• Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     • Dzisiaj nasza reprezentacja brała udział w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Barczewie. W składzie 3 osobowym po wszystkich konkurencjach znaleźliśmy się na V miejscu. Rywalizacja była na wysokim poziomie, bardzo trudne zadania do wykonania. Między innymi była do odegrania scena z pierwszą pomocą, przejazd po torze rowerowym i test z pierwszeństwa ruchu drogowego. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych reprezentantów.

     • Dzień Ziemi

     • Obchody Dnia Ziemi to doskonała okazja, by promować wśród uczniów postawy ekologiczne, by pokazać im, jak mądrze i świadomie wybierać oraz jak postępować dla dobra naszej planety. Dlatego społeczność szkolna sadziła nowe rośliny – dziękujemy p.Joannie Smólskiej za sadzonki słoneczników oraz p.Agnieszce Jamrozik za okazane serce oraz poświęcony czas podczas planowania szkolnej zieleni, zakupu i sadzenia przyjaznych owadom roślin. Ponadto zbierano makulaturę, starsi uczniowie prowadzili lekcje w klasach młodszych na temat segregacji odpadów i najprostszych działań ekologicznych. Niektórzy w ramach konkursu szyli eko-torby wielokrotnego użytku – dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowane nagrody, inni wybrali się na rajd pieszy do pobliskiego rezerwatu przyrody. Uczniowie klas VII spotkali się z przedstawicielem koncernu samochodowego Toyota – dziękujemy p.Rafałowi Nowakowskiemu za ciekawą prelekcję. 22 kwietnia za nami – po tak dobrze przeżytym dniu należałoby tylko życzyć, by postawy proekologiczne nie były od święta, ale towarzyszyły nam na co dzień.

     • Wyniki Konkursu na palmę wielkanocną

     • Wyniki Konkursu na palmę wielkanocną

      Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie, ponieważ każda z prac była wyjątkowa, a uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłym zmysłem artystycznym.

      Wyniki  konkursu w kategoriach:

      • klasy III-IV

      I miejsce:  Piotr Szypulski kl. IIIc

      II miejsce: Zuzanna Jankowska kl. IVc

      III miejsce: Hubert Domian kl. IIIc

      Wyróżnienia:

       Maria Buczkiewicz kl. IVe

       Zofia Konopka kl. IVc

      • klasy I-II

      I miejsce:  Arkadiusz Jakubowski kl. If

      II miejsce ex aequo: Tomasz Płocharczyk kl. IIa, Oliwia Święcka kl. Ic, Zofia Jurołajć  kl. IIe

      III miejsce ex aequo: Adam Burczyński kl. Ie, Anna Lentacz kl. II a, Lena Czyż kl. IIa

      Wyróżnienia:

      Nela Szczęsna kl. If, Blanka Slesińska kl. Ie, Lena Jewartowska  kl. IIc, Zera Kamil kl. I d, Julian Panasiuk kl. Id, Amelia Romanowska kl. Id, Aleks Czaja kl. Ie, Pola Majerska kl. Ie, Tymon Tamkun kl. Ie, Witold Trejnis kl. Ie, Eryk Barszczewski kl. IIa, Jakub Kubacki kl. IIa, Antoni Dygacz kl. Ib, Patrycja Stachewicz kl. Ib,  Wojciech Bigaj kl. Id, Lidia Dąbkowska kl. IIc, Amelia Fedejko kl. Ie

       

      Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy nagrodzonym 😊

      Jarzębińska Agnieszka

      Wierszyło Katarzyna

      Kardahs Irmgarda

     • Laboratoria Przyszłości - SkriBoty - szkolenie

     • 22 kwietnia w naszej szkole odbyło się szkolenie prowadzone przez Pana Adriana Komorowskiego z firmy Skriware, przygotowujące naszych nauczycieli do pracy z zakupionymi w ramach Laboratorium Przyszłości robotami SkriBot i klockami SkriKit. W ramach Laboratorium Przyszłości nasza szkoła zakupiła 10 robotów SkriBot, 10 zestawów klocków inżynieryjnych Skrikit oraz 10 mat i kart inżynieryjnych.

     • Sukcesy uczniów

     • Z radością informujemy, że nasza uczennica, Patrycja Trzcińska z kl. 8a, zdobyła tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Polskiego oraz tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Języka Angielskiego, a także tytuł finalisty w Wojewódzkim Konkursie z Historii.
      Serdecznie gratulujemy Patrycji i życzymy dalszych sukcesów!

     • WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY DOBIEGŁ KOŃCA 👇

     •  

      W piątek 8.04 w Rusi i w poniedziałek 11.04 w Bartągu miał miejsce kiermasz świąteczny, na którym uczniowie klas VIII sprzedawali kartki i ozdoby świąteczne, a także biżuterię i rękodzieła. Wszystko wykonane przez uczniów naszej szkoły.

      ZEBRALIŚMY 972,01 zł !

      Pieniądze zostały przekazane do Caritas Polska na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

      Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy :))

      Grażyna Furmaniak

      Marcin Dzieńkowski

     • Wyjazd na Trampoliny

     •  

      5 kwietnia uczniowie klasy 8a i 8c w ramach lekcji wychowania fizycznego wybrali się do Parku Trampolin 7 Jump Street. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Rozgrzewka, rywalizacja w różnych ciekawych konkurencjach i salta zapewniły uśmiech i zadowolenie uczestników. Wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrych humorach 😊

     • Szkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

     • 4 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w globalnej akcji obchodzonej na całym świecie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia w naszej szkole na znak solidarności z osobami z autyzmem można było zobaczyć wyłącznie kolor niebieski. Uczniowie oraz pracownicy zgodnie ubrali się na niebiesko, niektórzy z nich wzięli ze sobą dodatkowy gadżet w tym kolorze. Ponadto w klasie 2a zostały przeprowadzone warsztaty sensoryczne, dzięki którym dzieci miały niesamowitą okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami, jak osoby z autyzmem mogą odczuwać bodźce płynące z otoczenia. Takie ćwiczenia z pewnością ułatwią dzieciom zrozumienie ich. Dodatkowo mając na celu uświadomienie jak największej liczby uczniów naszej szkoły, czym jest autyzm, jak może się on objawiać oraz jakie trudności napotykają osoby z autyzmem, została stworzona prezentacja multimedialna, którą nauczyciele klas I-VIII przedstawili na swoich lekcjach. Zdobytą wiedzę uczniowie sprawdzili biorąc udział w quizie. To był niezwykle ważny dzień.

      Dziękujemy wszystkim za udział!

      Paulina Kamińska, Adrianna Jóźwiak

     • "Spotkanie z poezją warmińską" - konkurs recytatorski

     • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. "Spotkanie z poezją warmińską". W etapie klasowym do II etapu zakwalifikowało się 18 osób. W II etapie wyłonione zostały trzy miejsca i wyróżnienia.

      I miejsce: Dawid Sadownikow kl. 2a,

      II miejsce: Krzysztof Korbański kl. 3a, Małgorzata Michalczewska kl. 3e,

      III miejsce: Kaja Ujma kl. 2c, Natalia Krzemieniewska kl. 2d

      Wyróżnienia: Nadia Panuś 1b, Piotr Malec 1d.

      Osoby nagrodzone przechodzą do III etapu międzyszkolnego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie. Nagrania konkursowe będą dostępne na YouTube.

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

      Katarzyna Kalisiak,, Ewa Mendalka, Wioletta Chomentowska, Lidia Kołakowska

     • Piżamowy Poniedziałek

     • Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy uczniów klas 1-8, nauczycieli i pracowników szkolnych

      11 kwietnia - Piżamowy Poniedziałek :)

     • Wyjazd do kina 5d

     • 31 marca 2022 uczniowie 5d odwiedzili kino Helios w Olsztynie. Jednak nie było to samo wyjście do kina, ponieważ mieliśmy okazję zobaczyć miejsca niedostępne dla zwykłego widza! Uczniowie zobaczyli dawne stanowisko kinooperatora, szpule z filmami oraz obecne serce kina, czyli kabinę projekcyjną.

     • Warsztaty "Wielkanoc na Warmii i Mazurach"

     • 1 kwietnia klasy 5a i 5d udały się na warsztaty przedświąteczne „Wielkanoc na Warmii i Mazurach” w Domu Gazety Olsztyńskiej. Uczniowie wykonali ozdoby świąteczne, poznali zwyczaje wielkanocne dawnej Warmii. Przy okazji zwiedziliśmy Stare Miasto Olsztyna.

  • Galeria zdjęć

    brak danych