• „POZNAJ POLSKĘ” i klasa 7D

• Dnia 7 grudnia 2021r. klasa 7d uczestniczyła w wycieczce klasowej dofinansowanej z projektu MEiN „POZNAJ POLSKĘ”. Celem projektu było wsparcie finansowe, ale również wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Miejsce wyjazdu była Warszawa. Zwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, na zakończenie mieliśmy możliwość krótkiej przejażdżki  zabytkowym angielskim autobusem. Drugim miejscem na naszej liście było Centrum Nauki Kopernik.  Tutaj uczniowie wzięli udział w spektaklu z prądem w roli głównej w Teatrze Wysokich Napięć – doświadczenia fizyczne były niesamowite. Ponadto uczniowie mieli możliwość  przejścia przez różnorodne stacje doświadczalne oraz obejrzeć  eksponaty.

• Akcja "Podaj łapę" i klasy 2b i 2D

• Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom klas I-IV ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi Filia w Bartągu za wzięcie udziału w akcji "Podaj łapę "na rzecz psów ze Schroniska w Tomarynach. 09.12.2021roku uczniowie klas 2b i 2d zawieźli do schroniska przyniesioną karmę, zabawki, koce. To dzięki naszej pomocy psom będzie łatwiej przeżyć trudny czas zimowy.

• Razem na Święta

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Razem na Święta". W związku z tym organizujemy zbiórkę środków higienicznych dla dzieci i młodzieży (np. żele pod prysznic, szampony, balsamy do pielęgnacji, chusteczki nawilżone, itp) przebywających na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Przyniesione rzeczy proszę o przekazanie szkolnym koordynatorom akcji Pani Monice Kudosz, Panu Marcinowi Dzieńkowskiemu lub Pani Małgorzacie Żulewskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

• "Świąteczna Paczka dla Onko-dzieciaczka”

• Serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie się w akcję charytatywną "Świąteczna Paczka dla Onko-dzieciaczka” na rzecz pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

• Sukcesy naszych uczniów: Zuzanna Topa z klasy 3C

• Uczennica klasy 3c Zuzanna Topa po raz kolejny wzięła udział w III eliminacjach Halowego Pucharu Warmii I Mazur. Na dzień dzisiejszy Zuzia prowadzi 1 punktemw rankingu. Trzymamy kciuki za naszą koleżankę!

• Spotkanie z Japonią w klasie 1C

• 3 grudnia w klasie 1C mieliśmy gościa. Yoichi Ida przybliżał dzieciom położenie i kulturę Japonii. Dzieci dowiedziały się, co symbolizuje flaga Kraju Kwitnącej Wiśni, jak się wymawia i pisze po japońsku jej nazwę, zaznaczały na mapie najdalej wysunięte punkty i okazało się, że chociaż Japonia ma niewielką powierzchnię na lądzie, posiada ogromną ilość wód terytorialnych. Uczniowie podziwiali urodę tradycyjnych słodyczy podawanych podczas ceremonii parzenia herbaty. Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za poświęcony czas.

• Wyniki konkursu recytatorskiego

• Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie recytatorskim z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W Kategorii klas 1 i 2 : I miejsce zajął Dawid Sadownikow 2a, II miejsce Nadia Panuś 1, III miejsce Alicja Gizan 2a. W kategorii klas 3: I miejsce: Krzysztof Korbański 3a i Lena Grabowska 3b, II miejsce: Agata Łodziewska 3b, III miejsce: Maria Trusiak 3e. Serdecznie gratulujemy!!! Organizatorzy: Iwona Góralczyk, Dorota Miałkowska-Łysoń, Martyna Suchoparska

• Zajęcia rozwijające: "Zaprzyjaźnij się z Photonem"

• Od września klasa 2E w ramach zajęć koła rozwijającego realizuje cykliczne cotygodniowe zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne. Podczas zajęć wykorzystywane są autorskie scenariusze Pani Pauliny Kurowskiej-Lorynskiej, które zostały opracowane we współpracy Panią Jolantą Okuniewską i amerykańskimi nauczycielami w oparciu o metodologię SEL (Social Emotional Learning). Opracowane ćwiczenia i scenariusze obejmują skoordynowane strategie nauczania i rozwoju, skupiając się na emocjach i relacjach między uczniami. Wszystkie aktywności bazują się na metodologii rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych opracowanych przez wiodącą w tej dziedzinie amerykańską organizację Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning (CASEL). Podczas każdych zajęć uczniom towarzyszy znany i lubiany robot Photon. Dzieci uwielbiają swoje cotygodniowe spotkania i coraz bardziej świadomie rozmawiają o emocjach i uczuciach. Stają się pewniejsze siebie, otwarte na innych i empatyczne. Coraz lepiej współpracują w parach czy zespołach i otwarcie komunikują swoje potrzeby.