• Narodowe Czytanie 2024 w Bartągu

• W piątkowe przedpołudnie 6 września, w naszej szkole w Bartągu, odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Narodowe Czytanie 2024 w plenerze. Tego dnia zaproszeni Goście, Uczniowie i Nauczyciele mieli przyjemność wspólnie czytać i słuchać fragmentów poezji dziecięcej.

Całe wydarzenie odbyło się na otwartej przestrzeni, co stworzyło wyjątkową atmosferę. Na głównej scenie, udekorowanej stylowymi meblami i jesiennymi kwiatami zasiedli znamienici Goście Katarzyna Sobiech - Wicemarszałkini Województwa Warmińsko-Mazurskiego, @Mariola Grzybowska - Brzezińska, Maciej Wróbel - poseł na Sejm RP, Michał Kontraktowicz Wójt Gminy Stawiguda, Magdalena Matracka Zastępca Wójta Gminy Stawiguda

O godzinie 11:30 nastąpiło oficjalne otwarcie Narodowego Czytania przez Panią Agnieszkę Szatkowską, która przywitała wszystkich zgromadzonych. Głos zabrała również Dyrektor Szkoły Pani Monika Markowicz, która przybliżyła ideę Narodowego Czytania.

W akcji udział wzięli nasi najmłodsi- uczniowie klas II i III. Nasi Goście czytali utwory literatury dziecięcej. Ich pełne zaangażowania interpretacje literackie spotkały się z wielkim uznaniem publiczności.

Wydarzenie uświetniła występem wokalnym nasza uczennica Agata Szatkowska.

Wójt gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz i Dyrektor Szkoły Pani Monika Markowicz podziękowali wszystkim za udział oraz zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia.

Wydarzenie to było nie tylko wspaniałą okazją do popularyzacji literatury dziecięcej, ale również do wspólnego spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze. Zarówno uczniowie, jak i dorośli, z pewnością długo będą wspominać ten dzień jako pełen emocji i kultury.

Na pamiątkę wydarzenia wykonano wspólne zdjęcie.

W poniedziałek 9 września Narodowe Czytanie odbędzie się w Rusi.

Lubię to!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

• 2 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025. Z tej okazji odbyły się apele zarówno w szkole w Rusi, jak i w Bartągu. Powitaliśmy także uczniów klas pierwszych, którzy uroczyście ślubowali i zostali pasowani na ucznia.