• Rajd Pieszy Szkolnego Koła PTTK

• 27.10.2022 14:03
      • .
      • 23 października 2022 roku Szkolne Koło PTTK w Rusi wybrało się na pierwszy w tym roku szkolnym rajd pieszy. O godz. 10:00 spotkaliśmy się w Olsztynie na ulicy Parkowej przed budynkiem CEIKu. Na początku podzieliliśmy się na dwie drużyny i rozpoczęliśmy zabawę terenową - podchody. Pierwsza grupa - osoby uciekające miała niesamowite pomysły i na trasie zostawiała fantastyczne zadania do wykonania. Druga grupa wyruszyła po 15 minutach. Musiała wykonać i udokumentować realizację zadań. Między innymi śpiewali piosenkę, maszerowali parami ze związanymi sznurowadłami , robili szałas, śpiewali piosenkę „hej ho ,hej ho” maszerując 100 kroków tyłem, liczyli wiek drzewa, zbierali liście dębu oraz wykonywali pajacyki. Pierwsza grupa uciekająca czekała na nas na moście Smętka, gdzie musieliśmy udowodnić, że wszystkie zadania zostały wykonane. Potem udaliśmy się na odpoczynek nad rzeką Łyną. Po drugim śniadaniu, które na łonie natury smakowało wybornie, wróciliśmy do domu. Na następny rajd umówiliśmy się w listopadzie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za miło spędzoną niedzielę we wspaniałym towarzystwie. Zapraszam na kolejne spotkanie.