• Z matematyką przez Ruś

• „Z matematyką przez Ruś” edycja 2 (2021r.)

We wrześniu, po raz drugi, realizowaliśmy w naszej szkole projekt „Z matematyką przez Ruś”, którego pomysłodawcą i głównym koordynatorem była Małgorzata Żulewska, a drugim koordynatorem - Ewa Szałkowska. Obie nauczycielki matematyki układały zadania konkursowe, a następnie je sprawdzały. Projekt uzyskał dofinansowanie z fundacji mBanku. Dzięki temu mieliśmy możliwość zakupienia niezbędnych do nauki matematyki pomocy dydaktycznych oraz nagród dla zwycięskich drużyn. Projekt został zrealizowany w formie konkursu, na terenie miejscowości Ruś. Konkurs dedykowany był uczniom klas 5 i 6. Uczniowie z danych oddziałów podzieleni losowo na grupy szukali na terenie szkoły/Rusi zadań, a następnie rozwiązywali je w swoich grupach na lekcjach matematyki. Najlepsze drużyny przechodziły do kolejnych etapów. Na początku października poznaliśmy zwycięzców.

Celem projektu była popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, integracja grup wiekowych, przeprowadzenie innowacyjnego konkursu, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, poprawa efektywności nauczania matematyki, wykorzystanie naturalnego otoczenia szkoły do nowoczesnego nauczania matematyki, budzenie nawyku współzawodnictwa.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, laureatom oraz organizatorom za zaangażowanie i świetną zabawę poprzez naukę.

Ewa Szałkowska

Małgorzata Żulewska

„Z matematyką przez Ruś” edycja 1 (2020r.)

We wrześniu zaczęliśmy realizować w naszej szkole projekt „Z matematyką przez Ruś”, którego pomysłodawcą i głównym koordynatorem jest Małgorzata Żulewska – nauczyciel matematyki. Projekt uzyskał dofinansowanie z fundacji mBanku. Dzięki temu mamy możliwość zakupienia niezbędnych do nauki matematyki pomocy dydaktycznych oraz nagród dla zwycięskich drużyn. Projekt realizowany jest w formie konkursu. Uczniowie z danych klas podzieleni są na grupy, których zadaniem jest znalezienie na terenie szkoły/Rusi zadań, a następnie ich rozwiązywanie w swoich grupach. Najlepsze drużyny przechodzą do kolejnych etapów. Na początku października poznamy zwycięzców. Celem projektu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, integracja grup wiekowych,  przeprowadzenie innowacyjnego konkursu, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, poprawa efektywności nauczania matematyki, wykorzystanie naturalnego otoczenia szkoły do nowoczesnego nauczania matematyki, budzenie nawyku współzawodnictwa.

„Z matematyką przez Ruś”

Dnia 09.10.2020 r. w naszej szkole zostały ogłoszone wyniki konkursu matematycznego „Z matematyką przez Ruś”, dofinansowanego z fundacji mBanku.

Uczniowie otrzymali nagrody główne za zajęcia  miejsc I-III wraz z medalami oraz przyznano nagrody za wyróżnienie.

Dziękuję wszystkim za udział w konkursie. Gratuluję finalistom !!!

Album fotograficzny