• Sukcesy naszych uczniów: Zuzanna Topa z klasy 3C

     • Uczennica klasy 3c Zuzanna Topa po raz kolejny wzięła udział w III eliminacjach Halowego Pucharu Warmii I Mazur. Na dzień dzisiejszy Zuzia prowadzi 1 punktemw rankingu. Trzymamy kciuki za naszą koleżankę!

     • Spotkanie z Japonią w klasie 1C

     • 3 grudnia w klasie 1C mieliśmy gościa. Yoichi Ida przybliżał dzieciom położenie i kulturę Japonii. Dzieci dowiedziały się, co symbolizuje flaga Kraju Kwitnącej Wiśni, jak się wymawia i pisze po japońsku jej nazwę, zaznaczały na mapie najdalej wysunięte punkty i okazało się, że chociaż Japonia ma niewielką powierzchnię na lądzie, posiada ogromną ilość wód terytorialnych. Uczniowie podziwiali urodę tradycyjnych słodyczy podawanych podczas ceremonii parzenia herbaty. Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za poświęcony czas.

     • Wyniki konkursu recytatorskiego

     • Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie recytatorskim z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W Kategorii klas 1 i 2 : I miejsce zajął Dawid Sadownikow 2a, II miejsce Nadia Panuś 1, III miejsce Alicja Gizan 2a. W kategorii klas 3: I miejsce: Krzysztof Korbański 3a i Lena Grabowska 3b, II miejsce: Agata Łodziewska 3b, III miejsce: Maria Trusiak 3e. Serdecznie gratulujemy!!! Organizatorzy: Iwona Góralczyk, Dorota Miałkowska-Łysoń, Martyna Suchoparska

     • Zajęcia rozwijające: "Zaprzyjaźnij się z Photonem"

     • Od września klasa 2E w ramach zajęć koła rozwijającego realizuje cykliczne cotygodniowe zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne. Podczas zajęć wykorzystywane są autorskie scenariusze Pani Pauliny Kurowskiej-Lorynskiej, które zostały opracowane we współpracy Panią Jolantą Okuniewską i amerykańskimi nauczycielami w oparciu o metodologię SEL (Social Emotional Learning). Opracowane ćwiczenia i scenariusze obejmują skoordynowane strategie nauczania i rozwoju, skupiając się na emocjach i relacjach między uczniami. Wszystkie aktywności bazują się na metodologii rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych opracowanych przez wiodącą w tej dziedzinie amerykańską organizację Collaborative for Academic, Social and Emotional Learning (CASEL). Podczas każdych zajęć uczniom towarzyszy znany i lubiany robot Photon. Dzieci uwielbiają swoje cotygodniowe spotkania i coraz bardziej świadomie rozmawiają o emocjach i uczuciach. Stają się pewniejsze siebie, otwarte na innych i empatyczne. Coraz lepiej współpracują w parach czy zespołach i otwarcie komunikują swoje potrzeby.

     • Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego dla klas I-III „JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”

     • Mamy przyjemność ogłosić wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego dla klas I-III „ JESIEŃ W OCZACH DZIECKA”. Do konkursu zgłoszono mnóstwo cudownych zdjęć!!! Komisja miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac był wysoki. Dziękujemy autorom za wszystkie cudowne i wyjątkowe zdjęcia.

      I miejsce
      Kacper Moszczyński kl. 2a
      Kacper Jaworski kl. 3a
      Maria Trusiak kl. 3e

      II miejsce
      Piotr Szypulski kl. 3c
      Kaja Ujma kl. 2c
      Pola Majerska kl. 1e

      III miejsce
      Julia Kalwajtys kl. 3b
      Michał Karpiak kl. 2e
      Maria Karpińska kl. 1e

      Wyróżnienie
      Maja Janowicz kl.. 3b
      Agata Łodziewska kl. 3b
      Lena Grabowska kl. 3b
      Lena Zaciek kl. 2b
      Lena Deptuła kl. 2a
      Michał Górski kl. 3e
      Bartosz Malinowski kl. 2b
      Oliwia Święcka kl. 1c
      Gabriela Leśniewska kl. 1e

      Gratulujemy młodym fotografom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

      Beata Giak, Danuta Glińska

     • Innowacja Pedagogiczna ROBOTYKA Z LEGO

     • W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole realizowana jest Innowacja Pedagogiczna ROBOTYKA Z LEGO. Adresatami innowacji są uczniowie klasy 3b. Zajęcia odbywają się w ramach zajęć dodatkowych, raz w tygodniu, w wymiarze jednej godziny lekcyjnej.

       

      Innowacja ma na celu szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków LEGO WeDo 2.0. Uczniowie podczas zajęć uczą się budowy i programowania robotów, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację wzrokowo ruchową. Kształtują umiejętność pracy w grupie, kreatywnego rozwiązywania problemów oraz komunikowania się w zespole.

       

     • Nasze pasje czyli o jeździectwie w klasie 3C

     • Uczennica klasy 3c Zuzanna Topa wraz ze swoją mama Laurą, były bohaterami zajęć pt, Rozwijam swoje zainteresowania i pasje ". Obie panie, od wielu lat uprawiają jeździectwo, osiągając tym samym wysokie wyniki w konkursach w naszym kraju. Aktualnie Zuzia Topa, która trenuje pod okiem swojej mamy (Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności jazda konna oraz Istruktor Jazdy Konnej) jest pierwszą, po 2 kwalifikacji do Halowego Pucharu Warmii i Mazur. Naszym dziewczynom życzymy dalszych sukcesów.

     • Klasy 2E i 1C w Olsztyńskim Teatrze Lalek

     • 24 listopada klasy 2E i 1C miały okazję obejrzeć świetny spektakl pod tytułem "Ach ta Mysia" w Olsztyńskim Teatrze Lalek. Przedstawienie w atrakcyjny sposób łączyło żywy plan aktorski z animacją lalek. Było piękne, pełne humoru. Dzieci były zachwycone. Najbardziej podobała im się gra świateł, nagle zmieniające się sceny i dekoracje, ruchome elementy scenografii i pełne humoru dialogi bohaterów. Jednak największe emocje wywołała przede wszystkim muzyka i lalki Mysi oraz Kota. Wyjazd do teatru wzbudził w Małych Widzach wiele pozytywnych emocji.

     • Klasa 1F w sali edukacyjnej "Ognik"

     • Klasa 1F była w odwiedzinach w sali edukacyjnej "Ognik" w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Olsztynie. Dzieci uczestniczyły w praktycznych zajęciach z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Pracownik Straży przeprowadził zajęcia szkoleniowe z zakresu bezpieczeństwa z wykorzystaniem prezentacji multimedialnych i sprzętu pożarniczego.

     • Klasa 2D w Konsulacie Świętego Mikołaja

     • 22 listopada klasa 2 D pojechała na wycieczkę do Konsulatu Świętego Mikołaja koło Kętrzyna. Tam wzięła udział w pokazie dmuchania bombek oraz w warsztatach malowania ozdób świątecznych. Dzieci zwiedziły również galerię, gdzie znajduje się ponad tysiąc wzorów bombek, postaci takie jak Królowa Śniegu, Elza, Jaś i Małgosia oraz komnata Świętego Mikołaja. Kolejną atrakcją było napisanie listów do świętego Mikołaja w komnacie Dziadka do orzechów. Była to magiczna wyprawa.

     • Ratownik medyczny z wizytą w klasie 1C

     • 17 listopada klasę 1C odwiedził nasz zaprzyjaźniony ratownik medyczny oraz strażak ochotnik Sławomir Zomrowski. Opowiadał nam bardzo przystępnie o swojej profesji. Dzieci miały okazję zobaczyć podstawowy sprzęt, jaki ma ze sobą ratownik medyczny. Wykonały symulację rozmowy z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Uczniowie przypomnieli sobie również bardzo ważne i potrzebne zasady ewakuacyjne. Było to pierwsze  tego typu spotkanie z naszymi pierwszakami, w planach jest cały cykl poświęcony tym bardzo ważnym tematom. Dziękujemy panu Sławkowi za przyjście.

     • Zdrowe śniadanie klasie 3E

     • Klasa 3e 16.11.21r. samodzielnie przygotowała i zjadła przepyszne i zdrowe śniadanie. Śniadanie było odpowiedzią na ogólnopolską akcję Śniadanie daje moc. Uczniowie wiedzą, że jest to ważny posiłek dostarczający energię i zdrowie na cały dzień. Oby było więcej takich dni. Smacznego. Pozdrawiamy serdecznie i zdrowo.

 • Galeria zdjęć

   brak danych