• O konkursie

Fundacja Orange zaprasza szkoły podstawowe do Konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu i Tam.

• Kontakt z Biurem Konkursu
            W przypadku pytań prosimy o kontakt z Biurem Konkursu Bezpiecznie Tu i Tam: telefon 605 105 179, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 - 17.00, e-mail: konkurs@bezpiecznietuitam.edu.pl

• Cel konkursu
            Jego celem jest podniesienie kompetencji dzieci i ich rodziców w zakresie bezpieczeństwa w internecie.

• Czas trwania
            Konkurs rozpoczyna się 1 września 2016 r. i trwa do 31 marca 2017 r.

• Regulamin
            Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu edukacyjnego Bezpiecznie Tu i Tam - tutaj

• Uczestnicy konkursu i zadania konkursowe
            Uczestnikiem Konkursu jest szkoła, jednak o liczbie uzyskanych przez nią punktów decyduje wspólne zaangażowanie uczniów, nauczycieli, rodziców, którzy realizują aktywności konkursowe:.

• Dzieci zdobywają punkty dzięki swojej aktywności w trakcie zajęć edukacyjnych i biorąc udział w zadaniach konkursowych.
            • Rodzice mają za zadanie pozyskanie certyfikatów za realizację kursu Bezpiecznie Tu i Tam na fundacja.orange.pl/kurs.
            • Nauczyciele zdobywają punkty za realizację aktywności konkursowych dla dzieci i rodziców zgodnie z programem dydaktycznym akcji, na który składa się:
              1. Przeprowadzenie spotkania z rodzicami informującego o akcji oraz kursie internetowym Bezpiecznie Tu i Tam.
              2. Przeprowadzenie cyklu zajęć edukacyjnych dla uczniów na temat bezpieczeństwa dzieci online.
              3. Zorganizowanie pikniku edukacyjnego dla dzieci (i rodziców).
              4. Przeprowadzenie trzech zadań konkursowych dla uczniów w tematyce bezpieczeństwa online: Rywalizacji na słowa, Rywalizacji na obrazy, Rywalizacji na multimedia.

• Nagrody
            Nagrodą główną dla szkoły, która zwycięży w Konkursie jest wyposażenie szkolnej pracowni multimedialnej w sprzęt o wartości 30 000 zł. Szkoły, które uplasują się na kolejnych 10 miejscach w tabeli punktacji, uhonorujemy nagrodami wyróżnienia w postaci sprzętu dydaktycznego o wartości 5000 zł każdy.

Nagrody czekają również na uczniów, którzy wezmą udział w 3 zadaniach konkursowych. Najlepsze trzy prace w każdej rywalizacji nagrodzimy tabletami i gadżetami elektronicznymi. Przygotowaliśmy również nagrody wyróżnienia w postaci gier edukacyjnych dla kolejnych 7 laureatów zadań konkursowych.

Pełna lista nagród dostępna jest tutaj

• Jak wygrać?
            Przyznajemy punkty za aktywność nauczycieli, uczniów, a także rodziców. Punkty policzymy według specjalnego algorytmu, który zagwarantuje równe szanse wielkim i kameralnym szkołom. Dzięki temu zwyciężą najbardziej zaangażowane społeczności szkolne.