• Projekt matematyczny "Wielkanocny Mazurek" dla klas 4-8

• Uczniowie klasy 6 b oraz 6 d przed świętami otrzymali do wykonania zadanie metodą projektu, która polega na szczególnym zaangażowaniu ucznia w swoją pracę.  Ich zadaniem  było znalezienie w internecie lub książce kucharskiej przepisu na świąteczny mazurek, a następnie wpisaniu do tabelki poszczególnych składników, podaniu ilości na jeden mazurek oraz wyliczeniu ilości na 40 ciast. Kosztorys przedstawiali na podstawie danych z dwóch wybranych sklepów, a później wybierali korzystniejszy wariant. Dodatkowo punktowane było zdjęcie przygotowanego mazurka :)

• Konkurs wielkanocny rozstrzygnięty!

• Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim uczestnikom za tak duże zainteresowanie oraz bardzo ciekawe propozycje dekoracji świątecznych.

wyniki konkursu:

1 miejsce - Kornel Kielak 1 C

2 miejsce - Wojciech Piendyk 6 C

3 miejsce - Nadia Zaszewska 4 D

wyróżnienie - Maja Janowicz 2 B

• Szanowni Państwo,

informujemy, że zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Ministra Zdrowia - w okresie od 12 do 16 kwietnia 2021r. zajęcia edukacyjne dla uczniów klas 1-8 będą się odbywały w formie kształcenia na odległość.

W tym czasie szkoła będzie funkcjonowała na tych samych zasadach, jakie obowiązywały w okresie od 22 marca do 11 kwietnia 2021 roku.

Monika Markowicz

• Warsztaty "Zdrowa psychika"

• Dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych w ramach programu „Zdrowa psychika”. Warsztaty zostały przeprowadzone w formie zdalnej przez specjalistów z Polskiego Centrum Profilaktyki w Krakowie.

Poruszono tematy tj:

„ Depresja, zachowania autodestrukcyjne, lęki”

„ Motywacja do nauki podczas zdalnego nauczania”

„ Profilaktyka uzależnień od substancji psychoaktywnych”

„ Agresja i przemoc rówieśnicza - panuję nad emocjami”

Głównym celem programu było wspieranie podczas nauczania zdalnego dobrostanu psychicznego dzieci i młodzieży, który stanowi jeden z najbardziej aktualnych i palących tematów profilaktyki ogólnej w szkole.

Aleksandra Sokołowska

• NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU - klasa 1e

• 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dzień ważny, wyjątkowy, inny niż pozostałe dni w roku. W Polsce tego dnia wiele budynków świeci na niebiesko, stąd hasło NA NIEBIESKO DLA AUTYZMU. Klasa 1E przyłączyła się do akcji i również zaświeciła się na niebiesko. Uczniowie wraz z wychowawczynią ubrali się na niebiesko, wykonali niebieskie serca pokazując swoje wsparcie dla osób z autyzmem.

• Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym, który dotyczy wielu dzieci na całym świecie. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ i ma na celu propagowanie wiedzy na ten temat. Aby okazać solidarność z osobami z autyzmem w tym dniu ubierz się na niebiesko, stwórz plakat, wytnij lub narysuj serce i napisz w nim jedno z wielu haseł np. AKCEPTACJA, SZACUNEK, POMOC, EMPATIA itp.  zrób zdjęcie i opublikuj jako komentarz pod postem na profilu  FB szkoły.
            Zapraszamy również do zapoznania się z prezentacją dotyczącą autyzmu:
            oraz do sprawdzenia swojej wiedzy w krótkim quizie o autyzmie:
            ps://quizizz.com/join?gc=29609746

• Święta w 3a

• Takie prace wielkanocne wykonały dzieci z klasy 3a. Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.