• Wycieczka klas 5b i 6d

     • ☀️14 czerwca uczniowie klasy 5 b oraz 6 d pojechali na wycieczkę integracyjną do ośrodka "Mazurskie chaty" w Pieckach. 😊
      Na miejscu uczniowie brali udział w następujących zajęciach: gra terenowa (GPS📱), gra w piłkarzyki/strzelanie z łuku 🏹oraz park linowy. W międzyczasie zjedliśmy obiad. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem na plażę oraz lodami🍦.
      🌻Monika Kudosz
      🌻Małgorzata Żulewska
      🌻Adrianna Jóźwiak

       


      Filmik

     • Zakończenie klas trzecich w szkole w Bartągu.

     • 25 czerwca miało miejsce zakończenie klas trzecich Szkoły Podstawowej i. 11 Listopada w Rusi. Dyrektor szkoły Monika Markowicz pięknie pożegnała naszych trzecioklasistów na uroczystym apelu. Potem nadszedł czas na rozdanie świadectw w klasach. Było to ogromnie wzruszające wydarzenie w sercu każdego ucznia i wychowawcy. Jednak wszyscy spotkamy się po wakacjach w filii szkoły w Bartągu, a nasi czwartoklasiści wejdą w nowy etap. Będą nowe przedmioty, zmienią się nauczyciele, ale zawsze możecie przyjść do swojej wychowawczyni podzielić się zarówno Waszymi  troskami, jak i radościami. Wspaniałych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

     • Sukces braci Korbańskich

     •  

      Krzysztof Korbański z klasy 2a i Grzegorz Korbański z klasy 6d wzięli udział w konkursie plastycznym ,,Szlakiem 3. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej ”. Zaprojektowali pomnik brygady, która była jedną z najbardziej elitarnych jednostek Polskiego Państwa Podziemnego podczas II wojny światowej. Zajęli zaszczytne II miejsce a nagrodę wręczył im Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz płk Mirosław Bryś Dowódca 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

      Chłopcy - gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • Sukcesy ucznia z klasy VI B

     • Z radością informujemy, o uczWiktor Drozdowski kl. VI B zdobył 1 miejsce w kategorii trójek siatkarskich w województwie warmińsko-mazurskim. Pod koniec sierpnia będzie reprezentował nasze województwo na rozgrywkach ogólnopolskich. Pozdrawiam Emilia Drozdowska.

     • Sukcesy uczennicy klasy VI

     • Informujemy, że uczennica klasy VI D Petra Burilova została srebrną medalistką województwa warmińsko-mazurskiego. Petra na turnieju została zauważona przez łowców talentów i zaproszona na zgrupowanie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, po którym dostała powołanie na Kampy Kadry Polski.

      A pod koniec sierpnia (26.08.) weźmie udział w rozgrywkach Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce, w walce o tytuł Mistrza Polski.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • Wręczenie nagród zawodnikom rugby

     • Dziś gościliśmy Henryka Pacha, prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Rugby oraz wójta gminy Stawiguda, Michała Kontraktowicza, którzy spotkali się z uczniami i dyrekcją naszej szkoły.

      Rozmawialiśmy o sukcesie naszych rugbystów oraz możliwościach rozpowszechnienia rugby wśród najmłodszych uczniów.

      Zawodnicy z klas IV oraz V startowali w Międzywojewódzkim Turnieju Rugby TAG w Sopocie zajmując odpowiednio 3. i 4. miejsce, mierząc się z drużynami z województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz warmińsko-mazurskiego.

      Osiągnięcie wysokiego wyniku otworzyło możliwość wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Rugby TAG, które odbędą się 24 czerwca w wielkopolskim Jarocinie.

      Trzymajmy kciuki za Naszych zawodników!

     • Klasa 2d - wycieczka do Janczar

     • 17 czerwca klasa IID wybrała się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego Janczary. Było rewelacyjnie, a pogoda dopisywała znakomicie. Dzieci zwiedziły gospodastwo, mogły przejechać się konno oraz wziąć udział w zabawach z animatorem. Wyjazd ten był szczególnie ważny dla dzieci, ponieważ kontakt z naturą wpłynął bardzo pozytywnie na integrację klasy. Tego dnia unosił się tylko głośny śmiech,  przegoniliśmy wszelkie smutki i złości, a opalone twarze dzieci  malowały radość z bycia razem. Wycieczka z klasą, to jest to!

    • „England in a nutshell” - projekt z języka angielskiego
     • „England in a nutshell” - projekt z języka angielskiego

     • Właśnie zakończyliśmy zajęcia projektowe z języka angielskiego „England in a nutshell”.  Projekt ten realizowany był w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida. Koordynatorem projektu jest pani Danuta Staruch.

      Fundusze projektowe pozwoliły na zakup laptopa, uzupełnienie literatury językowej, pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia szkoły potrzebnego do realizacji zadań edukacyjnych. Otrzymaliśmy wiele gier planszowych, książki, słowniki i filmy po angielsku.

      Przygotowaliśmy prezentację multimedialną i napisaliśmy książeczkę w języku angielskim, zawierającą podstawowe i ciekawe informacje o Wielkiej Brytanii.

       

     • "Matematyka innego wymiaru"

     • Wakacje tuż, tuż... My jednak nie zwalniamy tempa. W ostatnich dniach nauki uczniowie klas 4-7 wykazali się olbrzymią kreatywnością. Z klocków powstawały przeróżne budowle: domy, namiot, bryły przestrzenne, a nawet spodenki na szelkach. Uczniowie klasy 6 d połączyli klocki idąc szkolnym korytarzem, w ten sposób powstał długi "wąż", który miał niespełna 90 metrów długości. Takie lekcje przyniosły uczniom mnóstwo radości, ale także miały charakter integrujący zespół klasowy.

      Ewa Szałkowska 

      Małgorzata Żulewska

    • Klasa 2a w Garncarskiej Wiosce
     • Klasa 2a w Garncarskiej Wiosce

     • 16 czerwca klasa 2A wybrała się na całodniową wycieczkę do Wioski Garncarskiej w Kamionce /Nidzicy. Po drodze odwiedziliśmy Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku, dzieci zapoznały się z całą technologią wytwarzania pięknych rzeczy ze szkła. Pobyt w Wiosce Garncarskiej zaczęliśmy od zwiedzenia tego miejsca, następnie wzięliśmy udział w warsztatach lepienia z gliny, fantastycznie bawiliśmy się podczas gry terenowej ,,Rajski skarb”, obejrzeliśmy film przyrodniczy w 3D. Po zjedzeniu pysznego obiadu, dużej aktywności fizycznej na placu zabaw, zadowoleni, uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.

    • Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
     • Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

     • Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny "Z poprawną polszczyzną na co dzień" Z ogromną radością informuję, iż uczniowie naszej szkoły:

      - Małgorzata Michalczewska kl. 2e

      - Ignacy Grabkowski kl. 2e

      - Karolina Śliwińska kl. 2d

      - Maria Trusiak kl. 2e

      - Piotr Stawecki kl. 3b

      otrzymali tytuł laureata 4. miejsca.

      Natomiast wyróżnienie  otrzymali:

      - Kacper Pachla kl. 1b

      - Alex Kamiński kl. 2b

      - Piotr Szypulski kl. 2c

      - Aleksandra Radawiec kl. 2d

      - Natalia Górska kl. 2e

      - Alicja Ropiak kl. 2e

      - Nadia Schlueter kl. 2e

      - Adam Młynarczyk kl. 3a

      - Kalina Samsel kl. 3e

      . W imieniu społeczności szkolnej gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                                             Koordynator konkursu w kl. I-III Wioletta Chomentowska

    • Warsztaty pszczelarskie
     • Warsztaty pszczelarskie

     • 10 czerwca w szkole w Bartągu, odbyły się warsztaty pszczelarskie zorganizowane przez panią Magdalenę Matula - Krawętkowską. Dzieci miały okazję poznać historię pszczelarstwa i doświadczyć klimatu prawdziwej pasieki. Pan Zbigniew Matula, znany pszczelarz z naszego regionu wraz z córką, zaprezentował sprzęt pszczelarski, opowiedział o hodowli i roli pszczół w przyrodzie i w życiu człowieka. Nie obyło się też bez degustacji pysznych miodów z jego pasieki. Serdecznie dziękujemy za ciekawe warsztaty i przybycie do naszej szkoły.

     • Klasa 3b - Wioska Garncarska

     • 27 maja klasa 3B pojechała na wycieczkę integracyjną do Wioski Garncarskiej w Kamionce/Nidzicy. Po drodze odwiedziła Hutę Szkła Artystycznego w Olsztynku biorąc udział w pokazie wyrobu przedmiotów dekoracyjnych ze szkła. Po zwiedzeniu Wioski Garncarskiej dzieci świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach integracyjnych i w grze terenowej "Rajski skarb", biorąc udział w warsztatach lepienia z gliny i oglądając film przyrodniczy w 3D. Wróciły z wycieczki pełne pozytywnych wrażeń.

     • Wycieczka do Kaczego Bagna - 3d

     • 14 czerwca klasa 3D pojechała na wycieczkę do Kaczego Bagna - Miejsca Inicjatyw Pozytywnych, niedaleko Nowego Miasta Lubawskiego. Dzieci spędziły tam miły czas uczestnicząc w historycznych warsztatach łuczniczych, pieczenia chleba, a w zasadzie bułek oraz gry na afrykańskich bębnach. Aktywności te sprawiły uczniom wiele radości. Na koniec było ognisko z pieczeniem kiełbasek, a potem pełni wrażeń i miłych wspomnień bezpiecznie wróciliśmy do domu.

     • Wolontariat Koła SKC w Rusi

     • "Od siebie trzeba wymagać najwięcej" mawiał ks. Kardynał Stefan Wyszyński. Słuchamy Jego słów, zastanawiamy się nad ich sensem...i za zaoszczędzone kieszonkowe robimy podarunek dla Podopiecznych Dziecięcego Hospicjum w Olsztynie. 
      Dobre czyny zmieniają życie.
      Dziewczyny i chłopaki z 8 b, Wolontariusze SKC w Rusi. 🥇👌❤️

     • Egzamin na kartę rowerową

     • 10 czerwca na dziedzińcu szkolnym odbył się egzamin praktyczny na Kartę rowerową.

      Najpierw czwartoklasiści próbowali swoich sił podczas slalomu
      międzypachołkami, następnie musieli wykonać manewry na skrzyżowaniu.

       

      Ewa Szałkowska

 • Galeria zdjęć

   brak danych