• Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo

• Nasza szkołą bierze udział w projekcie Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo. Projekt skierowany jest do wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły. Będziemy kształtować równowagę między korzystaniem z nowych technologii i świadomym tworzeniem realnych więzi poza przestrzenią Internetu.
          7 obszarów Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo:
          -Dostęp do aktualnej i rzetelnej wiedzy o nowych technologiach
          i problemach wynikających z ich nadużywania.
          - Kreatywne i bezpieczne włączenie technologii informacyjno-komunikacyjnych w proces edukacji.
          -Podejmowanie działań w zakresie profilaktyki e-uzależnień oraz działań edukacyjnych zmierzających do redukcji szkód wynikających z korzystania z zasobów sieci.
          -Wspólne wypracowanie i wdrażanie zasad używania zasobów sieci na terenie szkoły.
          -Tworzenie kultury świadomego bycia poza siecią.
          -Nauka kompetencji przyszłości.
          -Realizacja projektów odpowiedzialnych społecznie.

Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo - autorski program Fundacji Dbam o Mój Zasięg