• Narodowe Czytanie 2023

• W piątek 15 września spotkaliśmy się z najstarszymi klasami, by wspólnie przeżyć „Narodowe Czytanie”. W naszej szkole to wydarzenie oficjalnie odbyło się pierwszy raz. Wspominamy jednak kiedy w 2019 roku czytaliśmy w klasach piątych „Katarynkę” Bolesława Prusa. Dziś w promieniach słońca, w przepięknym

i naturalnym otoczeniu przyrody zostały odczytane fragmenty powieści społeczno-obyczajowej „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Idea tej akcji jest wspaniała, ponieważ nie tylko jednoczy ludzi, ale także nie daje zapomnieć o literaturze narodowej. Panował niezwykle sielski nastrój. Koce na trawie, muzyka filmowa w tle oraz scenografia nawiązująca do wystroju szlacheckiego domu Państwa Korczyńskich z końca XIX wieku, wprawiły większość w swobodny i uroczysty klimat.

Ogromne podziękowania należą się lektorom, którzy zechcieli użyczyć swojego głosu do odczytania fragmentów powieści, Dyrektor naszej szkoły Pani Monice Markowicz oraz gościowi specjalnemu, Pani Bogusi Radaszewskiej z biblioteki gminnej z przedszkola w Bartągu.

Na końcu wybrzmiała pieśń ludowa „Ty pójdziesz górą, a ja doliną”, którą zaśpiewała a cappella w towarzystwie mamy uczennica klasy 7c, Agata Szatkowska.

Biblioteka dziękuje wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tego wydarzenia, mamy nadzieję na kolejne spotkanie w przyszłym roku.