• Rajd wokół jeziora Starodworskiego

• 07.06.2022 20:52
      • 5.06.22r miłośnicy pieszych wędrówek z koła PTTK działającego w SP w Rusi wyruszyli na ostatni w tym roku szkolnym rajd. Trasa licząca 14 km wiodła z parkingu leśnego przy zjeździe do Bartąga przez malowniczą miejscowość Gronity, wokół jeziora Starodworskiego i jego rozlewisk. 32 osobowa grupa PTTKowiczów żądnych przygód z entuzjazmem pokonała całą trasę. Po drodze mieliśmy 2 odpoczynki przy leśniczówce i na placu zabaw w Gronitach. Nie mogliśmy odmówić dzieciom przyjemnego relaksu na placu zabaw. Maszerowaliśmy przez tory, lasy, pola, wzdłuż jeziora i rozlewisk. Widoki zapierały dech w piersiach, a przyjazna atmosfera dodawała chęci do wspólnego spędzenia czasu w niedzielne przedpołudnie. Na trasie żaby i ptaki raczyły nas wspaniałym koncertem. Zmęczeni, ale szczęśliwi po niespełna 4-godzinnej wędrówce udaliśmy się do domów. Nowy sezon otwieramy we wrześniu. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pana Marcina Dublaszewskiego taty Uli z 6b. To jego entuzjazm i profesjonalne opracowanie tras rajdów sprawia, że działania naszego koła mają sens. Do zobaczenia we Wrześniu. Życzę szczęśliwych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie.

Danuta Glińska