• Pisanki w wykonaniu 2d

     •  

       

      " Już Wielkanoc"

       

      Święta, Święta Wielkanocne

      Jak wesoło, jak radośnie.

       

      Już słoneczko mocno grzeje

      Miły wiatr wokoło wieje.

       

      Rośnie trawa na trawniku

      Żółty żonkil w wazoniku.

       

      Na podwórku słychać dzieci

      Ach, jak dobrze, że już kwiecień.

       

      A  w koszyczku, na święcone

      Jajka równo ułożone.

       

      Śliczne, pięknie malowane

      Różne wzory wymyślone.

       

      Jest baranek z chorągiewką

      Żółty kurczaczek ze wstążeczką.

       

      I barwinek jest zielony

      W świeże kwiatki ustrojony.

     • Życzenia świąteczne od klasy 1d

     • Wesołego zajączka, co po stole bryka, smacznościami wypełnionymi świętego koszyka. Smacznego jajka, mokrego dyngusa oraz radosnego wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodzinnym oraz wesołego Alleluja życzy klasa I D

     • "W oczekiwaniu na wiosnę" - klasa 3b

     • W oczekiwaniu na wiosnę uczniowie klasy 3b 1 marca założyli uprawę fasoli. Przez kilkanaście dni prowadzili dzienniczki obserwacji, aby 19 marca podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Dzięki systematycznej pielęgnacji wielu uczniów może obecnie pochwalić się pięknymi zielonymi roślinami fasoli własnoręcznie wyhodowanymi.

     • Projekt Edukacyjno Społeczny - "W Marcu Biegamy Dla Kobiet"

     • Z dumą informujemy, że uczniowie klasy 4a oraz klasy 4d wraz z Panią Aleksandrą Jaszczanin wzięli udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno Społecznym - W Marcu Biegamy Dla Kobiet. Przez cały miesiąc wspólnie pomagaliśmy Fundacji Onkologicznej. Naszym zadaniem było zaangażować uczniów oraz nauczycieli we wspólny wirtualny bieg. Suma przebytego dystansu wynosiła 255,31 km. Cieszymy się, że Nasi uczniowie nie są obojętni i zdają sobie sprawę, że los bywa przewrotny. Nikt z Nas nie wie, kiedy to My będziemy potrzebować takiego wsparcia. Dziękujemy za zaangażowanie. Nie możemy się doczekać wspólnie przebytych dystansów po szkolnych korytarzach Adrianna Jóźwiak, Anna Kozakiewicz

     • Kolejowe ABC i klasa 1e

     • 22 marca klasa 1E wzięła udział w zajęciach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego "Kolejowe ABC". Kampania  realizowana jest przez Urząd Transportu Kolejowego. Podczas zajęć pierwszaki uczyły się zasad bezpieczeństwa razem z bohaterem Kampanii, nosorożcem Rogatkiem. Celem  tych zajęć był rozwój świadomości najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania na dworcach, peronach, przejazdach kolejowych i w okolicach torowisk.

     • Wiosna w 1e

     • Z okazji Dnia Wiosny klasa 1E spotkała się online z Panią Sabiną Piłat, która prowadzi na YouTube kanał "Nauka w plecaku". Podczas lekcji na żywo "Poszukiwanie wiosny" dowiedzieliśmy się jaki kolor ma wiosna, jakie są pierwsze oznaki wiosny oraz czym jest Przedwiośnie. Dowiedzieliśmy się również gdzie leży Alzacja i dlaczego jej symbolem są Bociany. Dzieci wykonały także piękne wiosenne prace plastyczne i mapy myśli o wiośnie.

     • WIOSNA W 2B

     • W ostatnich dniach uczniowie klasy 2b witali wiosnę.W piątek 19 marca dzieci ubrały się w piękne wiosenne kolory. Zaśpiewali piosenkę " Wiosna, wiosenka". Zatańczyli taniec z chustami. Nie zabrakło również bocianów. Uczniowie wykonali je z papieru. Wcielili się także w rolę artystów malarzy i stworzyli wspaniałe dzieła sztuki.WITAJ WIOSNO!!!Życzymy wszystkim dużo uśmiechui wielu ciepłych promyków słońca.

     • Ogłoszenie wyników konkursu "Maska w kolorach emocji"

     • Miło nam ogłosić wyniki konkursu szkolnego "Maska w kolorach emocji", który odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Komisja stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, gdyż na konkurs wpłynęły tak piękne, ciekawe i kreatywne prace, że nie sposób było wyłonić jedynie trójki zwycięzców. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do podziwiania nagrodzonych i najciekawszych spośród nadesłanych prac.

     • Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

     • 2 IV obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji  gościem specjalnym na godzinie wychowawczej w kl. 4c była pani Agnieszka Szatkowska. Pani Agnieszka opowiedziała między innymi o historii powstania książki i jej ogromnej wartości w życiu człowieka. Wspólnie zastanawialiśmy się, dlaczego warto czytać oraz jaki wpływ mają książki na nasze emocje. Uczniowie opowiadali także o swoich ulubionych gatunkach literackich i książkach, które polecają. Pani Agnieszka przeczytała opowiadanie "O samotnym misiu" które było wspaniałym początkiem do dyskusji o prawdziwej przyjaźni.

     • Skarpetkowy Zawrót Głowy

     • 21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, to także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Tak o tym wydarzeniu napisał Uczeń klasy 7a naszej Szkoły; " Kolejny rok wspieramy dzieci z Zespołem Downa ubierając różne skarpetki. W ten sposób pokazujemy naszą empatię i szacunek dla różnorodności". Oto Skarpetkowy Zawrót Głowy, bo wszyscy jesteśmy różni...ale przecież tacy sami

     • Komunikat

     • Szanowni Rodzice,
      w związku z zawieszeniem zajęć stacjonarnych informujemy, że od 22 marca do 9 kwietnia 2021 r. lekcje dla uczniów klas 1-3 w naszej szkole odbywać się będą w formie zdalnej przy pomocy platformy MS Teams w czasie rzeczywistym, tj. zgodnie z planem lekcji, przy czym jedna jednostka lekcyjna nie będzie dłuższa niż 30 minut.
      W tym okresie na terenie szkoły zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w świetlicy w szczególności dla tych uczniów, którym warunki domowe nie pozwalają na naukę w domu oraz dzieci, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Uczniowie z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego będą mieli zapewnioną możliwość nauki zdalnej na terenie szkoły.
      Prosimy, aby zgłaszanie potrzeb dotyczyło sytuacji naprawdę wyjątkowych. Szkoła nie prowadzi obiadów w tym okresie.
      Prosimy, aby do piątku do godz. 16.00 przekazać deklarację uczestnictwa dziecka za pomocą Librusa pani K. Wiejak.

                                                                                                                                                                Monika Markowicz

      Dyrektor szkoły

 • Galeria zdjęć

   brak danych