Podsumowanie działalności Szkolnego Koła PTTK

07.06.2022 20:53

10.05.22r członkowie I miłośnicy koła PTTK w SP w Rusi spotkali się by podsumować nasze dotychczasowe działania, zwiedzić jedyną w swoim rodzaju Izbę Pamięci znajdującą się w szkole w Rusi, porozmawiać o naszych planach na przyszłość i wspominać to, co się już wydarzyło. Gościem honorowym spotkania była p. Ula Bełza - emerytowana nauczycielka, która wiele lat temu założyła koło PTTK w szkole i Pani Magdalena Ruch - wicedyrektor szkoły. Wspomnę, że od 3 lat koło jest reaktywowane. Pani Ula opowiadała, jak koło działało przed laty, pokazywała kroniki, wspominała niezliczone wędrówki. Słuchaliśmy jej z zaciekawieniem, a opowieści na pewno stały się inspiracją do działania naszego koła. Podsumowaniem spotkania była prezentacja multimedialna dokonań koła od roku 2019 - czyli od czasu reaktywacji. Na spotkaniu ustaliliśmy termin rajdu, który odbędzie się 5.06.22r.

Rajd wokół jeziora Starodworskiego

07.06.2022 20:52

5.06.22r miłośnicy pieszych wędrówek z koła PTTK działającego w SP w Rusi wyruszyli na ostatni w tym roku szkolnym rajd. Trasa licząca 14 km wiodła z parkingu leśnego przy zjeździe do Bartąga przez malowniczą miejscowość Gronity, wokół jeziora Starodworskiego i jego rozlewisk. 32 osobowa grupa PTTKowiczów żądnych przygód z entuzjazmem pokonała całą trasę. Po drodze mieliśmy 2 odpoczynki przy leśniczówce i na placu zabaw w Gronitach. Nie mogliśmy odmówić dzieciom przyjemnego relaksu na placu zabaw. Maszerowaliśmy przez tory, lasy, pola, wzdłuż jeziora i rozlewisk. Widoki zapierały dech w piersiach, a przyjazna atmosfera dodawała chęci do wspólnego spędzenia czasu w niedzielne przedpołudnie. Na trasie żaby i ptaki raczyły nas wspaniałym koncertem. Zmęczeni, ale szczęśliwi po niespełna 4-godzinnej wędrówce udaliśmy się do domów. Nowy sezon otwieramy we wrześniu. Szczególne podziękowania kieruję w stronę pana Marcina Dublaszewskiego taty Uli z 6b. To jego entuzjazm i profesjonalne opracowanie tras rajdów sprawia, że działania naszego koła mają sens. Do zobaczenia we Wrześniu. Życzę szczęśliwych i bezpiecznych wakacji. Odpoczywajcie.

Danuta Glińska

"W poszukiwaniu wiosny"

20.03.2022 13:23
      6.03.22r członkowie i przyjaciele Szkolnego Koła PTTK w Rusi wyruszyli na 3 w tym roku szkolny rajd pieszy w poszukiwaniu wiosny. Pogoda była wspaniała- świeciło słońce, a temperatura sprzyjała wędrówce. 28-osobowa grupa klubowiczów ruszyła spod szkoły w Rusi do ośrodka w Cyrance. Malownicza trasa liczyła tym razem 10 km. W promieniach słońca na półmetku trasy zrobiliśmy odpoczynek przy starej elektrowni wodnej na Łynie. Po 3 godzinnej wędrówce dotarliśmy do Cyranki, gdzie czekał na nas niezawodny kierowca Pan Włodek i autobus gminny udostępniony przez Wójta Gminy Stawiguda. Autobusem wróciliśmy do szkoły w Rusi. Tam Pan Zbyszek Czeschla czekał na nas przy płonącym ognisku. Zmęczeni, ale szczęśliwi piekliśmy kiełbaski i ogrzewaliśmy się po trudach wędrówki. Kolejna rajdowa niedziela upłynęła bardzo aktywnie. Już teraz zapraszam na kolejny rajd. O szczegółach poinformuję wkrótce. Do zobaczenia. Danuta Glińska