• Rajd pieszy - Szczytno 2023

• 25.02.2023 20:52
      • Rajd pieszy Szkolnego Koła PTTK, zapraszam do relacji.
      • 19 lutego 2023 roku miłośnicy pieszych wędrówek ze Szkolnego Koła PTTK wyruszyli na kolejny rajd pieszy. Najmłodszy uczestnik rajdu ma 3 lata, najstarszy jest uczniem 8 klasy. Tym razem podróż rozpoczęliśmy od spotkania na Dworcu Głównym PKP w Olsztynie, skąd szynobusem pojechaliśmy do Szczytna. Przeszliśmy ulicami Szczytna wzdłuż trasy mazurskich pofajdoków, by dotrzeć do Muzeum Mazurskiego znajdującego się w centrum miasta, gdzie obejrzeliśmy ciekawe eksponaty. Następnym przystankiem było zwiedzanie ruin zamku. Po krótkiej lekcji historii był czas na rajd pieszy wokół Jeziora Domowego, odpoczynek i zjedzenie drugiego śniadania. Rajd dzieci zakończyły chwilą relaksu na placu zabaw. Tradycyjnie pogoda nam sprzyjała. Szczytno przywitało nas promieniami słońca i wiosenną pogodą. Wypoczęci i szczęśliwi wracaliśmy do Olsztyna szynobusem. Podróż koleją okazała się dużą atrakcją. Dziękuję wszystkim uczestnikom rajdu. Do zobaczenia wkrótce.

Danuta Glińska