„Odkrywamy znane i nieznane zakątki gminy Stawiguda”

06.05.2024 11:34

Sprawozdanie z pierwszego rajdu pieszego szkolnego koła PTTK przy SP w Rusi w ramach realizacji projektu „Odkrywamy znane i nieznane zakątki gminy Stawiguda”  finansowanego przez Gminę Stawiguda .

Nowy projekt Szkolnego koła PTTK

21.04.2024 20:47
      Serdecznie zapraszam do udziału w nowym projekcie koła PTTK realizowanym dzięki dofinansowaniu gminy Stawiguda.

Rajd pieszy Pluski - Zatoka Księżycowa

06.05.2024 11:27
      18 marca 2024 roku ponad 30 osobowa grupa wielbicieli pieszych wędrówek wyruszyła w strugach deszczu ze wsi Pluski w kierunku Zatoki Księżycowej nad jeziorem Pluszne.

Rajd pieszy szkolnego koła PTTK do źródeł rzeki Łyny.

23.10.2023 21:33
      Rajd pieszy szkolnego koła PTTK do źródeł rzeki Łyny.

"Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem"

29.04.2023 16:44
      23 kwietnia 2023r. odbył się drugi z cyklu "Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem" rajd szkolnego koła PTTK w Rusi. Tym razem 52-osobową grupą dzieci i rodziców wyruszyliśmy do Lidzbarka Warmińskiego- miasta w którym Mikołaj Kopernik spędził 7 lat. Tu pracował naukowo, sformułował podwaliny teorii heliocentrycznej, zajmował się tłumaczeniem dzieł wielkich filozofów, a przede wszystkim medycyną.