• Projekty i innowacje realizowane w świetlicy

• Świetliczaki na tropie kolorów świata

Nasza świetlica uczestniczy w III edycji "Świetliczaki na tropie..."

Cele projektu:

- wychowanie ucznia aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą,

- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody,

- rozwijanie zdolności manualnych ucznia.

• UNIWERSYTET DZIECI

• Zabawa sztuką

• Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Zabawa sztuką” jest propagowanie sztuki w korelacji z kompetencjami kluczowymi oraz zgodnie z założeniami pedagogiki freblowskiej.

Cele szczegółowe:
          - wprowadzenie dzieci w świat sztuki o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, europejskim i światowym,
          - zapoznanie z wybranymi dziełami i ich twórcami,
          - rozwijanie poczucia estetyki i wrażliwości na piękno,
          - udział w wystawach i prezentacjach zbiorowych,
          - rozwijanie postawy twórczej dzieci z jej nieodłącznymi atrybutami tj. kreatywnością, innowacyjnością.

• Dotknij, poczuj, zobacz

• Cele Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Dotknij, poczuj, zobacz":

- wzbudzenie w dzieciach pasji do tworzenia, eksperymentowania i doświadczania wielozmysłowego,
          - integracja zespołu świetlicowego oraz rozwijanie umiejętności pracy w grupie,
          - niwelowanie napięć emocjonalnych.

• Mega Misja

• MegaMisja dla szkół podstawowych:

Dzięki technologiom dzieci mogą uczyć się wielu nowych rzeczy, poznawać świat, rozwijać pasje. Często bardzo sprawnie posługują się tabletem, smartfonem i innymi sprzętami, ale techniczne umiejętności nie wystarczą, by bezpiecznie korzystać z internetu.

Solidna baza

MegaMisja to nieodpłatny ogólnopolski program edukacyjny dla szkół podstawowych. Może być realizowany w ramach zajęć lub na świetlicy szkolnej. Adresujemy go do nauczycieli oraz dzieci w wieku 6-10 lat. Naszym celem jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli, wychowawców świetlic oraz ich uczniów. Zależy nam, by najmłodsi byli bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów, a nauczyciele mieli dostęp do sprawdzonych materiałów, dzięki którym mogą prowadzić nowoczesne zajęcia dla dzieci. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

• Uczeń w parze z harmonią jogi

• Ogólnopolski Projekt Edukacyjny Cztery Pory Roku

• Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Cztery Pory Roku jest:

- zaspokajanie naturalnej potrzeby tworzenia,

- wyzwalanie ekspresji twórczej,

- wspieranie harmonijnego rozwoju oraz kreatywności dzieci poprzez działania plastyczno- techniczne.

• BADMINTON