• Klasa 2E w Bibliotece Publicznej Abecadło w Olsztynie

• 9 marca uczniowie klasy 2E wzięli udział w warsztatach literackich w Bibliotece Publicznej Abecadło w Olsztynie. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki. Panie bibliotekarki oprowadziły grupę po całym pomieszczeniu, omówiły księgozbiór, poinformowały, jak oznaczone są książki i zaprezentowały różne ich rodzaje. Opowiedziały też o sposobie założenia karty do bibliotek publicznych oraz sposobie wypożyczania książek. Dzieci już wiedzą na jak długo i jaką ilość książek można wypożyczyć jednorazowo. W bibliotece są również gry planszowe, komputerowe, filmy a także płyty z muzyką. Po zwiedzeniu Biblioteki uczniowie wzięli udział w lekcji warsztatowej, obejrzeli teatrzyk cieni pt. „Dwie wieże”, z którego wyciągnęli morał, że warto sobie pomagać i nie kłócić się, a współpracując można osiągnąć więcej. Po obejrzeniu teatrzyku cieni uczniowie wzięli udział w quizach dotyczących baśni, kalamburach, zabawie "Zgadnij jaką postacią z baśni jesteś". To była wspaniała i na pewno nie ostatnia wizyta dzieci w Abecadle.

• Konkurs "Maska w kolorach emocji"

• W związku z nadchodzącym Dniem Teatru zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Maska w kolorach emocji".
            Tradycyjnie w teatrze maska służyła do pokazania emocji i nastroju odgrywanej postaci. Plastyka posługuje się kolorem. Łączymy obie dziedziny sztuki aby opowiedzieć o różnych uczuciach, których doświadczamy.

Regulamin:

Cele konkursu:
            - promowanie zainteresowań różnymi dziedzinami sztuki i ich wzajemnym oddziaływaniem;
            - budowanie wrażliwości estetycznej; rozwijanie zainteresowań plastycznych i kreatywności,
            - zwrócenie uwagi na tematykę emocjonalności i sposobów jej wyrażania poprzez sztukę
            - umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej twórczości na forum szkoły.

Zasady konkursu:
            1. Wykonanie pracy plastycznej dowolnego formatu i w dowolnej technice plastycznej - płaskiej, przestrzennej (3D) lub łączonej (rysunek, malarstwo, kolaż, asamblaż, rzeźba itp.)
            2. uczestnik może zgłosić jedną pracę (indywidualną).
            3. Tematem jest motyw maski, która wyraża emocje, całość powinna mieć kolorystykę odpowiednią do nastroju który chcemy pokazać.
            4. Oceniamy kreatywność, estetykę, samodzielność wykonania i ogólny wyraz artystyczny

Termin oddawania prac upływa 25.03.2022r.
            Prace przyjmują:
            Bogusława Masłowiecka-Miotk
            Aleksandra Jaszczanin
            Katarzyna Wierszyło

Wyniki będą ogłoszone 28.03.2022r.
            Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy a prace konkursowe zostaną wyeksponowane na terenie szkoły w Rusi.

Zapraszamy!

• Warsztaty pizzy w klasie 2D

• W poniedziałek 07.03 uczniowie klasy 2 D mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach pizzy. Dzieci wysłuchały krótkiego, fachowego wykładu na temat historii oraz powstawania pizzy przeprowadzonego przez pana Łukasza Misiora- właściciela pizzerii Vicolo Pizza. Wspólnie uczyły się robić pizzę, dodawały swoje ulubione składniki i przekazywały wyroby w ręce pizzermana do wypieku. Pracy towarzyszyło mnóstwo emocji, pasja i zaangażowanie. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wspaniale, ale i smakowały wybornie.

• 📣Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego📣

• 🌷Akcja na Dzień Kobiet🌷

📍Do akcji "szalonej głowy" zapraszamy głównie uczennice z klas 1-4, ale jeżeli dziewczyny w klasach 5-8 wezmą udział również zostaną nagrodzone bonem edukacyjnym.🎟

📍Dziewczyny z klas 5-8 proszone są o przygotowanie ciekawostek na temat słynnych kobiet. Zarząd SU będzie sprawdzał waszą wiedzę, a następnie rozdawał bony edukacyjne.🎟

🎟 Bon edukacyjny będzie do wykorzystania jednorazowo do końca roku szkolnego np. na zwolnienie z kartkówki, z odpowiedzi, pracy domowej itp.

• POKAZ SZERMIERKI W NASZEJ SZKOLE

• 3 marca uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w pokazie szermierki przygotowanym przez IKS Szermierka Stawiguda. Oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej o tej dyscyplinie sportu, uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Trwa nabór do Sekcji Szermierczej. Zachęcamy ! Trenuj szermierkę !