• TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH 🏐🥇🥈🥉🏐

     •  

      W zeszłym tygodniu zakończyły się rozgrywki trójek siatkarskich dziewcząt i chłopców klas V-VI i VII-VIII o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Rusi.

      Celem rozgrywek było promowanie zdrowego stylu życia oraz współpraca i integracja uczniów.

      Czołowe miejsca w kategorii klas V-VI zdobyły dziewczęta Vd 🥇🥈i Va 🥉, chłopcy Vb 🥇🥉i Va 🥈

      W kategorii klas VII-VIII,

      dziewczęta:

      I miejsce – VIII c

      II miejsce – VII d

      III miejsce – VIII a

       

      chłopcy:

      I miejsce – VIII a

      II miejsce – VIIl b

      III miejsce – VIII c

      Gratulacje dla wszystkich uczniów za postawę i wynik podczas turnieju.

      Podziękowania dla dziewcząt robiących zdjęcia 📷😊

      1 czerwca rozegrany zostanie mecz Uczniowie kontra Nauczyciele.

     • Szkolny Turniej Warcabowy

     • 05.05.2022r. odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Warcabowy.

      Nagrody zostały przyznane:

      I miejsce - Nadia Panuś kl. Ib

      II miejsce - Filip Dąbrowski kl. IIc

      III miejsce - Iga Nitkiewicz kl. IIIa.

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaciętą rywalizację i atmosferę świetnej zabawy.

     • III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stawiguda

     • Dnia 29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Rusi w Filii w Bartągu odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stawiguda. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły i Dzieci „Nad Łyną” uzyskaliśmy dofinansowanie projektu  z budżetu Gminy Stawiguda w ramach konkursu na realizację zadań publicznych. Serdecznie dziękujemy Michałowi Kontraktowiczowi Wójtowi Gminy Stawiguda za wspieranie inicjatyw dla społeczności szkolnej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Udział wzięło 77 uczestników z trzech gminnych szkół:

      Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Baczewskiego w Gryźlinach. Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach wiekowych.

      Klasy 7-8:

      1.miejsce Magdalena Filipiak  ZSP Stawiguda

      2.miejsce Maksym Pemakhow  SP Ruś

      3.miejsce Jan Danielak  SP Ruś

       

      Klasy 4-6:

      1.miejsce Igor Ziehm  ZSP Stawiguda

      2.miejsce Iwo Żebrowski   ZSP Stawiguda

      3.miejsce Wiktoria Życka  SP Ruś

       

      Klasy 1-3:

      1.miejsce Iga Nitkiewicz  SP Ruś

      2.miejsce Jakub Barabasz  ZSP Stawiguda

      3.miejsce Wiktor Lachowicz  SP Ruś

       

      Turniej przebiegał w  fantastycznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i medale a osoby wyróżnione miejscami piękne puchary.

      Serdecznie dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że zachęcimy też inne dzieci do nauki gry w szachy, która wpływa pozytywnie na ich wszechstronny rozwój.

      Organizatorki:

      Małgorzata Kuźmicka, Agata Uziełło ,Wioletta Chomentowska

     • Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

     • 27 i 28 kwietnia uczniowie klas I-IV naszej szkoły wzięli udział w apelach z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowała klasa III D. Podczas apelu uczniowie mogli również obejrzeć poloneza i krakowiaka (polskie tańce narodowe) w wykonaniu członków Zespołu Reprezentacyjnego Szkoły. Bardzo cieszymy się, że uczniowie w duchu patriotyzmu mogli uczestniczyć w celebrowaniu tak ważnego dla Polaków święta.

     • Międzykulturowe spotkanie uczniów w projekcie eTwinning

     • W czwartek 28 kwietnia odbyło się za pośrednictwem ZOOM międzykulturowe spotkanie uczniów w ramach współpracy międzynarodowej w projekcie eTwinning "Butterfly Effect". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2E oraz uczniowie szkół partnerskich z Polski (ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej w Rostarzewie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim) oraz uczniowie z Turcji z Akkapı İlkokulu Seyhan, Koçarlı Yeniköy İlkokulu Koçarlı, Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Döşemealtı Podczas spotkania uczniowie poznawali słownictwo związane z motylami, które są tematem przewodnim projektu eTwinning "Butterfly Effect" oraz słownictwo związane z bajką "Very Hungry Caterpillar". W drugiej części spotkania uczniowie prezentowali swoje zdrowe drugie śniadania nawiązujace do bajki o głodnej gąsienicy. na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy wspólną piosenkę o stadiach rozwoju motyla "Butterfly Dance". Dziękujemy uczniom i uczennicom z Polski i Turcji za wspólne spotkanie online

     • Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”

     • Drodzy Rodzice,

      miło nam poinformować, że nasza szkoła biorąc udział w konkursie „Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu” wydawnictwa Nowa Era, znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem

      „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

      Certyfikat ten oznacza, że Nasza szkoła:

      • podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
      • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
      • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
      • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
      • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.
     • Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     • Dzisiaj nasza reprezentacja brała udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Barczewie. W składzie 3 osobowym po wszystkich konkurencjach znaleźliśmy się na V miejscu. Rywalizacja była na wysokim poziomie, bardzo trudne zadania do wykonania. Między innymi była do odegrania scena z pierwszą pomocą, przejazd po torze rowerowym i test z pierwszeństwa ruchu drogowego. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów.

     • Dzień Ziemi

     • Obchody Dnia Ziemi to doskonała okazja, by promować wśród uczniów postawy ekologiczne, by pokazać im, jak mądrze i świadomie wybierać oraz jak postępować dla dobra naszej planety. Dlatego społeczność szkolna sadziła nowe rośliny – dziękujemy p.Joannie Smólskiej za sadzonki słoneczników oraz p.Agnieszce Jamrozik za okazane serce oraz poświęcony czas podczas planowania szkolnej zieleni, zakupu i sadzenia przyjaznych owadom roślin. Ponadto zbierano makulaturę, starsi uczniowie prowadzili lekcje w klasach młodszych na temat segregacji odpadów i najprostszych działań ekologicznych. Niektórzy w ramach konkursu szyli eko-torby wielokrotnego użytku – dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody, inni wybrali się na rajd pieszy do pobliskiego rezerwatu przyrody. Uczniowie klas VII spotkali się z przedstawicielem koncernu samochodowego Toyota – dziękujemy p.Rafałowi Nowakowskiemu za ciekawą prelekcję. 22 kwietnia za nami – po tak dobrze przeżytym dniu należałoby tylko życzyć, by postawy proekologiczne nie były od święta, ale towarzyszyły nam na co dzień.

     • Wyniki Konkursu na palmę wielkanocną

     • Wyniki Konkursu na palmę wielkanocną

      Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z prac była wyjątkowa, a uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłym zmysłem artystycznym.

      Wyniki  konkursu w kategoriach:

      • klasy III-IV

      I miejsce:  Piotr Szypulski kl. IIIc

      II miejsce: Zuzanna Jankowska kl. IVc

      III miejsce: Hubert Domian kl. IIIc

      Wyróżnienia:

       Maria Buczkiewicz kl. IVe

       Zofia Konopka kl. IVc

      • klasy I-II

      I miejsce:  Arkadiusz Jakubowski kl. If

      II miejsce ex aequo: Tomasz Płocharczyk kl. IIa, Oliwia Święcka kl. Ic, Zofia Jurołajć  kl. IIe

      III miejsce ex aequo: Adam Burczyński kl. Ie, Anna Lentacz kl. II a, Lena Czyż kl. IIa

      Wyróżnienia:

      Nela Szczęsna kl. If, Blanka Slesińska kl. Ie, Lena Jewartowska  kl. IIc, Zera Kamil kl. I d, Julian Panasiuk kl. Id, Amelia Romanowska kl. Id, Aleks Czaja kl. Ie, Pola Majerska kl. Ie, Tymon Tamkun kl. Ie, Witold Trejnis kl. Ie, Eryk Barszczewski kl. IIa, Jakub Kubacki kl. IIa, Antoni Dygacz kl. Ib, Patrycja Stachewicz kl. Ib,  Wojciech Bigaj kl. Id, Lidia Dąbkowska kl. IIc, Amelia Fedejko kl. Ie

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy nagrodzonym 😊

      Jarzębińska Agnieszka

      Wierszyło Katarzyna

      Kardahs Irmgarda

     • Laboratoria Przyszłości - SkriBoty - szkolenie

     • 22 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie prowadzone przez Pana Adriana Komorowskiego z firmy Skriware, przygotowujące naszych nauczycieli do pracy z zakupionymi w ramach Laboratorium Przyszłości robotami SkriBot i klockami SkriKit. W ramach Laboratorium Przyszłości nasza szkoła zakupiła 10 robotów SkriBot, 10 zestawów klocków inżynieryjnych Skrikit oraz 10 mat i kart inżynieryjnych.

     • Sukcesy uczniów

     • Z radością informujemy, że nasza uczennica, Patrycja Trzcińska z kl. 8a, zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, a także tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Historii.
      Serdecznie gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów!

     • WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY DOBIEGŁ KOŃCA 👇

     •  

      W piątek 8.04 w Rusi i w poniedziałek 11.04 w Bartągu miał miejsce kiermasz świąteczny, na którym uczniowie klas VIII sprzedawali kartki i ozdoby świąteczne, a także biżuterię i rękodzieła. Wszystko wykonane przez uczniów naszej szkoły.

      ZEBRALIŚMY 972,01 zł !

      Pieniądze zostały przekazane do Caritas Polska na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

      Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy :))

      Grażyna Furmaniak

      Marcin Dzieńkowski

     • Wyjazd na Trampoliny

     •  

      5 kwietnia uczniowie klasy 8a i 8c w ramach lekcji wychowania fizycznego wybrali się do Parku Trampolin 7 Jump Street. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Rozgrzewka, rywalizacja w różnych ciekawych konkurencjach i salta zapewniły uśmiech i zadowolenie uczestników. Wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrych humorach 😊

     • Szkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

     • 4 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w globalnej akcji obchodzonej na całym świecie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia w naszej szkole na znak solidarności z osobami z autyzmem można było zobaczyć wyłącznie kolor niebieski. Uczniowie oraz pracownicy zgodnie ubrali się na niebiesko, niektórzy z nich wzięli ze sobą dodatkowy gadżet w tym kolorze. Ponadto w klasie 2a zostały przeprowadzone warsztaty sensoryczne, dzięki którym dzieci miały niesamowitą okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami, jak osoby z autyzmem mogą odczuwać bodźce płynące z otoczenia. Takie ćwiczenia z pewnością ułatwią dzieciom zrozumienie ich. Dodatkowo mając na celu uświadomienie jak największej liczby uczniów naszej szkoły, czym jest autyzm, jak może się on objawiać oraz jakie trudności napotykają osoby z autyzmem, została stworzona prezentacja multimedialna, którą nauczyciele klas I-VIII przedstawili na swoich lekcjach. Zdobytą wiedzę uczniowie sprawdzili biorąc udział w quizie. To był niezwykle ważny dzień.

      Dziękujemy wszystkim za udział!

      Paulina Kamińska, Adrianna Jóźwiak

     • "Spotkanie z poezją warmińską" - konkurs recytatorski

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. "Spotkanie z poezją warmińską". W etapie klasowym do II etapu zakwalifikowało się 18 osób. W II etapie wyłonione zostały trzy miejsca i wyróżnienia.

      I miejsce: Dawid Sadownikow kl. 2a,

      II miejsce: Krzysztof Korbański kl. 3a, Małgorzata Michalczewska kl. 3e,

      III miejsce: Kaja Ujma kl. 2c, Natalia Krzemieniewska kl. 2d

      Wyróżnienia: Nadia Panuś 1b, Piotr Malec 1d.

      Osoby nagrodzone przechodzą do III etapu międzyszkolnego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie. Nagrania konkursowe będą dostępne na YouTube.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Katarzyna Kalisiak,, Ewa Mendalka, Wioletta Chomentowska, Lidia Kołakowska

     • Piżamowy Poniedziałek

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy uczniów klas 1-8, nauczycieli i pracowników szkolnych

      11 kwietnia - Piżamowy Poniedziałek :)

 • Galeria zdjęć

   brak danych