• Wycieczka edukacyjna dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” – już na nami!

14 grudnia 2021 roku odbyła się wycieczka dla uczniów z klas I-III której celem było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, a także poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. W wycieczce udział wzięli uczniowie klas 2E oraz 3B.

Wczesnym rankiem autokar pełen dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszył do Torunia. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji.

Pierwszym i najbardziej ekscytującym punktem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Połączenie nauki i zabawy, pobudzanie kreatywności, dostarczyło nam świetnej i interesującej rozrywki. Uczniowie podczas pobytu mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody. Wahadło Foucaulta, model rzeki, piękny człowiek, komórka i DNA, szepcząca ściana, pracownia przebudowy i wiele innych atrakcji czekało na naszych uczniów podczas trzygodzinnego pobytu w Młynie Wiedzy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których dzieci miały okazję wysłuchać barwnej opowieści o piernikach oraz samemu wyrobić swoje pierniczki.

Z Muzeum Żywego Piernika wraz z przewodnikiem udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie toruńskiej starówki: czekały na nas mury obronne, Krzywa Wieża, bulwary nad Wisłą, katedra św. Janów, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem. A to wszystko pięknie oświetlone świątecznymi ozdobami. Na Rynku pod ratuszem mieliśmy okazję uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym, posłuchać kolęd i zakupić pierniczki oraz pamiątki.

Wyjazd odbył się dzięki pilotażowemu przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu uczniów. Uczestnicy podczas pobytu w Toruniu poznali to piękne miasto, jego zabytki kultury i historię. Wycieczka realizowana była w ramach 2 obszarów edukacyjnych: kultura i dziedzictwo narodowe oraz największe osiągnięcia polskiej nauki.

Dnia 7 grudnia 2021r. klasa 7d uczestniczyła w wycieczce klasowej dofinansowanej z projektu MEiN „POZNAJ POLSKĘ”. Celem projektu było wsparcie finansowe, ale również wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Miejsce wyjazdu była Warszawa. Zwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, na zakończenie mieliśmy możliwość krótkiej przejażdżki  zabytkowym angielskim autobusem. Drugim miejscem na naszej liście było Centrum Nauki Kopernik.  Tutaj uczniowie wzięli udział w spektaklu z prądem w roli głównej w Teatrze Wysokich Napięć – doświadczenia fizyczne były niesamowite. Ponadto uczniowie mieli możliwość  przejścia przez różnorodne stacje doświadczalne oraz obejrzeć  eksponaty.