• TURNIEJ TRÓJEK SIATKARSKICH 🏐🥇🥈🥉🏐

•

W zeszłym tygodniu zakończyły się rozgrywki trójek siatkarskich dziewcząt i chłopców klas V-VI i VII-VIII o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej w Rusi.

Celem rozgrywek było promowanie zdrowego stylu życia oraz współpraca i integracja uczniów.

Czołowe miejsca w kategorii klas V-VI zdobyły dziewczęta Vd 🥇🥈i Va 🥉, chłopcy Vb 🥇🥉i Va 🥈

W kategorii klas VII-VIII,

dziewczęta:

I miejsce – VIII c

II miejsce – VII d

III miejsce – VIII a

chłopcy:

I miejsce – VIII a

II miejsce – VIIl b

III miejsce – VIII c

Gratulacje dla wszystkich uczniów za postawę i wynik podczas turnieju.

Podziękowania dla dziewcząt robiących zdjęcia 📷😊

1 czerwca rozegrany zostanie mecz Uczniowie kontra Nauczyciele.

• Szkolny Turniej Warcabowy

• 05.05.2022r. odbył się w naszej szkole Szkolny Turniej Warcabowy.

Nagrody zostały przyznane:

I miejsce - Nadia Panuś kl. Ib

II miejsce - Filip Dąbrowski kl. IIc

III miejsce - Iga Nitkiewicz kl. IIIa.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaciętą rywalizację i atmosferę świetnej zabawy.

• III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stawiguda

• Dnia 29 kwietnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Rusi w Filii w Bartągu odbył się III Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Stawiguda. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły i Dzieci „Nad Łyną” uzyskaliśmy dofinansowanie projektu  z budżetu Gminy Stawiguda w ramach konkursu na realizację zadań publicznych. Serdecznie dziękujemy Michałowi Kontraktowiczowi Wójtowi Gminy Stawiguda za wspieranie inicjatyw dla społeczności szkolnej. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Udział wzięło 77 uczestników z trzech gminnych szkół:

Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Baczewskiego w Gryźlinach. Rozgrywki przebiegały w trzech kategoriach wiekowych.

Klasy 7-8:

1.miejsce Magdalena Filipiak  ZSP Stawiguda

2.miejsce Maksym Pemakhow  SP Ruś

3.miejsce Jan Danielak  SP Ruś

Klasy 4-6:

1.miejsce Igor Ziehm  ZSP Stawiguda

2.miejsce Iwo Żebrowski   ZSP Stawiguda

3.miejsce Wiktoria Życka  SP Ruś

Klasy 1-3:

1.miejsce Iga Nitkiewicz  SP Ruś

2.miejsce Jakub Barabasz  ZSP Stawiguda

3.miejsce Wiktor Lachowicz  SP Ruś

Turniej przebiegał w  fantastycznej atmosferze z zachowaniem zasad fair play. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe upominki i medale a osoby wyróżnione miejscami piękne puchary.

Serdecznie dziękujemy za udział. Mamy nadzieję, że zachęcimy też inne dzieci do nauki gry w szachy, która wpływa pozytywnie na ich wszechstronny rozwój.

Organizatorki:

Małgorzata Kuźmicka, Agata Uziełło ,Wioletta Chomentowska

• Świętujemy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• 27 i 28 kwietnia uczniowie klas I-IV naszej szkoły wzięli udział w apelach z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Występ przygotowała klasa III D. Podczas apelu uczniowie mogli również obejrzeć poloneza i krakowiaka (polskie tańce narodowe) w wykonaniu członków Zespołu Reprezentacyjnego Szkoły. Bardzo cieszymy się, że uczniowie w duchu patriotyzmu mogli uczestniczyć w celebrowaniu tak ważnego dla Polaków święta.

• Międzykulturowe spotkanie uczniów w projekcie eTwinning

• W czwartek 28 kwietnia odbyło się za pośrednictwem ZOOM międzykulturowe spotkanie uczniów w ramach współpracy międzynarodowej w projekcie eTwinning "Butterfly Effect". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 2E oraz uczniowie szkół partnerskich z Polski (ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, Szkoły Podstawowej w Rostarzewie i Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wielkopolskim) oraz uczniowie z Turcji z Akkapı İlkokulu Seyhan, Koçarlı Yeniköy İlkokulu Koçarlı, Mustafa Ayşe Altun İlkokulu Döşemealtı Podczas spotkania uczniowie poznawali słownictwo związane z motylami, które są tematem przewodnim projektu eTwinning "Butterfly Effect" oraz słownictwo związane z bajką "Very Hungry Caterpillar". W drugiej części spotkania uczniowie prezentowali swoje zdrowe drugie śniadania nawiązujace do bajki o głodnej gąsienicy. na koniec wszyscy razem zaśpiewaliśmy i zatańczyliśmy wspólną piosenkę o stadiach rozwoju motyla "Butterfly Dance". Dziękujemy uczniom i uczennicom z Polski i Turcji za wspólne spotkanie online

• Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”

• Drodzy Rodzice,

miło nam poinformować, że nasza szkoła biorąc udział w konkursie „Projektanci edukacji. Od pomysłu do projektu” wydawnictwa Nowa Era, znalazła się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów i została uhonorowana tytułem

„Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”.

Certyfikat ten oznacza, że Nasza szkoła:

• podchodzi do edukacji sposób nowoczesny,
            • jest otwarta na uczniowskie inicjatywy,
            • tworzy dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
            • poprzez wspieranie pracy metodą projektu kształtuje umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
            • jest atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.