• WYTYCZNE ODNOŚNIE ORGANIZACJI ZAJĘĆ OPIEKUŃCZO WYCHOWAWCZYCH Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH DLA UCZNIÓW KLAS 1-3

Od 1 marca 2021r. w Szkole Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi Filia w Bartągu uruchomione zostały zajęcia opiekuńczo wychowawcze

z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-3.

W szkole zostały opracowane procedury zgodnie z wytycznymi

Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zajęcia opiekuńczo- wychowawcze będą prowadzić wychowawcy świetlicy szkolnej, natomiast zajęcia dydaktyczne będą odbywały się w sali komputerowej, poprzez łączenie online za pomocą platformy Microsoft Teams z nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej.

W ZWIĄZKU Z PRZYWRÓCENIEM MOŻLIWOŚCI UDZIAŁU UCZNIÓW KLAS I – III SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ZAJĘCIACH OPIEKUŃCZO – WYCHOWAWCZYCH Z ELEMENTAMI ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

w Szkole Podstawowej im. 11Listopada w Rusi Filia w Bartągu

PODCZAS PANDEMII COVID – 19 WPROWADZA SIĘ NASTĘPUJĄCE PROCEDURY:

PROCEDURY ORGANIZACJI ZAJĘĆ W SZKOLE PODSTAWOWEJ

1. Świetlica pracuje w godzinach 6:30- 16:30.
          2. Rodzic zobowiązany jest zgłosić potrzebę korzystania ze świetlicy szkolnej

w formie wiadomości poprzez platformę Librus do kierownika świetlicy.

1. W grupie może przebywać do 12 uczniów, w uzasadnionych przypadkach,

za zgodą Dyrektora szkoły, można zwiększyć liczbę dzieci

(nie więcej niż o 2osoby).

1. Jedna grupa uczniów przebywa w wyznaczonej sali świetlicowej. Minimalna przestrzeń do zajęć dla uczniów w sali nie jest mniejsza niż 4m2 na jedną osobę.
          2. Z sali, w której przebywają uczniowie usunięto przedmioty, których nie można zdezynfekować lub skutecznie umyć.
          3. W sali każde dziecko będzie korzystało z osobnej ławki oraz komputera (odległość między stanowiskami wynosi 1,5m).
          4. Uczeń posiada własne przybory szkolne, które w czasie zajęć znajdują się na stoliku szkolnym lub w plecaku.
          5. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi.
          6. Uczniowie zobowiązani są do zachowania dystansu między sobą oraz do osłony ust i nosa (korytarz, szatnia, toaleta).
          7. Sale będą wietrzone co najmniej raz na godzinę oraz dezynfekowane.
          8. Istnieje możliwość korzystania przez uczniów z placu szkolnego

(oprócz placu zabaw), przy zachowaniu dystansu społecznego.

1. Szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla dzieci rodziców zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą

oraz innych osób realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

1. Jeżeli uczeń przejawia niepokojące objawy choroby należy odizolować

go w wyznaczonym miejscu (izolatorium) oraz powiadomić rodziców/ opiekunów w celu pilnego odbioru dziecka ze szkoły.

1. Wszyscy pracownicy szkoły zaopatrzeni są w środki ochrony osobistej,

(jednorazowe rękawiczki, osłonę na usta i nos).

1. We wszystkich pomieszczeniach sanitarno- higienicznych umieszczone zostały instrukcje prawidłowego i skutecznego mycia oraz dezynfekcji rąk.

PROCEDURY PRZYPROWADZANIA I ODBIORU UCZNIA

1. Uczniowie do szkoły mogą być przyprowadzani/ odbierani tylko przez osoby zdrowe.

2. Przyjęcie i odbiór dziecka będzie odbywał się w przedsionku wejścia do szkoły.
          3. Rodzic/opiekun oraz uczeń oczekujący na wejście do szkoły zobowiązany

jest zachować bezpieczny odstęp (2m od następnej osoby)

oraz o zachowanie wszelkich środków ostrożności (osłona ust i nosa).

1. Ucznia przyjmuje woźna, która pomaga w dezynfekcji rąk i prowadzi do sali, w której będą odbywać się zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.
          2. Do szkoły może uczęszczać wyłącznie uczeń zdrowy, bez objawów chorobowych.
          3. Ucznia podejrzewanego o chorobę nie należy przyprowadzać do szkoły. Pracownik szkoły ma prawo nie wpuścić ucznia do placówki i poprosić rodzica/opiekuna o zabranie dziecka do domu, jeżeli wykazuje takie objawy jak: kaszel, katar, temperatura powyżej 37°C oraz ogólne złe samopoczucie.
          4. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie, nie wolno przyprowadzać dziecka do szkoły.
          5. Uczeń nie powinien przynosić do szkoły niepotrzebnych przedmiotów.
          6. Rodzic/opiekun wyraża zgodę na pomiar temperatury ucznia termometrem bezdotykowym.

Procedura przygotowywania oraz podawania posiłków

1. Kuchnia szkolna nie przygotowuje posiłków.
          2. Rodzice są zobowiązani do zapewnienia dziecku posiłku i napoju.
          3. Zgodnie z nowymi wytycznymi obowiązuje zakaz noszenia przyłbic, szalików, chust itp. Nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

OSWIADCZENIE_1_zalacznik_nr_1.docx

OSWIADCZENIE_2_zalacznik_nr_2.docx