• Warmia moja mała ojczyzna

     •  

      Dnia 23 września w szkole w Bartagu w ramach projektu "Warmia moja mała ojczyzna" odbyły się warsztaty plastyczne dla dzieci, a oto efekty ich pracy.

     • TAK, POMAGAM

     • Wolontariat Szkolnego Koła Caritas w czasie pandemii A.D.2020. 

      Zbiórka żywności TAK, POMAGAM. Było inaczej niż zwykle, co nie oznacza, że było lekko. Dawanie świadectwa zawsze wymaga wysiłku. Na szczęście przynosi też dużo radości. Dziękuje Wolontariuszom z klasy VIIIb. Opiekun SKC, Marcin Dzieńkowski 

     • Kufer pełen dziedzictwa

     • Od 15 września 2020 r. w naszej szkole gościliśmy „Kufer pełen dziedzictwa”, który towarzyszył nam przez ostatnie dwa tygodnie na lekcjach historii, godzinach wychowawczych oraz innych zajęciach edukacyjnych. „Kufer pełen dziedzictwa”  to ogólnopolski projekt Fundacji Plenerownia, która przygotowała 17 kufrów, jeden kufer na każde województwo.  Kufer miał być odebrany w marcu, ale przez pandemię czekał na nas pół roku J

      Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach trzecich, czwartych, piątych, szóstych i siódmych. Na zajęciach przeprowadzonych w klasach 4a, 4b, 4c i 4d uczniowie zapoznali się z zawartością kufra, podyskutowaliśmy na temat źródeł historycznych. Uczniowie chętnie rozmawiali o przedmiotach, które znajdują się w ich domach oraz w domach ich dziadków. Wielu z nich, podzieliło się bardzo ciekawymi historiami swoich rodzin.  

      Klasa 5b po obejrzeniu zawartości kufra – rysowała wybrany przedmiot. Natomiast klasy 6 i 7 miały za zadanie zastanowić się, co dany przedmiot mówi nam o przeszłości i o ludziach, którzy mieli go w ręku. Dodatkowo wykonali karty inwentarzowe wybranego przedmiotu z kufra. 

      Dziękuję uczniom za zaangażowanie podczas lekcji oraz za uzupełnienie kufra dodatkowymi eksponatami.  Zapraszam do fotorelacji z zajęć.

      Opiekun projektu w szkole – Aleksandra Jaszczanin, nauczycielka historii

    • „Z matematyką przez Ruś”
     • „Z matematyką przez Ruś”

     • We wrześniu zaczęliśmy realizować w naszej szkole projekt „Z matematyką przez Ruś”, którego pomysłodawcą i głównym koordynatorem jest Małgorzata Żulewska – nauczyciel matematyki. Projekt uzyskał dofinansowanie z fundacji mBanku. Dzięki temu mamy możliwość zakupienia niezbędnych do nauki matematyki pomocy dydaktycznych oraz nagród dla zwycięskich drużyn. Projekt realizowany jest w formie konkursu. Uczniowie z danych klas podzieleni są na grupy, których zadaniem jest znalezienie na terenie szkoły/Rusi zadań, a następnie ich rozwiązywanie w swoich grupach. Najlepsze drużyny przechodzą do kolejnych etapów. Na początku października poznamy zwycięzców. Celem projektu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów, rozwijanie zainteresowań matematycznych, integracja grup wiekowych,  przeprowadzenie innowacyjnego konkursu, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, poprawa efektywności nauczania matematyki, wykorzystanie naturalnego otoczenia szkoły do nowoczesnego nauczania matematyki, budzenie nawyku współzawodnictwa.

     • „Przytul Warmię i Mazury”

     • 17 września 2020 r. klasy 4A i 4D brały udział w trzygodzinnych warsztatach tworzenia gier bez prądu „Przytul Warmię i Mazury” prowadzone przez animatorów Fundacji Szalony Krasnolud. Tematem przewodnim warsztatów była regionalna kultura oraz tradycja. Na warsztaty zaprosiliśmy mieszkańca Rusi – Andrzeja Małyszkę, który przybliżył historię naszego regionu . Dowiedzieliśmy się o węgierskim rodzie Kalnassych mieszkających w Gągławkach, o hucie szkła w Jełguniu, o wykopaliskach archeologicznych, o grobowcu Erdmannów na Kielarach, spalonym moście w Sójce, o Gościńcu Nieborskim i wielu, wielu innych ciekawych rzeczach. Uczniowie tworzyli projekty gier nawiązujących do lokalnych wydarzeń, historii, postaci oraz legend. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy. Grupy, które dokończą projekt gry, przedstawią do oceny i prześlą do Fundacji mają szansę otrzymać nagrody dla najwytrwalszych.

      Nauczycielka historii Aleksandra Jaszczanin

     • 9 września - ŚWIATOWY DZIEŃ FAS 

     • Drodzy Rodzice, obecni i przyszli. W związku z obchodami Światowego Dnia FAS, zachęcamy do poszerzenia swojej świadomości na temat schorzenia oraz zaburzeń współistniejących. 

      Już jeden kieliszek wina u ciężarnej kobiety  może zaważyć na całym życiu dziecka, BĄDŹMY ŚWIADOMI.

      Zapraszam do lektury.

      http://www.fasd.org.pl/artykuly-fasd

      Pedagog szkolny, Alicja Kochańska

     • W ramach współpracy - Zapraszamy

     • W sobotę 5 września House of Tennis otwiera dla wszystkich dzieci drzwi swojej tenisowej Akademii i serdecznie zaprasza na Dzień Tenisa!

      Tego dnia w klubie odbędą się próbne treningi tenisowe oraz sprawnościowe dedykowane najmłodszym. Trenerzy zaprezentują dzieciom podstawowe tenisowe uderzenia oraz zapoznają je z kortami, a w sali treningowej odbywać się będą zajęcia sprawnościowe pod okiem specjalistów z dziedziny fitness.

      Nie zabraknie również słodkiego poczęstunku :)

      Będzie to idealna okazja do zaprezentowania dzieciom nowych możliwości aktywnego spędzania czasu oraz zachęcenia do rozpoczęcia tenisowej przygody lub przetestowania profesjonalnych warunków do dalszego tenisowego rozwoju.

      Wstęp na wydarzenie jest wolny, zachęcamy do zgłoszeń na treningi próbne wysyłając maila na adres info@houseoftennis.pl i podając w treści maila: imię, nazwisko oraz wiek dziecka. 

      Harmonogram dnia tenisa:


      Start godz: 12.00, wstęp wolny

      • 12.00 – 12.30 - podział grup i kwestie organizacyjne
      • 12.30-13.15 - trening dla dzieci w wieku 8 lat i powyżej 
      • 13.30-14.45 - trening dzieci w wieku 5-7 lat 

      Serdecznie zapraszamy!

      www.houseoftennis.pl

  • Galeria zdjęć

    brak danych