- Projekt Power
- Laboratoria Przyszłości
- Projekt MEiN „POZNAJ POLSKĘ”
- MegaMisja
- e-Twinning
- England in a nutshell
- Fundacja Szalony Krasnolud
- Z matematyką przez Ruś
- Bakcyl
- Trzymaj formę
- Kompetencje kluczowe szansą na rozwój dzieci
- Rustykalny Ogród Dydaktyczny
- In the World of Fairy Tales
- „Indywidualizacja jako podstawa pracy w klasach I – III”.
- „Z matematyką na co dzień”
- „Matematyka wokół nas”
- Pierwsze spotkanie z chemią
- Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)
- Szkoła Odpowiedzialna Cyfrowo
- Cyfrowo i komputerowo
Projekt Power
Drodzy Uczniowie klas 6 i 7!
Rozpoczynamy rekrutację do udziału w ponadnarodowej mobilności uczniów w ramach przedsięwzięcia „Młodzi odkrywcy Europejskiego dziedzictwa kulturowego”, realizowanego w ramach projektu POWER współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego
Rekrutacja odbędzie się w terminie od 13 maja do 19 maja 2022 roku do godz. 14:00.
Uczniowie zakwalifikowani i uczniowie z listy rezerwowej będą ZOBOWIĄZANI do wzięcia udziału w 35 godzinnych kursach przygotowawczych: język angielski, podstawy włoskiego/portugalskiego, zajęcia kulturowe, geograficzne, historyczne, psychologiczno-pedagogiczne, BHP, spotkanie z policjantem w miesiącach czerwiec, ostatni tydzień sierpnia i początek września – udział w zajęciach będzie obowiązkowy.
Wszystkie zajęcia odbywać się będą po lekcjach w budynku szkoły w Bartągu. Daty i godziny zostaną podane po zakończonej rekrutacji.
Po powrocie będziecie ZOBOWIĄZANI do wzięcia udziału w działaniach promujących Projekt Power i w spotkaniach organizowanych przez naszą szkołę pozwalających na dzielenie się rezultatami projektu z uczniami naszej szkoły i przedstawicielami innych organizacji.
Proszę abyście przemyśleli swoją gotowość do wzięcia udziału w działaniach w ramach Projektu. Wyjazd będzie wartościowy i atrakcyjny, ale wymaga od Was odpowiedzialności za nałożone na Was zobowiązania.
Aby zgłosić swoją chęć do udziału w projekcie należy:
- Przeczytać REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PONADNARODOWEJ MOBILNOŚCI UCZNIÓW w ramach przedsięwzięcia „Młodzi odkrywcy Europejskiego dziedzictwa kulturowego” - i podpisać znajdujące się na końcu OŚWIADCZENIE
- wypełnić Kartę Zgłoszenia Ucznia, podpisać ją i złożyć wraz z podpisanym Oświadczeniem w sekretariacie szkoły w Rusi w wyznaczonym terminie.
- Przyjść na rozmowę rekrutacyjną – data i godzina zostanie podana po zakończeniu składania Kart Zgłoszeniowych.
WAŻNE! KARTA ZGŁOSZENIA MUSI BYĆ WYPEŁNIONA STARANNIE I BEZ BŁĘDÓW – dane w niej zawarte są wprowadzane do wszystkich dokumentów związanych z Waszym wyjazdem.
Paulina Kurowska-Loryńska - Koordynator mobilności
Dokumenty do pobrania:
Zal.V_karta_zgloszenia-ucznia-do-mobilnosci_PMU.pdf
Projekt „Międzynarodowa mobilność uczniów”, to zadania realizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.
Projekt zakłada wyjazdy grup młodzieży wraz z opiekunami do krajów Unii Europejskiej. Celem jest realizacja wraz z uczniami szkoły goszczącej przedsięwzięcia edukacyjnego z zakresu podstawy programowej dla wzmocnienia kompetencji kluczowych.
Mobilność to działania uczniów.
Nasza szkoła realizuje projekt „Młodzi odkrywcy Europejskiego dziedzictwa kulturowego”
W projekcie PO WER „Young explorer of European cultural heritage - Młodzi odkrywcy Europejskiego dziedzictwa kulturowego” uczestniczyć będzie 30 osobowa grupa uczniów obecnych klas 6 i 7. Projekt trwać będzie 6 miesięcy (od 09.05.2022 do 09.11.2022) a jego głównym przedsięwzięciem będą dwie międzynarodowe mobilności, dwóch 15 osobowych grup uczniów wraz z nauczycielami do szkół partnerskich:
- Szkoła Podstawowa w Portugalii - AGRUPAMENTO DE ESCOLAS DE BARCELOS w Barcelos
- Szkoła Podstawowa we Włoszech - ISTITUTO COMPRENSIVO GIOVANNI CAGLIERO w Rzymie
Cele projektu:
– odkrywanie polskiej, włoskiej i portugalskiej historii, kultury i tradycji w kontekście tworzenia międzykulturowego dialogu,
– integracja polskiej, włoskiej i portugalskiej młodzieży wokół najważniejszych europejskich wartości,
– tworzenie trwałych, przyjaznych relacji opartych na otwartości i tolerancji, promocja wielokulturowości,
– zbliżenie obu kultur, rozwijanie ich relacji poprzez prowadzenie wspólnych inicjatyw edukacyjnych i kulturowych,
– zwiększenie poziomu pewności siebie uczniów oraz rozwój umiejętności posługiwania się językiem obcym poprzez komunikację z zagranicznymi uczniami,
– rozwijanie zdolności uczniów do pracy w międzynarodowych drużynach.
Koordynatorem projektu jest p. Paulina Kurowska-Loryńska