• Pożegnanie Absolwentów

     • 21 czerwca uroczyście pożegnaliśmy klasy ósme.

      W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście, Wójt Gminy Stawiguda, pan Michał Kontraktowicz, wieloletni dyrektor szkoły, pan Marek Kotliński, pani dyrektor, Monika Markowicz, wicedyrektor, panie Iwona Zalewska
      i Magdalena Ruch oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i administracji i oczywiście nasi wspaniali uczniowie. Imprezę poprowadziła pani Magdalena Karpińska.

      Podczas uroczystości  ósmoklasiści przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom, a także przyjęli pożegnalne upominki od przedstawicieli klas siódmych. Rodzicom uczniów wyróżnionych przekazano listy gratulacyjne. Za aktywną współpracę pani dyrektor wręczyła rodzicom podziękowania i statuetki Przyjaciela Szkoły.

      Ósmoklasiści zaprezentowali krótką część artystyczną, podczas której podziękowali swoim nauczycielom i wychowawcom. Całą uroczystość zakończyło wzruszające wykonanie piosenki Maryli Rodowicz ,,Ale to już było i nie wróci więcej…”. Popłynęła niejedna łza…

      Naszym absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej i życzymy powodzenia!

       

     • Sukces uczennicy

     • Uczennica klasy 6b Oliwia Zomrowska należy do Stowarzyszenia Tańca Sportowego "SOLTARE" .

      W dniach 1-3 kwietnia 2022 odbyły się 5 Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym w Józefowie - tam razem ze swoim zespołem SOLTARE MINI zdobyła Mistrzostwo Polski w kat. CHEER ALL GIRL JUNIOR MŁODSZY L2.

      Natomiast 19 czerwca 2022 roku odbył się Puchar Polski PZSC 2022  w Nowym Dworze Mazowieckim i tu również Oliwia wraz z zespołem SOLTARE MINI zdobyła ZŁOTY MEDAL w kat. CHEER ALL GIRL JUNIOR MŁ. L2.

       

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • #ZłoteSzkołyNBP

     • Nasza szkoła wzięła udział.w II edycji programu Złote Szkoły NBP.

      Za włożony wkład i zaangażowanie zostaliśmy nagrodzeni tytułem „Złota Szkoła NBP 2021/2022” w kategorii szkół podstawowych. Serdeczne gratulaqcje koordynatorom programu oraz Szkolnej Drużynie Ambasadorów.

     • Dometic Puchar Trzech Ryb w Giżycku

     • W dniach 16-18 czerwca 2022 r. odbyły się w regaty Dometic Puchar Trzech Ryb w Giżycku. Na linii startu w klasie OPP B stawiło się 221 zawodników z całej Polski. Michał Szlaga z klasy VC zajął 9 miejsce w klasie OPP B OPEN (7 miejsce w klasie OPP B chłopców).

     • Sukces uczennicy

     • Uczennica klasy 7 D Petra Burilova została powołana do kadry Polski w piłce siatkowej. W najbliższym czasie Petra wraz z drużyną zagra w turnieju Mistrzostw Polski w Gliwicach . Trzymamy kciuki oraz życzymy dalszych sukcesów na arenie sportowej.

     • Zwycięska recytacja

     • Mamy przyjemność ogłosić, że wśród zwycięzców Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego "Spotkania z Poezją Warmińską" znaleźli  się uczniowie naszej szkoły:

      Michał Kordan z klasy 5c zajął III miejsce,

      Dawid Sadownikow z klasy 2a zdobył wyróżnienie.

       

      Nagrody zostały uroczyście wręczone 21 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie.

       

      Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wykazali się wybitnymi zdolnościami recytatorskimi!

     • "ORTOGRAFIA 2022"

     •  

      Mamy zaszczyt i wielką przyjemność ogłosić,

      że uczennica z klasy 3a - Nela Paszkowska została

      LAUREATKĄ I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z ortografią na co dzień".

      GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!

      Brawo Nela!!!

     • Świętujemy z okazji sukcesu

     • 21.06.2022  dzieci z klasy 2E wraz z Panią Pauliną Kurowską-Loryńską oraz klasy 5C wraz z Panią Kingą Rurys świętowały zwycięstwo projektu eTwinning "Bee Happy", który zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie "Nasz projekt eTwinning 2022". W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Monika Markowicz oraz Wójt Gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz. Pogratulowali oni uczniom ogromu pracy i zaangażowania podczas współpracy przy realizacji zadań międzynarodowego projektu poświęconego pszczołom. Jesteśmy szczęśliwi i dumni, że uczniowie naszej szkoły odnoszą tak wspaniałe sukcesy.

     • Finał akcji "Pola Nadziei"

     • Wolontariusz Szkolnego Koła Caritas w Rusi, Grzegorz Korbański zajął pierwsze miejsce w konkursie poetyckim zorganizowanym z okazji zakończenia kolejnej akcji "Pola Nadziei" 2021/2022. Spotkanie wolontariatu Caritas odbyło się 21 czerwca w Galerii Handlowej Aura w kinie Helios. Był ciekawy film, popcorn oraz dużo uśmiechu i dobrych emocji :)

       

      Opiekun Szkolnego Koła Caritas

      Marcin Dzieńkowski

     • XIX edycja Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych

     • 2 czerwca troje uczniów klasy 8 A wzięło udział w XIX edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych na Wydziale Matematyki i Informatyki. Choć zadania były trudne i nie przypadły do gustu naszym uczniom, to pozyskane nowe doświadczenie pozostanie w ich pamięci. A my oczywiście będziemy startować w kolejnych edycjach zawodów.

      Małgorzata Żulewska

     • Warsztaty "Odkrywanie Świata Brył Archimedesa

     • W ramach współpracy naszej szkoły z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie, klasa 7 D miała możliwość wzięcia udziału w warsztatach pt. „Odkrywanie Świata Brył Archimedesa”. Zajęcia prowadziła Pani Agnieszka Bojarska. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie na ciekawe i bardzo rozwijające zajęcia. Małgorzata Żulewska

     • MALI MATEMATYCY - GDZIE KRYJE SIĘ MATEMATYKA?

     • Klasa 2 A w roku szkolnym 2021/2022 brała udział w projekcie MALI MATEMATYCY. GDZIE KRYJE SIĘ MATEMATYKA? Zorganizowanym przez Fundację Uniwersytetu Dzieci. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie: -zapoznali się z podstawowymi pojęciami geometrycznymi i rozwinęli wyobraźnię przestrzenną, -nauczyli się, jak wykorzystywać matematykę w codziennym życiu, -trenowali krytyczne i logiczne myślenie, -rozwinęli kompetencje społeczne.

     • Sukces naszego ucznia

     • W dniach 11-12 czerwca 2022 r. odbyły się regaty Puchar Lata organizowane przez Nauticus YC Olsztyn. Michał Szlaga zajął 3 miejsce w kategorii OPP B chłopców. Gratulujemy!

     • „Piękne krajobrazy Gminy Stawiguda”

     • Miło nam poinformować, że spośród uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym "Piękne Krajobrazy Gminy Stawiguda" pod patronatem Wójta Gminy Michała Kontraktowicza, wśród zwycięzców znalazły się: Lena Jasiuczenia II miejsce w kategorii kl. IV - VI, Hanna Krasodomska III miejsce w kategorii kl. IV - VI, Amelia Zomrowska i Patrycja Przeciszewska - wyróżnienia w kategorii kl. VII - VIII. Młode artystki odebrały nagrody z rąk pana Wójta podczas uroczystego rozdania towarzyszącego obchodom Otwarcia GOK w Stawigudzie 08.06.2022 a zwycięskie prace zostały wyeksponowane na wystawie pokonkursowej. Dzieła malarskie naszych uczestniczek powstały podczas pleneru malarskiego w GOK pod kierownictwem Bogusławy Masłowieckiej - Miotk. Serdecznie gratulujemy uzdolnionym malarkom z naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

     • Sukces naszego ucznia w regatach

     • W dniach 4-5 czerwca 2022 r. odbyły się Ogólnopolskie Regaty Pomarańczowe w Iławie. Są to regaty mające 37 - letnią tradycję, których organizatorem jest Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Iławie. Michał Szlaga z kl. 5c zajął V miejsce w kategorii OPP B chłopców. Gratulujemy!

     • Warsztaty - komunikacja w grupie

     • Na zaproszenie Szkolnego Koła Caritas w Rusi naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z IV Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie. Celem naszego spotkania były warsztaty o komunikacji w grupie rówieśniczej dla uczniów klas VII-VIII.

      Głównym prowadzącym zajęcia był Pan Krzysztof Świątek. Pomysłodawczynią spotkania była nasza absolwentka pani Julia Brdys, której serdecznie dziękujemy.

      Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Rusi oraz opiekun koła Marcin Dzieńkowski

     • Nasz szkoła laureatem konkursu "Nasz Projekt eTwinning"

     • Z radością informujemy, że międzynarodowy projekt eTwinning „Bee Happy” zrealizowany w naszej szkole w ubiegłym roku szkolnym, znalazł się w gronie wybitnych, najciekawszych projektów, nagrodzonych w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Nasz projekt eTwinning 2022". Autorski projekt realizowany był we współpracy z trzema szkołami z Turcji oraz szkołą podstawową z Cypru. Tegoroczna ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w Fortecy Kreglickich w Warszawie. Udział w niej wzięli koordynatorzy wyróżnionych projektów, przedstawiciele Kuratoriów Oświaty oraz dyrektor Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dr Paweł Poszytek. W kategorii wiekowej uczniów 7-10 lat przyznano nam II miejsce. Projekt „Bee Happy” cechowały: innowacyjne działania, nowoczesne metody pracy, kreatywne wykorzystanie TIK, a przede wszystkim międzynarodowa współpraca i wymiana wiedzy oraz doświadczeń. Naszą szkołę podczas gali „Nasz Projekt eTwinning 2022” reprezentowała autorka i koordynatorka projektu: p. Paulina Kurowska-Loryńska oraz p. Dytektor Monika Markowicz. Gratulujemy Pani Paulinie i Uczniom klasy 2e oraz Pani Kindze Rurys i Uczniom klasy 5c zaangażowanym w realizację działań projektowych! Projekt „Bee Happy” został przedstawiony w najnowszej publikacji prezentującej działania nagrodzonych projektów. Zapraszamy do lektury! https://issuu.com/frse/docs/etwinning_2022_online/1?ff Więcej informacji dotyczących Ceremonii Rozdania Nagród w Konkursie "Nasz projekt eTwinning 2022" na stronie https://etwinning.pl/aktualnosci/ceremonia-rozdania-nagrod-etwinning-2022

     • Podsumowanie działań Szkolnego Koła PTTK

     • 10.05.22r członkowie I miłośnicy koła PTTK w SP w Rusi spotkali się by podsumować nasze dotychczasowe działania, zwiedzić jedyną w swoim rodzaju Izbę Pamięci znajdującą się w szkole w Rusi, porozmawiać o naszych planach na przyszłość i wspominać to, co się już wydarzyło. Gościem honorowym spotkania była p. Ula Bełza - emerytowana nauczycielka, która wiele lat temu założyła koło PTTK w szkole i Pani Magdalena Ruch - wicedyrektor szkoły. Wspomnę, że od 3 lat koło jest reaktywowane. Pani Ula opowiadała, jak koło działało przed laty, pokazywała kroniki, wspominała niezliczone wędrówki. Słuchaliśmy jej z zaciekawieniem, a opowieści na pewno stały się inspiracją do działania naszego koła. Podsumowaniem spotkania była prezentacja multimedialna dokonań koła od roku 2019 - czyli od czasu reaktywacji. Na spotkaniu ustaliliśmy termin rajdu, który odbędzie się 5.06.22r.

 • Galeria zdjęć

   brak danych