• „Filmeko”

• Biorąc udział w konkursie ogólnopolskim "Filmeko" uczennice klasy 7b nagrały film pokazujący działania młodego pokolenia w zakresie sozologii.

• Szkolny Konkurs Mam Talent

• Za nami finał 4.edycji Mam Talent , która odbyła się  12 maja w budynku Szkoły Podstawowej w Rusi

W szanownym jury zasiedli:

• Przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego z Bartąga: Zuzanna Jankowska i Alicja Alancewicz
            • Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Rusi: Michał Palczewski przewodniczący oraz Filip Ciepielewski - członek SU
            • Nauczyciel muzyki Radosław Dąbrowski
            • Dyrektor Szkoły Monika Markowicz
            • Emanuel Som – uczestnik poprzedniej edycji –finalista , który otworzył nasz szkolny konkurs ze swoją mamą Alicją Jabłońską-Som, nauczycielką angielskiego śpiewając utwór „Save your tears” The Weekend

Imprezę prowadzili dla nas niezastąpieni Monika Poźniak, opiekun Samorządu Uczniowskiego w Bartągu oracz uczniowie Miłosz Zalewski i Paweł Smoczyński. To oni zapowiadali naszych niesamowitych uczestników, przeprowadzali z nimi rozmowy przed i po wystąpieniu. Wykonawców było piętnastu! Ogromne brawa dla Was! Zachwyciliście jury jak i naszą publiczność wieloma talentami m.in. były to:  gra na instrumentach, taniec, śpiew, gimnastykę czy układanie kostek Rubika.

Wyniki konkurusu:

I miejsce – Zuzannie Wiącek  z kl. 8a za śpiew LeeHi “Only”

II miejsce – Oliwia Mroczek z kl. Ia za grę na perkusji

III miejsce Aleksandra Politewicz z kl. Ic za pokaz gimnastyczny

Publiczność mogła zagłosować na swojego faworyta, którym został duet dziewcząt z kl. 8a – Oliwia Drachel i Oliwia Najmola.

Nagrody w postaci bonów do sklepu Empik i batonów dla każdego uczestnika ufundowała Rada Rodziców, za które bardzo dziękujemy!

Ogromne brawa jeszcze raz dla wszystkich uczestników, a byli to:

1. Oliwia Najmoła i Oliwia Drachel – kl. 8a –śpiew i taniec
            2. Oliwa Mroczek - kl. Ia perkusja
            3. Iga Baranowska-kl.1b taniec
            4. Maciej Janowicz – kl. 8c  - gra na gitarze
            5. Zuzanna Wiącek – kl 8a  - śpiew
            6. Aleksandra Politewicz- kl.1c - gimnastyka
            7. Katarzyna Sołtysiak kl. 8a – gra na gitarze
            8. Amelia Romanowska- kl.2d - taniec
            9. Agata Szatkowska – kl. 6c - śpiew
            10. Krzysztof Korbański-kl. 4a gitara
            11. Maciej Wierszyło- kl.2e - taniec
            12. Błażejewski  Michał 7a – kostka Rubika
            13. Laura Janiszewska-kl.3a - spiew
            14. Amelia Pająk – kl. 6b - keybord
            15. Wanessa Jankowska kl. 6b – gitara

Zapraszamy do fotorelacji na naszej stronie.

Organizatorzy:

Samorząd Uczniowski wraz z nauczycielami:

Aleksandra Jaszczanin – opiekun Samorządu Uczniowskiego Ruś

Monika Poźniak – opiekun Samorządu Uczniowskiego Bartąg

Radosław Dąbrowski – nauczyciel muzyki

• Wyniki Międzyklasowego Konkursu o tytuł Kopernikusa 2023

• Serdecznie gratulujemy zwycięskim klasom, które uczestniczyły w Międzyklasowym Turnieju Wiedzy o tytuł Kopernikus 2023!

Spośród laureatów pierwszego miejsca wśród klas I i II wyłonimy w dogrywce w piątek 19 maja zdobywcę pierwszego miejsca.

Statuetki i dyplomy zostaną wręczone na apelu podsumowującym.

• Kolejny sukces naszej szkoły - eTwinning School Label 2023-2024

• Dziś dotarła do nas wspaniała wiadomość!!!

Efektem współpracy uczniów i nauczycieli naszej szkoły (Pani Pauliny Kurowskiej-Loryńskiej ambasadorki eTwinning, Katarzyny Ogrodowczyk, Anny Zalewskiej, Ewy Mendalki, Kingi Rurys, Ewy Stasal, Beaty Giak, Danuty Glińskiej) jest otrzymanie zaszcztynego tytułu i Odznaki Szkoły eTwinning! Nasze działania projektowe realizowane przez uczniów współpracujących ze szkołami z kraju i z zagranicy zostały docenione!!! To dla nas ogromne wyróżnienie! Jesteśmy jedną z 78 wyróżnionych polskich szkół! W tym roku wyróżniono odznaką Szkoły eTwinning 78 szkół z Polski a z naszego województwa - tylko dwie placówki, w tym nasza szkoła!! Jest to wyraz uznania nie tylko osobistego sukcesu poszczególnych nauczycieli, ale także ogromnego osiągnięcia całego zespołu eTwinning działającego w danej szkole.

Szkoły, które otrzymały Odznakę Szkoły eTwinning, są wspaniałymi przykładami tego, jak cała szkoła może skorzystać z eTwinningu. Są aktywne we wdrażaniu i promowaniu wartości i pedagogiki eTwinning, są punktem odniesienia dla lokalnej społeczności i wzorem dla innych szkół. Nagrodzone szkoły to pionierzy i liderzy w takich dziedzinach jak:

1. Praktyka cyfrowa i praktyka w zakresie eBezpieczeństwa.

2. Wspólne przywództwo uczniów, nauczycieli, kadry kierowniczej.

3. Współpraca i praca zespołowa nauczycieli i uczniów.

4. Promowanie ustawicznego rozwoju zawodowego kadry.

5. Uczniowie jako agenci zmiany w szkole.

6. Integracja, edukacja włączająca i innowacyjne podejście do nauczania..

7. Bycie wzorem dla innych szkół.

• Dzień Ziemi – budynek szkoły w Rusi (21 – 24.04.2023 r)

• W tym roku szkolnym postanowiliśmy wspólnie z uczniami uczcić dzień Ziemi. Uczniowie klas piątych, szóstych i siódmych w towarzystwie nauczycieli – wychowawców sadzili truskawki i poziomki w drewnianych skrzyniach na tyłach budynku szkoły. Zadbaliśmy też o to, by w przyszkolnym ogrodzie pojawiły się domki dla owadów, a w nich zamieszkały pszczoły: „MURARKI” (owady pożyteczne i bezpieczne dla ludzi). Uczniowie klas ósmych – posadzili drzewa pod oknami szkolnej stołówki. Każde z drzew zostało opatrzone odrębną tabliczkę z nazwą klasy. W budynku szkoły pojawiły się piękne gazetki ścienne i plakaty przygotowane przez uczniów, jak i nauczycieli specjalnie na tą okazję.

Efekty prac można obejrzeć odwiedzając naszą placówkę. Zapraszamy!