• 02.10.2022 16:08
      • Wybory Samorządowe w naszej szkole!
        Budynek w Rusi 4.10.2022 r.
        Budynek w Bartągu 5.10.2022 r.

• Zasady przeprowadzenia wyborów są następujące:

1. Wybory odbywają się w wyznaczonym przez Radę Samorządu Uczniowskiego terminie w ciągu jednego dnia w wyznaczonych godzinach.
        2. Wybory odbywają się w specjalnie na ten cel wyznaczonym pomieszczeniu (osobna sala lub wydzielona część korytarza) – lokalu wyborczym.
        3. Lokal wyborczy powinien umożliwiać oddanie głosu w warunkach tajności.
        4. W lokalu wyborczym przez cały okres trwania wyborów znajdują się:
            1. min. 2 członkowie Uczniowskiej Komisji Wyborczej,
            2. karty do głosowania,
            3. urna z głosami.
            4. Opiekun SU
        5. Przed rozpoczęciem wyborów Uczniowska Komisja Wyborcza drukuje karty do głosowania w liczbie odpowiadającej liczbie uczniów szkoły.  Każda karta powinna być opatrzona pieczęcią szkoły.
        6. Uczniowska Komisja Wyborcza przygotowuje listy wyborców w oparciu o aktualną listę uczniów i uczennic szkoły. Na liście znajdują się: imię, nazwisko, miejsce na odręczny podpis.
        7. Na kartach do głosowania nazwiska kandydatów do Zarządu SU umieszczone     są w kolejności alfabetycznej.
        8. Głosowanie dokonuje się poprzez stawienie się przed Uczniowską Komisją Wyborczą w określonym miejscu i terminie, złożenie podpisu na liście wyborców oraz wypełnienie kart do głosowania wg instrukcji na niej zamieszczonej
          i wrzucenie karty do urny wyborczej.
        9. Jeden wyborca głosuje poprzez postawienie jednego znaku X (dwóch krzyżujących się linii) w polu po lewej stronie nazwiska kandydata do Zarządu SU.
        10. Za głos nieważny uznaje się ten, w którym na karcie znak „X” postawiono przy więcej niż jednym nazwisku kandydata oraz jeżeli na karcie nie postawiono żadnego znaku „X”.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
        Aleksandra Jaszczanin