• #Razem na Święta

     •  

      Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji MEiN „Razem na Święta”, której celem jest niesienie pomocy innym.

      Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele w ramach akcji zrealizowali kilka działań:

      1. Przekazanie paczki Stacjonarnemu Hospicjum dla dzieci Caritas w Olsztynie – Marcin Dzieńkowski.

      2. Zorganizowanie w szkole zbiórki środków higienicznych dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – Monika Kudosz, Marcin Dzieńkowski, Małgorzata Żulewska.

      3.Przekazanie świątecznej paczki żywnościowej osobie samotnej i potrzebującej wsparcia – Agnieszka Jarzębińska.

      Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

      Szkolni koordynatorzy: Monika Kudosz, Marcin Dzieńkowski, Małgorzata Żulewska

     • „Wspólnie wygrajmy wrażliwość”

     •  

      „Dawanie prezentów, to wielka rzecz”, cytat ten pochodzi z popularnej obecnie dziecięcej bajki pt. „Bing”. Pokazuje on, jak ważne jest dzielenie się z innymi, choćby drobnymi upominkami. 🎁🎁🎁🎁 Zwłaszcza w tak pięknym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.

      Uczniowie klasy 6 B i 7 D wraz z nauczycielami Moniką Kudosz, Marcinem Dzieńkowskim i Małgorzatą Żulewską, przygotowali paczkę wspaniałej Kasi, niespełna pięcioletniej dziewczynce, która urodziła się z Zespołem Downa. Kasia lubi bawić się samochodami, stąd takie zadowolenie z wozu strażackiego :) Radość dziecka jest bezcenna.🥰🥰

      Nie bądźmy obojętni na innych i pomagajmy sobie w potrzebie, nie tylko w czasie Świąt.🎄🎄🎄

     • Spotkanie z książką "Idą święta"

     • Klasa 3D wzięła udział w spotkaniu online organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie. Było to spotkanie z książką "Idą święta" Moniki Utnik-Strugały. Dzieci dzięki zajęciom mogły jeszcze bardziej poczuć magię świąt, a wyobraźnia przeniosła nas nawet do innych krajów. Zdobiliśmy choinki, odwiedzaliśmy świąteczne jarmarki jak również dowiedzieliśmy się więcej o produkcji bombek. Szczególnie spodobały nam się te pochodzące z Francji w kształcie żab oraz z Niemiec, które mają kształt ogórków. My za to bardzo pomysłowo, ale mając okazję bycia jeszcze na zajęciach stacjonarnych wykonaliśmy swoje ozdoby, które zawisły na choinkach w domu każdego z dzieci.

     • Akcja "Paczka dla Onko-dzieciaczka"

     • W piątek 17 grudnia z naszej szkoły wyruszyły świąteczne prezenty zbierane w ramach akcji "Paczka dla Onko-dzieciaczka" dla podopiecznych oddziału klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej  Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wielkie serca i zaangażowanie w zbiórkę.

     • Wigilijne śniadanie w 3c

     • Wyjątkowy czas w 3c podczas,,Wigilijnego śniadania". Uczniowie dzięki współpracy z rodzicami biesiadowali przy kolendach i pastorałkach...Niestety,  to ostatnie nasze stacjonarne spotkanie w tym roku 🙃. Czekamy na Nowy Rok. 🎉🎄🤶🎄🎅🎄🧑‍🎄🎉

     • Wigilijka 2E

     • 17 grudnia odbyła się w klasie 2E ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się pierogami, pasztecikami i łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Choć byliśmy w mocno okrojonym składzie, to ostatni dzień nauki w szkole upłynął nam miło i bardzo świątecznie. Życzymy wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!

     • „Poznaj Polskę” - wycieczka dla uczniów klas 1-3

     • Wycieczka edukacyjna dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” – już na nami!

      14 grudnia 2021 roku odbyła się wycieczka dla uczniów z klas I-III której celem było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, a także poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. W wycieczce udział wzięli uczniowie klas 2E oraz 3B.

      Wczesnym rankiem autokar pełen dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszył do Torunia. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji.

      Pierwszym i najbardziej ekscytującym punktem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Połączenie nauki i zabawy, pobudzanie kreatywności, dostarczyło nam świetnej i interesującej rozrywki. Uczniowie podczas pobytu mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody. Wahadło Foucaulta, model rzeki, piękny człowiek, komórka i DNA, szepcząca ściana, pracownia przebudowy i wiele innych atrakcji czekało na naszych uczniów podczas trzygodzinnego pobytu w Młynie Wiedzy.

      Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których dzieci miały okazję wysłuchać barwnej opowieści o piernikach oraz samemu wyrobić swoje pierniczki.

      Z Muzeum Żywego Piernika wraz z przewodnikiem udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie toruńskiej starówki: czekały na nas mury obronne, Krzywa Wieża, bulwary nad Wisłą, katedra św. Janów, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem. A to wszystko pięknie oświetlone świątecznymi ozdobami. Na Rynku pod ratuszem mieliśmy okazję uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym, posłuchać kolęd i zakupić pierniczki oraz pamiątki.

      Wyjazd odbył się dzięki pilotażowemu przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu uczniów. Uczestnicy podczas pobytu w Toruniu poznali to piękne miasto, jego zabytki kultury i historię. Wycieczka realizowana była w ramach 2 obszarów edukacyjnych: kultura i dziedzictwo narodowe oraz największe osiągnięcia polskiej nauki.

     • "Bombka dla Kubusia" wydarzenie online na fb

     • "Jest taki dzień, tylko jeden raz do rokuDzień, zwykły dzień, który liczy się od zmrokuJest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem... "Święta to czas magiczny, w powietrzu unosi się rodzinny harmider a uśmiech nie schodzi z twarzy domowników. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość. Mały 6-letni Kubuś potrzebuje Naszego wsparcia. Chłopiec od urodzenia ma bardzo poważną wadę serca, którą można zredukować tylko operacją w Bostonie. Wiąże się ona z wyjazdem chłopca i ogromnymi kosztami. Rodzina Kuby wraz z przyjaciółmi rodziny robi wszytko co może, by wspólnie udało się zebrać potrzebną kwotę.

      Święta to czas w którym dzieją się cuda pokażmy wspólnie, że my również potrafimy je tworzyć. Zapraszamy Was serdecznie do Wspólnej akcji "Bombka dla Kubusia". Przynieście bombkę lub ozdobę, która chcielibyście umieścić na wspólnym drzewku świątecznym i wpłacie coś do puszki przeznaczonej dla Kubusia Dudy.

      Każdy z nas może wiele ale wspólnie możemy jeszcze więcej. Sprawmy by Ich święta, chodź inne były wyjątkowe i magiczne! 

      LINK DO WYDARZENIA "BOMBKA DLA KUBY" KLIKNIJ TUTAJ

     • Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA

     • 🎄⭐Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez Uczniów klasy VII b z Rusi. Przedstawienie nosi tytuł "Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA" ...Życzymy Wszystkim Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego🌠

     • "Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach" i klasa 2A

     • W środę 8 grudnia 2021r. kl. II A uczestniczyła w warsztatach przedświątecznych "Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach" w olsztyńskim zamku. Zajęcia miały charakter etnograficzny. Pierwsza część warsztatów stanowiła wprowadzenie w świat zwyczajów bożonarodzeniowych, właściwych mieszkańcom dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi. Dzieci dowiedziały się, że Szemel przynosił dawniej gwiazdkowe prezenty, jak wyglądał stół wigilijny i do czego służyło nowolatko – magiczne ciastko w kształcie zwierząt. W drugiej części każdy z uczniów miał możliwość wykonania ozdoby świątecznej - choinki. Na koniec zwiedziliśmy Zamek Kapituły warmińskiej.

     • Mikołajki w szkole

     • 6 grudnia Samorząd Uczniowski spotkał w szkole Mikołaja i wszystkie dzieci otrzymały cukierki. Radości było bardzo dużo, dzieci nie chciały wypuścić Mikołaja z budynku w Bartągu, trzymały go za rękawy, i przytulały się . Szkoda , że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku !!!

 • Galeria zdjęć

   brak danych