• "Podaj łapę! Pomóż nam!"- Akcja dla zwierząt

     •  

      Podaj łapę, pomóż nam.

      Wielka świąteczna zbiórka dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Tomarynach. Pomożesz nam przynosząc suchą lub mokrą karmę by brzuszek był pełny, ciepłe koce by nie było zimno, zabawki by choć na chwilę zapomnieć o smutnym losie.

      Karmę, zabawki i koce zbierają wychowawcy klas do 07.12.2021r.

      Zbiórkę organizują klasy 2B i 2D.

      DZIĘKUJEMY!

     • Klasa 2D w Krainie Aktywności

     • W piątek 29 listopada klasa 2D pojechała do Krainy Aktywności do Domu Strachów. Uczniowie przebrani w upiorne stroje rozwiązywali kreatywne zagadki, które miały wskazać drogę do odnalezienia skarbu. Ku wielkiej radości wszystkich, klucz został odnaleziony, a skrzynia ze skarbem otwarta. Nagrodą były cukierki i wesoła zabawa przy muzyce. Dziękuję bardzo rodzicowi pani Jolancie Stępskiej za zaangażowanie i zorganizowanie uczniom dnia pełnego tajemnic i ciekawych atrakcji.

     • #SzkołaPamięta

     • W ramach akcji #SzkołaPamięta uczniowie naszej Szkoły w ostatnich dniach odwiedzili groby na cmentarzu w Bartągu. Klasa 5 d odwiedziła i uporządkowała bezimienny grób mieszkańca Rusi. Klasa 7 c zapaliła znicz pod kapliczką w Rusi. W ostatnim tygodniu sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej.

      Uczniowie klasy 2E odwiedzili groby na cmentarzu w Bartągu. Dzieci wspominały swoich bliskich i zapalały znicze na ich grobach. Pamietalismy także o tych, którzy zapisali się w historii naszego kraju, złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze na zbiorowej mogile "Dzieci ofiary II wojny światowej" które zginęły tragicznie 22 II 1945r.

     • Klasa 2E w Garncarskiej Wiosce - wyjazd integracyjny

     •  

      W dniu 25.10.2021 uczniowie klasy 2E wzięli udział w wycieczce autokarowej do Wioski Garncarskiej w Kamionce koło Nidzicy. Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z dawną zabudową wsi mazurskiej, wyposażeniem zagród wiejskich. Podczas wycieczki z przewodnikiem uczniowie zwiedzili garncarnię w której samodzielnie lepili z gliny naczynia, kuźnię, suszarnię ziół, 200-letnią stodołę mazurską z ekspozycją tradycyjnych sprzętów, Jarzębinowy Amfiteatr, Galerię „Skarby Ziemi” z wystawą skał i minerałów. Po zwiedzaniu i warsztatach z gliny na dzieci czekała 40 minutowa projekcja filmu przyrodniczego „Dzikie z natury” w formacie 3D. Po filmie udaliśmy się na grę terenową "Poszukiwacze skarbów" do Rajskiego Ogrodu, w którym znajduje się 30 zakątków tematycznych m.in. motylkowy, kamienny, bajkowy, ziołowy, bursztynowy, słoneczny, rajski staw. Wizytę w Wiosce Garncarskiej zakończyliśmy pysznym obiadem.

     • Projekt eTwinning "Dziecięce Biuro podróży" w klasie 2E

     • Klasa 2E bierze udział w projekcie eTwinning "Dziecięce Biuro podróży". W ramach realizacji zadań projektowych uczniowie pracują metodą Design Thinking. Dzieci wcielą się w rolę organizatora wycieczki: przygotowują ofertę podróży dla swoich partnerów, doskonalą sprawności matematyczne, przyrodnicze, krajoznawcze. Uczą sie współpracy, rozwijają przedsiębiorczość a także umiejętność wyszukiwania informacji w internecie.

     • Klasa 2E w projektach eTwinning "Child in Art", "Imagine The Code" oraz "Bee Happy" oraz "STOP Here"

     • Dziś nasza szkoła po raz pierwszy otrzymała cztery Europejskie Odznaki Jakości eTwinning za pracę uczniów klasy 2E w międzynarodowych projektach eTwinning "Child in Art", "Imagine The Code" oraz "Bee Happy" oraz "STOP Here" w roku szkolnym 2020/2021. Oznacza to, że praca Pani Pauliny, praca projektowa uczniów i naszej szkoły zostały ocenione jako reprezentujące najwyższy europejski poziom! Tym bardziej jesteśmy szczęśliwi i dumni - bo większość pracy projektowej klasa 2E wykonała na kole zainteresowań w zeszłym roku podczas zdalnego nauczania. Dziękujemy uczniom klasy 2E za radość działania, zaangażowanie w pracę projektową i codzienny uśmiech! Rodzicom klasy 2E za pomoc i wsparcie podczas zdalnego nauczania!! A Dyrekcji za przestrzeń i możliwość realizacji projektów eTwinning w naszej szkole.

     • " Szkoła twórczych praktyk - dobre łącza"

     • Klasa 3d bierze udział w projekcie edukacyjnym organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej 

      " Szkoła twórczych praktyk - dobre łącza".  Celem programu jest wzmacnianie bezpieczeństwa dzieci w wieku 7-12 lat w Internecie poprzez rozwijanie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych (SEL) takich jak: samoświadomość, samokontrola, świadomość społeczna, zdolności interpersonalne i odpowiedzialne podejmowanie decyzji. Programu oparty jest na metodzie psychoedukacji poprzez film.

     • "Wirtualne podróże, nauka w plecaku"

     • Międzynarodowy projekt edukacyjny "Wirtualne podróże, nauka w plecaku" to cykliczne spotkania online w których bierze udział klasa 3d oraz 2b. Dzieci mają okazję poszerzać swoje zainteresowania podróżami ale również przyswajają wiedzę w przystępny i ciekawy sposób. Na ostatnich zajęciach nabyliśmy/utrwaliliśmy wiedzę o kontynentach oraz dowiedzieliśmy się wielu fascynujących rzeczy, które skrupulatnie umieszczamy w założonych przez dzieci albumach.

     • Warsztaty LEŚNA BANDA - klasa 3b

     • Uczniowie klasy 3b, 18 października opuścili szkolne ławki i udali się do lasu w Rusi na warsztaty Leśnej Bandy. LEŚNA BANDA, to cykl czterech warsztatów, które odbywają się wiosną, latem, jesienią i zimą, dzięki czemu uczniowie mogą wnikliwie obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie. Główne cele to: wykształcenie postawy szacunku wobec przyrody, wieloaspektowa edukacja przyrodnicza, wsparcie dzieci w samodzielności oraz wzmocnienie relacji w grupie. Klasa 3 b ma już za sobą warsztat jesienny, na którym uczniowie poznawali rośliny, rozpalali ogień za pomocą krzesiwa i wykonywali prace plastyczną. Na zakończenie dzieci wypiły przepyszny i bardzo zdrowy napar z zebranych roślin oraz zjedli smaczne jabłka. Pogoda nam dopisała, więc lekcja w terenie była bardzo udana. Serdeczne podziękowania kieruję do pani Magdy Nowotnej, która ciekawie poprowadziła warsztaty i pokazała nam ten cudowny, kolorowy i wyjątkowy świat przyrody

     • Etno Polska - warsztaty w 4C, 5B i 5C

     • Uczniowie  klas IVc, Vb i Vc uczestniczyli w kreatywnych warsztatach tkackich, lalkarskich i tworzenia biżuterii w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „EtnoPolska 2021”. Celem zajęć było przybliżenie twórczości rękodzielniczej oraz promocja historii i kultury regionalnej. Bardzo dziękujemy Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Tomaszkowie za kreatywną przygodę:)

     • Rajd Pieszy Szkolnego Koła PTTK

     • 10.10.21r wielbiciele pieszych wędrówek że Szkolnego Koła PTTK w Rusi ruszyli z Klewek po kolejną przygodę w promieniach jesiennego słońca. Frekwencja była zadziwiająca. Grupa liczyła 59 osób. W rajdzie udział wzięli rodzice i uczniowie ze SP w Rusi oraz zaprzyjaźnione osoby spoza szkoły. Malownicza 11 kilometrowa trasa wędrówki wiodła wokół Jeziora Linowskiego przez Trękus, Linowo, Szczęsne do Klewek. Po drodze, dzięki pomysłowi Uli Dublaszewskiej, wzięliśmy udział w odszyfrowywaniu zadań, które wykonywaliśmy po drodze. Ula przygotowała wszystkie zadania osobiście Był też czas na robienie zdjęć na konkurs fotograficzny pt. "Jesień w oczach dziecka" , chwilę przerwy na śniadanie na placu zabaw, odgrywanie scenek tematycznych i rozmowy. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów. Do zobaczenia na kolejnym rajdzie. Wspaniale, że jest nas coraz więcej.

     • Kodowanie w 4a

     • W ramach Code Week PL 4a z SP w Rusi podjęła wyzwanie Wybraliśmy temat: „Ile w nas emocji! - Emocje czynią nas ludźmi. Czy roboty mogą uczyć emocji?” Uczniowie przygotowali pracę plastyczne i użyczyli głosów w aplikacji Grupa Dash i Dot

     • Światowy Dzień Żywności

     • 16 X obchodziliśmy Światowy Dzień Żywności. Jego celem jest pogłębianie świadomości publicznej na temat globalnych problemów żywnościowych i wzmocnienie poczucia solidarności w walce z głodem i niedożywienia. Z tej okazji uczniowie klasy 5c i 5d kontynuując realizację projektu #pomarańczowa szkoła wykonali plakaty promujące ten dzień. Zapoznali się ze statystykami dotyczącymi marnowania żywności w Polsce oraz poznali proste sposoby na unikanie wyrzucanie jedzenia.

     • Akcja - zbieramy nakrętki

     • Nasza szkoła przyłącza się do 10 edycji akcji zbierania zakrętek na rzecz podopiecznych Fundacji Przyszłość dla Dzieci. W każdej sali lekcyjnej w filii w Bartągu będą umieszczone pojemniki na zakrętki. które będziemy przekazywać Fundacji.

     • Klasa 3b z wizytą w sali edukacyjnej "OGNIK"

     • Uczniowie klasy 3b, 14 października odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Olsztynie. Wzięli udział w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Strażacy poprowadzili lekcję z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego. Ogromne wrażenie zrobiło na dzieciach specjalnie przygotowane pomieszczenie, w którym symulowany był rozwój pożaru. Uczniowie mogli zobaczyć jak rozprzestrzenia się dym oraz jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla.

     • Dzień Chłopaka w 6b

     • Dzień Chłopaka w 6B odbył się w Pizzerii Vicolo, uczniowie wzięli udział w warsztatach robienia pizzy. Dowiedzieli się z jakich składników robiona jest pizza, a także zrobili swoją własną.

 • Galeria zdjęć

   brak danych