• BohaterOn 2021

     • W listopadzie 2021r. uczniowie klas 5-8 wzięli udział w akcji BohaterOn. Akcja ogólnopolska mająca na celu upamiętnienie 77. Rocznicę Powstania Warszawskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcjach na temat powstania warszawskiego oraz tworzyli kartki z życzeniami od uczniów.

      Szkoła dopiero teraz otrzymała pamiątkowy dyplom i zaświadczenie dla szkolnego koordynatora Akcji - Aleksandry Jaszczanin.

     • Kiermasz ciast

     • 25 marca 2022 w Rusi odbył się charytatywny kiermasz ciast 🥧🍰🧁

      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję. Dzięki temu zakupiliśmy wiele potrzebnych produktów obywatelom Ukrainy przebywających na naszych terenach.

      Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy pokazali, że mają ogromne serducha! 💙💛

      Dziękujemy!

      Opiekun Szkolnego Koła Caritas - Marcin Dzieńkowski

      Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Jaszczanin

     • Projekt eTwinning "Tropiciele wiosny"

     • Tej wiosny klasy 1C, 2E, 3B i 3E biorą udział w kolejnym projekcie eTwinning "Tropiciele wiosny". Jak wygląda wiosna w różnych regionach Polski? Jakie kwiaty zakwitają wiosną? Jakie ptaki powracają? Jakie owady budzą się do życia? Jakie drzewa kwitną? Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół.

     • Ośrodek Wsparcia i Testów

     • #SCWEW

      #ZPEOLSZTYN

      Przy Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą w Olsztynie działa Ośrodek Wsparcia i Testów. OWiT razem ze SCWEW tworzą system kompleksowego wsparcia dla osób
      z niepełnosprawnościami, ich rodzin oraz kadry placówek oświatowych.

      Dzięki udziałowi w pilotażowym projekcie #SCWEW nasza szkoła została wyposażona w specjalistyczny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto nasi specjaliści zostali przeszkoleni w zakresie efektywnego wykorzystania technologii asystujących.

      Więcej informacji na temat OWiT na stronie: https://owitolsztyn.pl

       

     • Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki

     • W dniu 21.03 nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa czyli Dnia Kolorowej Skarpetki. Jako wyraz tolerancji, wrażliwości oraz szacunku uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!!

      Organizatorzy: Iwona Góralczyk, Ewa Mendalka

     • Skarpetkowe wyzwanie w klasie 3D

     • 21.03.2021r. w klasie 3D gościliśmy Panią Paulinę Kamińską, która jest terapeutką integracji sensorycznej w naszej szkole. Przybliżyła nam temat związany z Dniem Zespołu Downa. Na znak solidarności dzieci założyły skarpetki nie do pary. Na podstawie wykonanych prac poruszyliśmy temat zawodów i zainteresowań. Wspólnie uznaliśmy, że zarówno my jak i osoby z Zespołem Downa możemy mieć podobne hobby czy zainteresowania. Nie należy wykluczać takich osób z życia społecznego.

     • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 5-8

     • Uczniowie dzisiaj spędzili fantastyczny dzień.

      Przygotowali zielone śniadanie - pyszne kanapki, sałatki i nie tylko🥗.

      Na kolejnych godzinach wykonali kolorowe Marzanny, hasła witające Wiosnę oraz przepiękne ozdoby drzwi!

      Samorząd Uczniowski oceniał prace w trzech kategoriach (marzanna, ozdoba drzwi i hasło). Wśród jedenastu klas, które brały udział w międzyklasowej rywalizacji zwyciężyła VIII B z 83 punktami!

      Klasa otrzymała dyplom, medale oraz puchar "Super Klasy". Statuetka będzie przechodziła co roku w ręce innej, zwycięskiej klasy :)

      II miejsce - klasa VII D zdobywając 79 pkt

      III miejsce - klasa V C zdobywając 76,5 pkt

      Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za aktywny udział w zorganizowanym przez nas dniu!

      Na naszych uczniów dzisiaj czekały również rozgrywki szachowe, doświadczenia chemiczne oraz pierwsze ognisko z kiełbaskami w tym roku!

      Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji!

      Uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wyśmienitą zabawę :)

      Samorząd Uczniowski oraz Opiekun SU Aleksandra Jaszczanin

     • Rajd pieszy Szkolnego Koła PTTK - "W poszukiwaniu wiosny"

     • 6.03.22r członkowie i przyjaciele Szkolnego Koła PTTK w Rusi wyruszyli na 3 w tym roku szkolny rajd pieszy w poszukiwaniu wiosny. Pogoda była wspaniała- świeciło słońce, a temperatura sprzyjała wędrówce. 28-osobowa grupa klubowiczów ruszyła spod szkoły w Rusi do ośrodka w Cyrance. Malownicza trasa liczyła tym razem 10 km. W promieniach słońca na półmetku trasy zrobiliśmy odpoczynek przy starej elektrowni wodnej na Łynie. Po 3 godzinnej wędrówce dotarliśmy do Cyranki, gdzie czekał na nas niezawodny kierowca Pan Włodek i autobus gminny udostępniony przez Wójta Gminy Stawiguda. Autobusem wróciliśmy do szkoły w Rusi. Tam Pan Zbyszek Czeschla czekał na nas przy płonącym ognisku. Zmęczeni, ale szczęśliwi piekliśmy kiełbaski i ogrzewaliśmy się po trudach wędrówki. Kolejna rajdowa niedziela upłynęła bardzo aktywnie. Już teraz zapraszam na kolejny rajd. O szczegółach poinformuję wkrótce. Do zobaczenia. Danuta Glińska

     • "Szkolny Klub Ekologów"

     • MAMY TO!

      Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować, że nasza Szkoła otrzymała tytuł : „Szkolnego Klubu Ekologów” w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego, potwierdzony CERTYFIKATEM. Konkurs odbywał się w okresie od 15.09.2021 do 15.02.2022, a jego realizacji podjęły się: p. Anna Kozakiewicz, p. Agnieszka Nakonieczna, p. Anny Wiekiera, p. Anna Skorupska- Żółtańska, p. Karolina Ziółkowska. To przy ich wsparciu i nadzorze, uczniowie naszej szkoły, wykonywali szereg działań, mających na celu poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii. ​W ramach konkursu uczniowie najstarszych klas przeprowadzili mini wykłady dla swoich rówieśników, natomiast klasy siódme prowadziły cykliczną gazetkę „Moja EKO-Szkoła”. Klasy 8 uczestniczyły w akcji: „Myślę, więc nie śmiecę!”, którą wsparła Pani Sołtys Rusi, a dzięki której nasza okolica została uporządkowana. ​Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę pisząc test ekologiczny, którego autorką była p. Agnieszka Nakonieczna, a zdobyte informacje mogli później wykorzystać przy tworzeniu gier. Klasy młodsze wykazały się ogromną kreatywnością tworząc „Coś z niczego”, udowadniając tym samym, że dzięki recyklingowi , jesteśmy w stanie „dać rzeczom, drugie życie”.

     • III Gminny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stawiguda

     • Drodzy Uczniowie!

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Gminnym Turnieju Szachowym o Puchar Wójta Gminy Stawiguda. Szczegółowe informacje dotyczące turnieju znajdują się w regulaminie. Zgłoszenia do 25.03.2022r. należy kierować:

      • uczniowie klas I-IV do p. Małgorzaty Kuźmickiej (świetlica nr 13) lub p. Agaty Uziełło (świetlica nr 14);
      • uczniowie klas V-VIII poprzez wiadomość w Librusie do p. Wioletty Chomentowskiej lub u wychowawcy.

      Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

       

      Więcej informacji w zakładce:

      KONKURSY (KLIK)

     • WYJAZD NA KRĘGLE

     •  

      8 marca został zorganizowany wyjazd na kręgle dla uczniów klas 8a i 7b. 🎳🎳🎳
      Celem wycieczki była integracja młodzieży oraz zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu. Pobyt w kręgielni był pełen wrażeń i emocji. Po zakończeniu zabawy w formie współzawodnictwa nadszedł czas na pizzę.🍕🍕

 • Galeria zdjęć

   brak danych