• Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem

• 06.04.2023 09:50
      • Rajd pieszy rozpoczynający projekt Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem
      • 2 kwietnia w 2023 roku grupa ze szkolnego koła PTTK w Rusi wyruszyła na rajd pieszy rozpoczynający projekt Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem . Z  miłośnikami pieszych wędrówek przeszliśmy 5 kilometrową trasę wzdłuż jeziora Długiego w Olsztynie. Po drodze obserwowaliśmy wiosenną przyrodę budzącą się do życia.  Zadziwiły nas dokonania bobrów podcinajacych drzewa, śpiew ptaków,  łabędzie , kwitnące kwiaty i krzewy.  Znad jeziora udaliśmy się na Stare Miasto  by wziąć udział w lekcji historii o Mikołaju Koperniku prowadzonej przez panią Ulę Bełzę - nauczycielkę naszej szkoły i przewodniczkę PTTK.  Dzięki Pani Uli pogłębiliśmy wiedzę o Koperniku. Pomimo zmiennej pogody humory nam dopisywały.  Następny etap naszej wędrówki będzie w Lidzbarku Warmińskim.

Zachęcamy do udziału w projekcie.

Zgłoszenia przyjmuję do 15.04.23r. Odpowiem indywidualnie na wszystkie pytania.

Danuta Glińska