• Projekt matematyczny "Wielkanocny Mazurek" dla klas 4-8
     • Projekt matematyczny "Wielkanocny Mazurek" dla klas 4-8

     • Uczniowie klasy 6 b oraz 6 d przed świętami otrzymali do wykonania zadanie metodą projektu, która polega na szczególnym zaangażowaniu ucznia w swoją pracę.  Ich zadaniem  było znalezienie w internecie lub książce kucharskiej przepisu na świąteczny mazurek, a następnie wpisaniu do tabelki poszczególnych składników, podaniu ilości na jeden mazurek oraz wyliczeniu ilości na 40 ciast. Kosztorys przedstawiali na podstawie danych z dwóch wybranych sklepów, a później wybierali korzystniejszy wariant. Dodatkowo punktowane było zdjęcie przygotowanego mazurka :)

     • Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

     • Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za tak duże zainteresowanie oraz bardzo ciekawe propozycje dekoracji świątecznych.

      wyniki konkursu:

      1 miejsce - Kornel Kielak 1 C

      2 miejsce - Wojciech Piendyk 6 C

      3 miejsce - Nadia Zaszewska 4 D

      wyróżnienie - Maja Janowicz 2 B

     • Komunikat

     • Szanowni Państwo,

      informujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia - w okresie od 12 do 16 kwietnia 2021r. zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 1-8 będą się odbywały w formie kształcenia na odległość. 

      W tym czasie szkoła będzie funkcjonowała na tych samych zasadach, jakie obowiązywały w okresie od 22 marca do 11 kwietnia 2021 roku.

       

                                                                                                                                                  

            Monika Markowicz

                                                                                   Dyrektor Szkoły

     • Warsztaty "Zdrowa psychika"

     • Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w ramach programu „Zdrowa psychika”. Warsztaty zostały przeprowadzone w formie zdalnej przez specjalistów z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.

      Poruszono tematy tj:

      „ Depresja, zachowania autodestrukcyjne, lęki”

      „ Motywacja do nauki podczas zdalnego nauczania”

      „ Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych”

      „ Agresja i przemoc rówieśnicza - panuję nad emocjami”

      Głównym celem programu było wspieranie podczas nauczania zdalnego dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, który stanowi jeden z najbardziej aktualnych i palących tematów profilaktyki ogólnej w szkole.


      Koordynator projektu

      Aleksandra Sokołowska

      pedagog szkolny


     • NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU - klasa 1e

     • 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dzień ważny, wyjątkowy, inny niż pozostałe dni w roku. W Polsce tego dnia wiele budynków świeci na niebiesko, stąd hasło NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU. Klasa 1E przyłączyła się do akcji i również zaświeciła się na niebiesko. Uczniowie wraz z wychowawczynią ubrali się na niebiesko, wykonali niebieskie serca pokazując swoje wsparcie dla osób z autyzmem.

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy wielu dzieci na całym świecie. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma na celu propagowanie wiedzy na ten temat. Aby okazać solidarność z osobami z autyzmem w tym dniu ubierz się na niebiesko, stwórz plakat, wytnij lub narysuj serce i napisz w nim jedno z wielu haseł np. AKCEPTACJA, SZACUNEK, POMOC, EMPATIA itp.  zrób zdjęcie i opublikuj jako komentarz pod postem na profilu  FB szkoły.
      Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją dotyczącą autyzmu:
      https://view.genial.ly/6061ffe2cb87f60cf056f3ea/presentation-watercolor-presentation-ii
      oraz do sprawdzenia swojej wiedzy w krótkim quizie o autyzmie:
      ps://quizizz.com/join?gc=29609746

     • Święta w 3a

     • Takie prace wielkanocne wykonały dzieci z klasy 3a. Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

 • Galeria zdjęć

   brak danych