• "Odkrywamy znane i nieznane zakątki Gminy Stawiguda".

• 17.06.2024 08:49
      • Szkolne Koło PTTK przyjaciele i miłośnicy wędrówek tym razem wybrali się
      • Szkolne Koło PTTK przyjaciele i miłośnicy wędrówek tym razem wybrali się
        na spływ kajakowy w ramach projektu finansowego przez gminę Stawiguda  "Odkrywamy znane i nieznane zakątki Gminy Stawiguda". 16.06.23r   spotkaliśmy się w Pluskach skąd pojechaliśmy na miejsce startu na parking leśny w okolicach miejscowości Swaderki. Tam rozpoczęliśmy spływ rzeką Marózką zakończony na jeziorze Świętym w miejscowości Kurki. Wyzwanie podjęła grupa 60 osobowa, gdyż rzeka jest bardzo malownicza ,ale  bardzo wymagająca. Musieliśmy zmierzyć się  z mieliznami, wystającymi konarami drzew, ostrymi zakrętami i wartkim nurtem rzeki. Przygoda była niesamowita.
        Spływ zakończyliśmy ogniskiem nad jeziorem w Pluskach, które zorganizował nam Pan Paweł Filipek. Pan Paweł w profesjonalny i bezpieczny sposób poprowadził spływ.  Rodzice i dzieci  bardzo się zintegrowali, musieli ze sobą współpracować, wspierać się, pomagać sobie i świetnie się bawić. Czekamy na następną wyprawę tym razem we wrześniu. Będzie to rajd rowerowy. pozdrawiam serdecznie i zapraszam do wspólnego spędzania czasu wolnego w aktywny sposób. Za pomoc w organizacji spływu dziękuję p. Arkadiuszowi Fudali.
        Do zobaczenia po wakacjach.

Zapraszamy do obejrzenie obszernej fotorelacji.

OBSZERNA FOTORELACJA ZE SPŁYWU (KLIK)