Czwarty rajd pieszy

09.03.2020 22:01
      8.03.2020r Turyści z koła PTTK w Szkole Podstawowej w Rusi wyruszyli na czwarty w tym roku szkolnym rajd pieszy. Rodzice, dzieci i nauczyciele o godz. 9.30 spotkali się przed szkołą w Rusi i stamtąd zielonym szlakiem wyruszyliśmy do Wieży Widokowej nad jeziorem Kielarskim. Trasa była bardzo malownicza. Szliśmy wzdłuż rzeki Łyny, nad brzegiem jeziora Kielarskiego, przez las, łąki i pola. W pobliżu wieży Panowie rozpalili ognisko. Nie było to proste zadanie, gdyż drewno było mokre - od kilku dni padał deszcz- nie zniechęciło to jednak tatusiów, którym udało się rozpalić ognisko by wszyscy mogli upiec kiełbaski, bułki, a przede wszystkim trochę się ogrzać. Dzieci mogły biegać, grać w piłkę, obserwować piękne okolice. Po posiłku zrobiliśmy zdjęcie pamiątkowe i rozdalismy pamiatkowe plakietki przygotowane przez Pana Marcina Dublaszewskiego. Trasa liczyła 8 km. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Danuta Glińska

Spotkanie organizacyjne

05.03.2020 13:56

26 lutego 2020 r. miało miejsce spotkanie organizacyjne reaktywowanego Szkolnego Koła PTTK przy naszej szkole.

Gospodarzami spotkania była Pani Danuta Glińska, Pan Marcin Dublaszewski oraz Agnieszka Dziemianowicz.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście:

- Prezes Warmińsko – Mazurskiego Oddziału PTTK Pan Marian Jurak oraz założycielka koła Urszula Bełza.

Zebrani rodzice oraz dzieci zadeklarowali chęć rozwijania działalności Koła, organizacji wycieczek i spotkań.

O dalszych planach koła rodzice będą informowani za pomocą Librusa oraz strony internetowej szkoły.

03.03.2020 10:01

Kochani rodzice, uczniowie i miłośnicy pieszych wędrówek.
      *  Szkolne koło PTTK organizuje rajd pieszy z Rusi do Wieży Widokowej w leśnictwie Zazdrość.
      *  Rajd odbędzie się dnia 8.03.2020r.
      * Wyjście planujemy o godz. 9.30 spod szkoły w Rusi.
      * Będziemy poruszali się zielonym szlakiem do Wieży Widokowej nad jeziorem Kielary (ok.4km).
      *  Tam zorganizujemy ognisko, zabawy, odpoczynek. Po czym wrócimy tą samą drogą do Rusi.
      * Proszę zabrać ze sobą kiełbaski, pieczywo, coś do picia i przede wszystkim dobry humor.
      *  Cała trasa będzie liczyła ok.8km.
      *  Proszę o kontakt i odpowiedź ,kto z Państwa i dzieci weźmie udział w rajdzie.
      Pozdrawiam Danuta Glińska

Rajd pieszy CEIK

03.03.2020 10:00
      15.12.1019r. wyruszyliśmy na kolejny rajd. Tym razem skorzystaliśmy z propozycji koła PTTK w Olsztynie i dołączyliśmy do grupy PTTKu. Ruszyliśmy z CEIKu by idąc lasem miejskim dojść do miejsca nad Łyną, gdzie czekało na nas ognisko, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, a przede wszystkim Mikołaj z prezentami. Po pokonaniu 3 km wygłodniałe dzieci piekły kiełbaski. Po wspólnej zabawie pożegnaliśmy Mikołaja i wróciliśmy do domu.

Rajd pieszy Bartąg - Łańsk

03.03.2020 09:58

Rajd odbył się 24.11.19r. Wyruszyliśmy z Bartaga do Łańska. Cała trasa wyniosła 15km. Chociaż było zimno nie zniechęciło to 25 osób do niedzielnej wędrówki. Rajd zakończyliśmy w Ośrodku wypoczynkowym w Łańsku. Przed bramą wjazdową witał nas lis. Na terenie ośrodka mieliśmy przygotowane ognisko, ciepłą herbatkę i kiełbaski. Po ognisku wyruszyliśmy autobusem do Bartąga. Chociaż po drodze brakowało sił ognisko wynagrodziło nam trudności. Następny rajd przed nami. Już zapraszam 15.12.19r na rajd mikołajkowy.