- Statut Szkoły
- Ocenianie punktowe -zachowania
- Regulamin Samorządu Uczniowskiego
- Wykaz podręczników i programów nauczania
- Regulamin świetlicy
- Program wychowawczo - profilaktyczny
- Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
- Procedura udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej
- Procedura organizacji i realizacji zajęć rewalidacyjnych
- Procedury spożywania posiłków w szkole
- Procedury bezpieczestwa podczas zabaw na placu zabaw
- Wytyczne odnośnie organizacji zajęć opiekuńczo-wychowawczych z elementami zajęć dydaktycznych dla uczniów klas 1-3
- Wymagania edukacyjne
- Standardy Ochrony Małoletnich
- Wewnątrzszkolny system doradztwa zawodowego
PROCEDURA ORGANIZACJI I REALIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. 11 LISTOPADA W RUSI
INFORMACJE OGÓLNE
- Niniejsza procedura powstała w oparciu o wytyczne Ministra Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Edukacji Narodowej dla szkół podstawowych.
- Celem niniejszej procedury jest zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zakażenia wirusem SARS-CoV-2, wywołującym chorobę COVID-19, wśród uczniów, nauczycieli, rodziców oraz pracowników niepedagogicznych.
SPOSÓB ORGANIZOWANIA ZAJĘĆ
- Zajęcia są prowadzone za wyraźną zgodą rodzica/opiekuna prawnego. W przypadku braku zgody rodzica kontynuuje się pracę z uczniami z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Minimalna przestrzeń do prowadzenia zajęć dla dzieci i młodzieży w sali nie może być mniejsza niż 4 m² na jednego uczestnika zajęć i nauczyciela prowadzącego zajęcia oraz pomocy nauczyciela.
- Wietrzenie sali, w której odbywają się zajęcia, przeprowadza się raz na godzinę.
- W zajęciach nie mogą uczestniczyć dzieci i młodzież oraz kadra pedagogiczna, którzy są objęci kwarantanną lub izolacją albo mają objawy choroby zakaźnej COVID-19.
- Dokonuje się pomiaru temperatury ciała u dzieci i młodzieży oraz kadry pedagogicznej i niepedagogicznej, za zgodą osoby, której temperatura jest mierzona, a w przypadku uczniów za zgodą rodzica/opiekuna prawnego.
- Pracownikom zapewnia się środki ochrony indywidualnej (maski, rękawiczki, fartuchy w razie potrzeby).
- W czasie zajęć obowiązuje zakaz korzystania z telefonów.
- Zabrania się wstępu na teren szkoły osób, których obecność nie jest konieczna do zapewnienia prawidłowej realizacji zajęć.
- Maksymalną liczbę uczestników biorących udział jednorazowo w zajęciach ustala dyrektor w porozumieniu z nauczycielem prowadzącym zajęcia.
PODEJMOWANIE CZYNNOŚCI HIGIENICZNO-SANITARNYCH
- Przy wejściu do szkoły znajduje się płyn do dezynfekcji rąk, z którego obowiązana jest skorzystać każda dorosła osoba wchodząca do budynku szkoły. Zobowiązuje się personel sprzątający do regularnego sprawdzania stanu pojemnika z płynem i uzupełniania go w razie potrzeby.
- Pracownicy prowadzący zajęcia mają obowiązek stosowania przyznanych im środków ochrony osobistej (np. rękawiczek, maseczek itp.) oraz mycia i dezynfekcji rąk, w tym szczególnie:
- przed i po kontakcie z dziećmi i młodzieżą,
- po kontakcie z zanieczyszczonymi powierzchniami lub sprzętem,
- po usunięciu środków ochrony osobistej.
ZASADY IZOLACJI
- W przypadku podejrzenia zarażenia się koronawirusem przez uczestnika zajęć należy go odizolować od innych osób przebywających w placówce w odrębnym pomieszczeniu ( gabinecie pielęgniarki ), wyznaczonym przez dyrektora.
- podejrzeniu zarażenia należy niezwłocznie zawiadomić rodzinę lub osoby wskazane do kontaktu o sytuacji oraz skontaktować się telefonicznie z powiatową/wojewódzką stacją sanitarno-epidemiologiczną w celu uzyskania decyzji co do dalszego postępowania zgodnie z procedurą ogólną.
- Nauczyciele uzyskują od rodziców/prawnych opiekunów aktualne numery telefonów niezbędne do kontaktu w razie podejrzenia zarażenia COVID-19.
- W czasie izolacji uczestnik zajęć przebywa pod opieką wyznaczonego przez dyrektora pracownika pedagogicznego szkoły.
- W przypadku wystąpienia u nauczyciela objawów sugerujących zakażenie koronawirusem należy niezwłocznie odsunąć go od pracy i odesłać transportem indywidualnym do domu (transport własny lub sanitarny). Należy wstrzymać przyjmowanie dzieci oraz powiadomić właściwą powiatową stację sanitarno- epidemiologiczną i stosować się ściśle do wydawanych instrukcji i poleceń.
- Pracownik, o którym mowa w ust. 5, powinien oczekiwać na transport w wyznaczonym przez dyrektora pomieszczeniu.
- W razie wystąpienia okoliczności, o których mowa w ust. 5, niezbędne jest ustalenie obszaru, w którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzenie rutynowego sprzątania, zgodnie z procedurami zakładowymi oraz zdezynfekowanie powierzchni dotykowych (klamki, poręcze, uchwyty).
POZOSTAŁE REGULACJE
- Informacje organizacyjne dotyczące zapobiegania i przeciwdziałanie COVID-19 będą przekazywane rodzicom za pośrednictwem cyfrowej platformy edukacyjnej wykorzystywanej w szkole.
- Na tablicy informacyjnej szkoły znajdują się aktualne numery telefonów do: organu prowadzącego, kuratora oświaty, stacji sanitarno-epidemiologicznej oraz służb medycznych.
- Z treścią niniejszej procedury zaznajamia się pracowników szkoły oraz rodziców i opiekunów prawnych uczniów.
Dyrektor szkoły
Monika Markowicz