- Procedury postępowania dotyczące organizacji i przeprowadzenia próbnych egzaminów ósmoklasisty
- Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa
- Procedura organizacji i realizacji zajęć rewalidacyjnych
- Procedury spożywania posiłków w szkole
- Procedury bezpieczestwa podczas zabaw na placu zabaw
- Wytyczne odnośnie organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-3
Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa
WEWNĘTRZNE PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA OBOWIĄZUJĄCE W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. 11 LISTOPADA W RUSI OD 25.05.2020 ROKU
PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA W OKRESIE PANDEMII COVID-19
NA TERENIE
Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi
Aktualizacja na dzień 10 marca 2021 r.
PODSTAWA PRAWNA
Podstawa prawna: wytyczne epidemiologiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 11.01.2021 r. dla przedszkoli, szkół podstawowych oraz instytucji opieki nad dziećmi wydane na podstawie art. 8a ust.5 pkt.2 ustawy z dnia 14.03.1985r. O Państwowej Inspekcji Sanitarnej
( Dz. U.z 2019r.poz.59, oraz z 2020r. Poz. 322, 374,567)Wytyczne MEN, GIS oraz MZ związane z powrotem uczniów do szkół – sierpień 2020.
OGÓLNE ZASADY ORGANIZACJI PRACY
- .Szkoła podstawowa im. 11 Listopada w Rusi wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, wytycznych Gminy Stawiguda Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Kuratorium Oświaty.
- Osoby z zewnątrz na terenie szkoły:
- ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz, zalecany jest kontakt telefoniczny lub mailowy;
- w przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego osoby z zewnątrz są zobowiązane do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk;
- do budynku szkoły mogą wchodzić tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych;
- Do szkoły nie mogą wchodzić osoby, które są chore, przebywają na kwarantannie lub w izolacji.
- 4.Po wejściu do szkoły należy bezwzględnie skorzystać z płynu do dezynfekcji rąk.
- Termometry do pomiaru temperatury znajdują się w sekretariacie. Dostępne w sytuacji zauważenia niepokojących objawów choroby u ucznia lub pracownika szkoły.
- Na terenie szkoły każdy nauczyciel oraz pracownik ma prawo według zaleceń sprawdzić temperaturę ciała u dziecka.
- Należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
- W każdej pracowni będzie umieszczony płyn do dezynfekcji. Uczeń zobowiązany jest dezynfekować ręce po wejściu do klasy i przed wyjściem na korytarz.
- Z powodu noszenia maseczek podczas przerw, utrudnione jest spożywanie posiłków na korytarzach. W związku z tym godziny lekcyjne zostają skrócone o 10 minut, by uczeń miał możliwość i warunki spokojnie zjeść posiłek.
- Zużyty jednorazowy sprzęt ochrony osobistej (m. in. maseczki, rękawiczki), zdejmowany z zachowaniem ostrożności, należy wyrzucić do specjalnie oznaczonego pojemnika na środki po dezynfekcyjne.
- Jeśli w/w odpady pochodzą od osób z podejrzeniem zarażenia koronawirusem, należy je spakować do specjalnego worka foliowego.
- Należy regularnie dezynfekować powierzchnie wspólne z którymi stykają się użytkownicy.
- Z dniem 07.10.2020, rodzice/opiekunowie uczniów oddziałów I-III w Bartągu, ze względów bezpieczeństwa, nie będą mieli wstępu na teren szkoły. Za odprowadzanie uczniów do klasy oraz przyprowadzanie rodzicom, został w tym celu wyznaczony pracownik szkoły.
- W związku ze zwiększającą się liczbą zachorowań na Covid 19, Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Rusi, by zminimalizowań ryzyko zakażenia , w oddziałach IV-VIII wprowadza obowiązek pozostawania uczniów i nauczycieli w salach lekcyjnych na każdej przerwie. Wyjątkiem będzie wyjście na obiad, do toalety i przejścia do innych sali zgodnie z planem. Na korytarzu w trakcie przerw, będą pełnili dyżury nauczyciele, którzy w danym momencie nie sprawują opieki nad klasą.Obowiązuje ogólna zasada – każda grupa uczniów (klasa) w trakcie przebywania w szkole nie ma możliwości (lub ma ograniczoną do minimum) kontaktowania się z pozostałymi klasami.
- Nauczyciel w klasach I-III podczas przerwy ma możliwość wyjścia z uczniami poza teren sali lekcyjnej, ale zobowiązany jest pilnować by na korytarzu znajdowały się maksymalnie dwie klasy pod warunkiem, że każda klasa będzie w wydzielonej części korytarza.
- Rodzice dziecka mają obowiązek zaopatrzyć dziecko w indywidualną osłonę nosa i ust do zastosowania w przestrzeni wspólnej szkoły oraz przestrzeni publicznej, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE – INFORMACJE DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
- Do szkoły może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych.
- Opiekunowie odprowadzający dzieci do szkoły mogą wchodzić tylko do przedsionka zachowując zasady:
- 1 opiekun z dzieckiem/dziećmi,
- dystansu od kolejnego opiekuna z dzieckiem/dziećmi min. 1,5 m,
- dystansu od pracowników szkoły min. 1,5 m,
- opiekunowie powinni przestrzegać obowiązujących przepisów prawa związanych z bezpieczeństwem zdrowotnym (m.in. stosować środki ochronne: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk).
- Ze względu na konieczność zapewnienia szybkiej, skutecznej komunikacji z opiekunami ucznia, rodzice przekazują szkole co najmniej dwa sposoby skutecznego kontaktu (telefony, maile itp.); w razie zmian zobowiązani są do uaktualnienia danych.
- Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy mogące wskazywać na infekcję dróg oddechowych, w tym w szczególności gorączkę, kaszel, należy odizolować ucznia w odrębnym pomieszczeniu/izolatorium (zapewniając min. 1,5 m odległości od innych osób, i niezwłocznie powiadomić rodziców/opiekunów o konieczności odebrania ucznia ze szkoły.
- W sytuacji kiedy dziecko na terenie szkoły posiada objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem, izolowane jest do specjalnego miejsca (IZOLATORIUM). Rodzice ucznia, zaraz po otrzymaniu wiadomości o tym fakcie, są zobowiązani niezwłocznie zabrać dziecko ze szkoły.
- Jeżeli rodzic zaobserwuje u dziecka objawy mogące wskazywać na covid-19, dziecko powinno pozostać w domu. Jeżeli u któregoś z uczniów wykryto zakażenie koronawirusem rodzic ma obowiązek niezwłocznie powiadomić szkołę i odpowiednie służby.
- Rodzic ucznia objętego kwarantanną z powodu kontaktu z osobą zakażoną, nie może przyprowadzić dziecka do szkoły. By uniknąć nieporozumień, dezorganizacji oraz zapewnić bezpieczeństwo, należy na bieżąco sprawdzać informacje o sytuacji w szkole zamieszczane za pośrednictwem platformy Librus.
- Obowiązują ogólne zasady higieny: częste mycie rąk (po przyjściu do szkoły należy bezzwłocznie zdezynfekować ręce) ,ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
- Uczeń posiada własne przybory i podręczniki, które w czasie zajęć mogą znajdować się na stoliku szkolnym ucznia lub w tornistrze. Uczniowie nie powinni wymieniać się przyborami szkolnymi między sobą.
- Należy wietrzyć sale, części wspólne (korytarze) co najmniej raz na godzinę, w czasie przerwy, a w razie potrzeby także w czasie zajęć.
- Zaleca się korzystanie przez uczniów z podwórka i boiska szkolnego oraz pobytu na świeżym powietrzu na terenie szkoły, zwłaszcza w czasie przerw.
- Uczniowie klas 1-8 przebywający w czasie przerw na korytarzu zobowiązani są stosować środki ochronne ust i nosa.
- Uczniowie podczas wyjść na świeże powietrze, boisko czy plac zabaw, mają obowiązek zasłonić usta i nos.
- Uczeń nie powinien zabierać ze sobą do szkoły zbędnych i niepotrzebnych przedmiotów.
- Zajęcia świetlicowe odbywają się w świetlicy szkolnej, a razie potrzeby w innych salach dydaktycznych.
- Rodziców zobowiązuje się o przekazanie powyższych zasad wszystkim osobom, które będą przyprowadzać dziecko oraz osobom upoważnionym do odbioru dziecka ze szkoły.
- Uczniowie otrzymają jeden komplet podręczników i ćwiczeń do indywidualnej pracy w domu . Dodatkowe podręczniki w salach tzw. „lekki plecak” z których korzystają dzieci zostaną tymczasowo usunięte zgodnie z przepisami bezpieczeństwa.
- Każdy uczeń według zaleceń powinien codziennie zmieniać odzież wierzchnią.
ORGANIZACJA ZAJĘĆ W SZKOLE – INFORMACJE DLA NAUCZYCIELI I PRACOWNIKÓW ADMINISTRACYJNO- OBSŁUGOWYCH
- Pracownicy szkoły powinni zwracać szczególną uwagę na profilaktykę zdrowotną i dołożyć wszelkich starań, by chronić siebie, dzieci i innych pracowników przed zarażeniem.
- Pracownicy zostaną zaopatrzeni w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki, środki myjące i dezynfekujące ).
- Maseczki winny być używane w kontaktach z rodzicami z zachowaniem dystansu odległości oraz w kontaktach z osobami z zewnątrz.
- Podczas wykonywania czynności służbowych, gdy nie mamy bezpośredniego kontaktu
z innymi pracownikami lub osobami z zewnątrz, nie ma obowiązku zakrywania ust i nosa. - Środki ochrony osobistej/maseczki chirurgiczne/maseczki wielokrotnego użytku: należy jak najczęściej zmieniać lub dezynfekować zgodnie z zaleceniem producenta, maseczki wielokrotnego użytku należy uprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować.
- Każdy pracownik ma obowiązek niezwłocznego informowania dyrektora szkoły o zdarzeniach mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci oraz pracowników w zakresie szerzenia się COVID-19.
- Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. Przybory do ćwiczeń (piłki, skakanki, obręcze itp.) wykorzystywane podczas zajęć należy regularnie czyścić lub dezynfekować.
- W sali gimnastycznej używany sprzęt sportowy, wskazany przez nauczyciela, oraz podłoga powinny zostać umyte detergentem lub zdezynfekowane po każdym dniu zajęć, a w miarę możliwości częściej.
- Nauczyciel w klasach I-III organizuje przerwy dla swoich uczniów w interwałach adekwatnych do potrzeb, jednak nie rzadziej niż co 45 min.
- Nauczyciel w klasach I-III podczas przerwy pilnuje by na korytarzu znajdowały się maksymalnie dwie klasy pod warunkiem, że każda klasa będzie w wydzielonej części korytarza.
- Podczas realizacji zajęć, w tym zajęć wychowania fizycznego i sportowych, w których nie można zachować dystansu, należy ograniczyć ćwiczenia i gry kontaktowe.
- Nauczyciel zobowiązany jest zwracać uwagę uczniom na konieczność regularnego mycia rąk, szczególnie po przybyciu do szkoły, przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z zajęć na świeżym powietrzu.
- W razie wystąpienia niepokojących objawów nauczyciel może zmierzyć uczniowi temperaturę.
- W momencie powrotu ucznia do szkoły, po przebytej chorobie, kwarantannie lub jednodniowej nieobecności, nauczyciel świetlicy oraz wychowawca ma obowiązek zmierzyć uczniowi temperaturę.
- Zasady zachowania bezpieczeństwa w czasie epidemii podczas korzystania z zajęć świetlicowych zawarte są w regulaminie świetlicy. Środki do dezynfekcji rąk powinny być rozmieszczone w świetlicy w sposób umożliwiający łatwy dostęp dla wychowanków pod nadzorem opiekuna. Świetlice należy wietrzyć (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w świetlicy), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji.
- Zasady realizacji zajęć pozalekcyjnych organizowanych w szkole: Zajęcia te nie powinny odbywać się w trakcie pracy stacjonarnej klas I-III, tylko po jej zakończeniu. By nie dopuścić do rozprzestrzeniania się wirusa i wykluczyć konsekwencje kwarantanny dla kolejnych osób na wypadek zakażenia covid 19, rekomenduje się ich organizację w małych grupach z dziećmi z tych samych klas. Organizacja zajęć pozalekcyjnych powinna również brać pod uwagę dzieci z tej samej grupy świetlicy z zachowaniem ograniczeń, zakazów i nakazów przeciwepidemicznych. Po zakończeniu tych zajęć obowiązkowe mycie i dezynfekcja powierzchni dotykanych oraz dokładne wietrzenie sal.
- Jeżeli część klasy przebywa na kwarantannie to nauczyciel prowadzący zajęcia stacjonarnie łączy się w trakcie lekcji również z dziećmi przebywającymi w domu.
- Pracownicy administracji oraz obsługi sprzątającej powinni ograniczyć kontakty z uczniami oraz nauczycielami.
ZALECA SIĘ:
- utrzymywanie ciągów komunikacyjnych w czystości (podłóg szatni i korytarzy);
- dezynfekcja powierzchni dotykowych: poręcze, klamki, wyłączniki – raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja sprzętu i powierzchni płaskich w tym blatów, poręczy krzeseł przynajmniej raz dziennie oraz w razie potrzeby,
- dezynfekcja toalet – po każdej przerwie oraz w razie potrzeby.
- Należy regulaminie dezynfekować sprzęt znajdujący się na placu zabaw lub boisku.
- Do obowiązków personelu obsługi należy także:
- sprawdzanie poziomu płynów do dezynfekcji rąk w pojemnikach umieszczonych przy wejściu do szkoły oraz w użytkowanych salach i pomieszczeniach i bieżące uzupełnianie,
- sprawdzanie ilości rękawiczek jednorazowego użytku i bieżące uzupełnianie,
- napełnianie i uzupełnianie podajników i dozowników w toaletach, a także ich mycie i dezynfekowanie,
- wymiana worków w koszach na śmieci, opróżnianie koszy oraz ich mycie i dezynfekcja.
ZASADY KORZYSTANIA Z BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
- Bibliotekarz podczas przyjmowania oraz wydawania książek powinien przebywać w bibliotece szkolnej w wyznaczonej strefie do której uczeń nie ma dostępu z zachowaniem należytej odległości.
- W bibliotece należy zachować bezpieczną odległość od rozmówcy i współpracowników (rekomendowane są 2 metry, minimum 1,5 m).
- Należy regularnie dezynfekować powierzchnie wspólne, z którymi stykają się użytkownicy oraz wietrzyć pomieszczenia.
- Ograniczenie liczby użytkowników wynosi do 5 osób, w celu umożliwienia przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
- Korzystanie w bibliotece ze strefy wypoczynku, czytelni, kącika plastycznego zostaje ograniczone do minimum.
- Strefa bibliotekarza wraz z księgozbiorem zostaje ograniczona i tylko nauczyciel bibliotekarz będzie miał do niej dostęp.
- Zostało wyznaczone specjalne miejsce na zwroty książek. Po przyjęciu książek od czytelnika należy każdorazowo zdezynfekować ręce i blat na którym leżały książki.
- Przyjęte książki zostaną odłożone na okres 2 dni do skrzyni, pudła, torby. Odizolowane egzemplarze będą oznaczone datą zwrotu i wyłączone z wypożyczania do czasu zakończenia kwarantanny, po tym okresie książki będą przeznaczone do użytkowania.
- Organizacja trybu pracy zostaje dostosowana do potrzeb uczniów i nauczycieli. którzy chcą skorzystać z usług biblioteki szkolnej. Godziny otwarcia biblioteki dostosowane są do potrzeb czytelników.
- W przypadku pojawienia się stwierdzonego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 wśród pracowników mających kontakt ze zbiorami, konieczne jest zachowanie kwarantanny i wyłączenie do odwołania z użytkowania tej części zbiorów, z którymi pracownik miał kontakt.
ZASADY FUNKCJONOWANIA KUCHNI I STOŁÓWKI
- Personel obsługi musi przestrzegać zasad szczególnej ostrożności w zakresie zabezpieczenia epidemiologicznego:
- ograniczyć kontakty z pracownikami szkoły oraz dziećmi,
- zachować odległość stanowisk pracy min. 1,5 m,
- stosować środki ochrony osobistej.
- Szczególną uwagę należy zwracać na utrzymanie wysokiej higieny.
- Wydawanie posiłków musi odbywać się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, wymogów sanitarnych, reżimów zalecanych w okresie epidemii.
- Należy bezwzględnie dbać o czystość i dezynfekcję pomieszczeń stołówki szkolnej, myć i dezynfekować stanowiska pracy, opakowania produktów, sprzęt kuchenny.
- Pracownicy obsługi w sposób szczególny muszą dbać o właściwą higienę rąk poprzez mycie i dezynfekcję, m.in.:
- przed rozpoczęciem pracy,
- przed kontaktem z żywnością, która jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia,
- po zajmowaniu się odpadami, śmieciami, po zakończeniu procedur czyszczenia, dezynfekcji,
- po skorzystaniu z toalety,
- po kaszlu, kichaniu, wydmuchiwaniu nosa,
- po jedzeniu, piciu.
- Na stołówce może przebywać tylko jedna grupa wraz z nauczycielem.
- Następna grupa może wejść na stołówkę po wykonaniu przez personel szkoły czynności dezynfekcyjno-porządkowych i po czasie, który wynika ze specyfikacji produktów użytych do dezynfekcji.
- Przygotowane posiłki należy wydawać przez okienko podawcze. Posiłki odbierają pojedynczo dzieci lub, jeśli jest taka potrzeba, nauczyciel opiekujący się grupą.
- Naczynia po posiłkach są odnoszone pojedynczo przez dzieci/uczniów do okienka „zwrot naczyń”, skąd są na bieżąco są odbierane do mycia przez wyznaczonego pracownika obsługi.
- Naczynia należy myć w zmywarce z funkcją wyparzania w temperaturze co najmniej 60 stopni z wykorzystaniem środków myjących.
- Po zakończonym posiłku danej klasy, na stołówce prócz obsługi może znajdować się kilku nauczycieli w ramach pomocy dezynfekcyjno - porządkowych.
POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA CHOROBY ZAKAŹNEJ U DZIECKA
- Jeżeli rodzice dziecka zauważą niepokojące objawy u siebie lub swojego dziecka, nie mogą przychodzić do szkoły.
- O podejrzeniu choroby muszą niezwłocznie poinformować dyrektora szkoły, a także skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.
- Nauczyciel, który zauważył u dziecka oznaki choroby, niezwłocznie powiadamia dyrektora szkoły
- W szkole przygotowane jest specjalne pomieszczenie tzw. izolatorium, służące do odizolowania dziecka/ucznia u którego zaobserwowano podczas pobytu w szkole oznaki chorobowe.
- Izolatorium jest wyposażone w środki ochrony osobistej oraz środki do dezynfekcji.
- W izolatorium dziecko przebywa pod opieką nauczyciela z zapewnieniem minimum 2 m odległości i środków bezpieczeństwa, w oczekiwaniu na rodziców/opiekunów prawnych, którzy muszą jak najszybciej odebrać dziecko ze szkoły.
- O zaistniałej sytuacji dyrektor, wicedyrektor lub inna wyznaczona osoba niezwłocznie powiadamia rodziców dziecka, SANEPiD w Olsztynie pod nr tel. 222 500 115) oraz organ prowadzący szkołę (8905126475).
- Dalsze kroki podejmuje dyrektor w porozumieniu z organem prowadzącym i o podjętych działaniach niezwłocznie informuje rodziców dziecka i pracowników szkoły.
- Dyrektor nie ma obowiązku powiadamiać rodziców całej szkoły o potwierdzonym przypadku covid- 19 u ucznia. Informowani są wyłącznie rodzice dzieci objętych kwarantanną. Kwarantanną objęci są zawsze uczniowie którzy są w bezpośrednim kontakcie z osobą zakażoną w klasie lub podczas zajęć świetlicowych. Zgodnie z ogólnymi wytycznymi kontakt musi być minimum 15 minutowy.
- Obszar, w którym przebywało i poruszało się dziecko/uczeń należy poddać gruntownemu sprzątaniu, zgodnie z funkcjonującymi w szkole procedurami oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.).
- Należy ustalić liczbę osób przebywających w tym samym czasie w części/częściach placówki, w których przebywało dziecko podejrzane o zakażenie i zastosować się do wytycznych GIS odnoszących się do osób, które miały kontakt z zakażonym.
POSTĘPOWANIE W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA KORONAWIRUSEM U PRACOWNIKA SZKOŁY
- Pracownik przebywający w domu, w razie wystąpienia niepokojących objawów, nie powinien przychodzić do pracy.
- Pracownik o niepokojących objawach powinien niezwłocznie powiadomić dyrektora szkoły
i skontaktować się ze stacją sanitarno – epidemiologiczną, a w razie pogarszającego się stanu zdrowia zadzwonić na pogotowie pod numer 999 lub 112. - Jeśli stan choroby ujawni się podczas pracy w szkole, pracownik natychmiast powiadamia dyrektora lub osoby uprawnione, i izoluje się od wszystkich osób w izolatorium.
- Dyrektor szkoły powiadamia o sytuacji, o której mowa w p.2, odpowiednie służby sanitarne, medyczne i organ prowadzący.
- W pomieszczeniu pełniącym rolę izolatorium nie mogą przebywać inne osoby.
- Obszar, w którym poruszał się i przebywał pracownik, należy poddać gruntownemu sprzątaniu oraz zdezynfekować powierzchnie dotykowe (klamki, poręcze, uchwyty itp.);
- Należy stosować się do zaleceń inspekcji sanitarnej przy ustaleniu, czy należy wdrożyć dodatkowe procedury biorąc pod uwagę zaistniały przypadek.
- Zalecane jest ustalenie listy miejsc (osób), wśród których przebywała osoba podejrzana o zakażenie.
POSTĘPOWANIE Z POMIESZCZENIAMI, W PRZYPADKU PODEJRZENIA ZAKAŻENIA U UCZNIA LUB PRACOWNIKA
W przypadku, gdy uczeń lub pracownik Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi został skierowany do szpitala z podejrzeniem koronawirusa, dyrektor w porozumieniu z właściwym państwowym inspektorem sanitarnym i organem prowadzącym może podjąć decyzję o zamknięciu instytucji na czas niezbędny do wykonania koniecznych czynności sanitarno-epidemiologicznych.
POSTANOWIENIA KOŃCOWE
- Procedura wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje do odwołania.
- Procedura może być modyfikowana.
- Procedura zostanie opublikowana na stronie szkoły, przesłana jako wiadomość w dzienniku elektronicznym do nauczycieli, rodziców i uczniów oraz udostępniona w formie papierowej w sekretariacie szkoły.
- Pracownicy administracji i obsługi zostaną zapoznani z procedurą.
- O wszelkich zmianach w procedurze będą niezwłocznie powiadamiane osoby zainteresowane.
AKTUALIZACJE PROCEDUR W DNIACH:
- 01 września 2020
- 10 marca 2021
- 15 października 2020
- 03 listopada 2020
- 09 listopada 2020
- 18 stycznia 2021
- 15 lutego 2021
- 04 marca 2021
Dyrektor szkoły
Monika Markowicz