły uczestniczyć w cudownych zajęciach!

     • Warsztaty muzyczne w klasie 2c

     • W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 2c mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach muzycznych. Wspólnie z p.Magda doskonalili swoje umiejętności gry na różnych instrumentach muzycznych, śpiewali i tanczyli do wybranych utworów muzycznych, tym samym przygotowując się do jednego z najpiękniejszych dni w kalendarzu...Ale o tym w późniejszych relacjach.

     • World Bee Day - klasa 1e

     • Pierwszaki z klasy 1E wspólne świętowały Dzień Pszczoły z uczniami i nauczycielami biorącymi udział w międzynarodowym projekcie eTwinning "Bee Happy" - w spotkaniu na Zoom udział wzieli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej nr 8 w Chełmie oraz uczniowie z Turcji - Przedszkole Akkapı İlkokulu, Szkoła Podstawowa z Koçarlı oraz uczniowie z Przedszkola Mustafa Ayşe Altun İlkokulu w Antalya. Dzieci powitały się w języku angielskim oraz ojczystym, wspólnie zaśpiewały poznaną w czasie projektu piosenkę w j.angielskim i zadawały sobie zagadki związane z angielskiem słownictwem poznanym w czasie realizacji zadań projektowych. Na koniec wszystkie dzieci wspólnie rysowały łąkę z pszczołami w programie Corolillo umożliwiającym współpracę w czasie rzeczywistym.

     • Projekt "Bee happy"

     • Uczestnicy projektu "Bee happy" wzięli udział w spotkaniu online z pszczelarzem, który opowiedział o życiu tych wspaniałych owadów. Dzieci dowiedziały się między innymi o cyklu życia pszczoły, gdzie mieszka, jak rządzi królowa, skąd bierze się miód w słoiku, o unikatowym tańcu pszczół za pomocą którego pszczoła robotnica informuje pozostałe pszczoły gdzie można zebrać nektar, co i kto zagraża pszczołom oraz jak ludzie mogą chronić te wspaniałe owady.

     • Klasowy konkurs z języka polskiego

     • 17 maja w klasie 6c odbył się klasowy konkurs z języka polskiego. Tematyka konkursu-
       „Z miłości do polszczyzny- części mowy mam już z głowy”. Uczniowie zostali podzieleni na cztery drużyny i losowo odpowiadali na wybrane przez nich pytania. Konkurs został przeprowadzony na zasadach znanego teleturnieju rozrywkowego „Familiada”. Zwycięstwo zdobyły dwie grupy z największą ilością punktów, drużyna „MAGDY MAKŁOWICZ” :) oraz drużyna „ONE DIRECTION”. Oczywiście każdy uczeń dostał upominek i został doceniony za wiedzę, aktywność, współpracę w grupie oraz za nie poddawanie się mimo trudności. Zwycięskie drużyny mogły wybrać książki beletrystyczne według zainteresowań. Brawo!!

     • Warsztaty edukacyjne z programowania robotów klasa 1e

     • Uczniowie klasy 1E wzięli udział w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez Centralny Dom Technologii CDT w Warszawie. W czasie warsztatu zapoznały się z podstawami programowania robotów, a także zastanawiały się jakie roboty znają oraz w jaki sposób roboty komunikują się z ludźmi. Poprzez swobodną zabawę poznały edukacyjne roboty Photon oraz ich możliwości. Wspólnie programowały trasę robota wokół toru przeszkód. Po poznaniu funkcji robota, uczniowie zastanawiali się nad możliwością wyposażenia go w sztuczną inteligencję. Dziękujemy CDT za możliwość wzięcia udziału w warsztatach.

     • "Imagine The Code" 1e

     • Uczniowie klasy 1E na kółku komputerowym realizując projekt eTwinning "Imagine The Code" poznawali podstawy robotyki i programowania. W ramach zadania projektowego uczniowie konstruowali ruchome roboty i budowle z klocków Ledo WeDo 2.0, które następnie programowali przy użyciu aplikacji na tablety.

     • "Child in Art" 1e

     • Klasa 1E w ramach realizacji projektu eTwinning "Child in Art" świętowała z partnerami z Turcji, Gruzji, Włoch i Polski - Dzień eTwinningu. Uczniowie spotkali się online poprzez projektową platformę TweenSpace, mieli okazję do poznania języków ojczystych swoich partnerów. Każda grupa przywitała się w swoim języku, następnie uczniowie wymienili pozdrowienia po angielsku a na koniec wspólnie rysowali online na platformie Corolillo.

       

    • Anglia w pigułce”
     • Anglia w pigułce”

     • W naszej szkole odbywają się zajęcia projektowe z języka angielskiego „Anglia w pigułce”. Jest on realizowany w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. Ta cenna współpraca ma miejsce już po raz drugi w naszej szkole.

      Celem tych zajęć jest propagowanie nauki języka angielskiego wśród dzieci szkolnych, ale również rodziców i społeczności lokalnej. Dlatego też uczniowie uczestniczący w zajęciach przygotowują materiały po angielsku do prezentacji multimedialnej oraz książki pod tytułem „England in a nutshell”. Prezentacja zostanie przedstawiona w klasach II i III, a książka zasili zasoby biblioteki szkolnej. Zostaną również zakupione ciekawe pomoce dydaktyczne do nauki języka angielskiego.

     • Projekt eTwinning Bee happy!

     • 21 kwietnia odbyła się lekcja online o pszczołach po angielsku w ramach projektu eTwinning Bee happy! Uczniowie kl. 4c przygotowali i przeprowadzili lekcję, na której uczyli swoich młodszych kolegów słówek związanych ze światem pszczół. Na zajęciach oprócz nauki były przygotowane gry utrwalające poznane słowa. W spotkaniu uczestniczyły szkoły partnerskie z Turcji, Tarnobrzegu, Szczecinka, Słupska i Chełmu. Obecna była też kl. 1e z naszej szkoły, z którą wspólnie uczestniczymy w projekcie.

     • Majowe święta w 2d

     • Czas trzech świąt majowych: 1, 2 i 3 maja, które są szczególnie ważne w historii Polski obchodziliśmy w szczególny sposób – razem, a jednak osobno. Ale czy tak naprawdę wszyscy wiemy, dlaczego świętujemy? Warto było przypomnieć sobie, skąd wzięły się święta majowe. Dlaczego je świętujemy i komu je zawdzięczamy?

      Opowieść ruchowa, prace plastyczne oraz kawał historii ukrytej w odznakach.

      Kl. 2D

 • Galeria zdjęć

   brak danych