• "Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem"

• 29.04.2023 16:44
      • 23 kwietnia 2023r. odbył się drugi z cyklu "Wędrówki z Mikołajem Kopernikiem" rajd szkolnego koła PTTK w Rusi. Tym razem 52-osobową grupą dzieci i rodziców wyruszyliśmy do Lidzbarka Warmińskiego- miasta w którym Mikołaj Kopernik spędził 7 lat. Tu pracował naukowo, sformułował podwaliny teorii heliocentrycznej, zajmował się tłumaczeniem dzieł wielkich filozofów, a przede wszystkim medycyną.

Lidzbarskie spotkanie zaczęliśmy na dziedzińcu zamku. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała nam historię Lidzbarka Warmińskiego i związku miasta z Mikołajem Kopernikiem. Po 2-godzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na przepyszny obiad, by pełni sił powędrować Doliną rzeki Symsarny.

Zachwycił nas przepiękny krajobraz Parku Zdrojowego, malowniczy szlak, ukształtowanie terenu. Wędrówkę zakończyliśmy przy Tężniach Solankowych i placu zabaw z niezliczoną ilością atrakcji dla dzieci. Mogliśmy odpocząć i odczuć lecznicze działanie inhalacji. Lidzbark Warmiński to bardzo piękne, zadbane miasteczko, które musi znaleźć się na trasie podróży po Warmii.

Zmęczeni, ale szczęśliwi udaliśmy się do autokaru, którym pan Włodek bezpiecznie zawiózł nas do domu.

Szczególnie dziękujemy panu wójtowi Gminy Stawiguda za udostępnienie autokaru i panu kierowcy za poświęcenie swojego czasu w niedzielę. To dzięki nim mogliśmy w komfortowy sposób dojechać na miejsce.

Następny etap naszej wędrówki będzie w Toruniu. Zapraszamy na dwudniowy wyjazd w dniach 20-21.05.2023r. Zgłoszenia proszę kierować do Danuty Glińskiej za pomocą Librusa.

Dziękuję bardzo uczestnikom za wspólnie spędzony czas w promieniach wiosennego słońca.