• Wiosenny Bieg Po Zdrowie

• Piątkowy dzień, mimo że pochmurny, na pewno nie był zimny. W ramach realizacji Programu Antytytoniowej Edukacji Zdrowotnej uczniowie Szkół Podstawowych z Gminy Stawiguda wzięli udział w Biegu po zdrowie i rozgrzali atmosferę na urokliwej polanie nad rzeką Łyną. Nad samym brzegiem została zaaranżowana galeria prac konkursowych, wszyscy biegacze brali też udział w quizie poświęconym profilaktyce palenia tytoniu.
            Organizatorzy-zespół nauczycieli wychowania fizycznego, odmierzyli i wyznaczyli trasę dla uczestników w siedmiu kategoriach wiekowych. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców:
            miejsce III pani Sylwia Barska
            Po wręczeniu medali, został też rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat Wybierz zdrowie - Nie pal!. Nagrody i prowiant piknikowy zapewnili uczestnikom - Jeronimo Martins Polska, Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Rusi i Wójt Gminy Stawiguda, który uświetnił swoją obecnością dekorację finalistów.
            Za wsparcie medyczne dziękujemy Stowarzyszeniu Pomocy Humanitarnej FENI - pan Jacek dzielnie wspierał wszystkich zawodników.

Ze sportowym pozdrowieniem
            Zespół nauczycieli wychowania fizycznego

• Międzyklasowy turniej piłki siatkowej

• W dniach 27.03 oraz 3.04 na sali gimnastycznej w Rusi odbył się kolejny międzyklasowy turniej piłki siatkowej dziewcząt.

W trudnej rywalizacji niepokonana została drużyna dziewcząt klasy VII A. Drugie miejsce wywalczyła drużyna klasy VI E. Na trzecim miejscu uklasyfikowała się drużyna dziewcząt klasy VIII B.

Serdecznie gratulujemy!

Nauczyciele wychowania fizycznego

• Sukcesy

• W dniach 28 marca-1 kwietnia w chorwackiej miejscowości Medulin odbyły się międzynarodowe regaty Clivo Sailing Cup.Uczeń naszej szkoły Michał Szlaga reprezentujący Nauticus Yacht Club Olsztyn, wywalczył 11 miejsce w kategorii Open (6 wśród chłopaków).W wyścigach brało udział 250 zawodników z całej Europy, natomiast warunki na wodzie były bardzo wymagające.Życzymy dalszych sukcesów i powodzenia na nadchodzących eliminacjach do Mistrzostw Europy i Świata.

• Wielki sukces naszej uczennicy

• Z radością informujemy, że uczennica klasy 2h Michalina Sowul zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Juniorów w szachach klasycznych w kategorii Dziewcząt do lat 9.