• Projekt ŚWIETLICZAKI NA TROPIE... ZAGADEK

07.02.2022 15:04

W drugim semestrze w świetlicy kontynuowany będzie projekt "ŚWIETLICZAKI NA TROPIE... ZAGADEK".

Cele projektu:

- wychowanie aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyro­dą ucznia;

- uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającego świata i potrzebę ochrony przyrody;

- działanie na rzecz ochrony różnorodności biologicznej i ekosystemów na terenie naszego kraju i świata;

- rozwijanie zdolności manualnych ucznia;

- zainicjowanie współpracy między placówkami w całej Polsce.

• Ferie zimowe - eksperymenty

07.02.2022 12:18

Podczas ferii uczniowie uczestniczyli w warsztatach dotyczących niezwykle efektownych eksperymentów z suchym lodem. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się czym jest tzw. suchy lód od strony chemicznej. Spektakularnym eksperymentem okazała się sublimacja suchego lodu w gorącej wodzie. Najbardziej efektowne jednak  były  bańki z suchego lodu. Warsztaty okazały się niezwykłą naukową przygodą, podczas której połączyliśmy zabawę z nauką. To był bardzo ciekawy dzień pełen naukowych wyzwań.

• FERIE ZIMOWE 2022

02.02.2022 14:18