• WYJAZD NA KRĘGLE

     •  

      8 marca został zorganizowany wyjazd na kręgle dla uczniów klas 8a i 7b. 🎳🎳🎳
      Celem wycieczki była integracja młodzieży oraz zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu. Pobyt w kręgielni był pełen wrażeń i emocji. Po zakończeniu zabawy w formie współzawodnictwa nadszedł czas na pizzę.🍕🍕

     • Klasa 2E w Bibliotece Publicznej Abecadło w Olsztynie

     • 9 marca uczniowie klasy 2E wzięli udział w warsztatach literackich w Bibliotece Publicznej Abecadło w Olsztynie. Dzieci poznały zasady korzystania z biblioteki. Panie bibliotekarki oprowadziły grupę po całym pomieszczeniu, omówiły księgozbiór, poinformowały, jak oznaczone są książki i zaprezentowały różne ich rodzaje. Opowiedziały też o sposobie założenia karty do bibliotek publicznych oraz sposobie wypożyczania książek. Dzieci już wiedzą na jak długo i jaką ilość książek można wypożyczyć jednorazowo. W bibliotece są również gry planszowe, komputerowe, filmy a także płyty z muzyką. Po zwiedzeniu Biblioteki uczniowie wzięli udział w lekcji warsztatowej, obejrzeli teatrzyk cieni pt. „Dwie wieże”, z którego wyciągnęli morał, że warto sobie pomagać i nie kłócić się, a współpracując można osiągnąć więcej. Po obejrzeniu teatrzyku cieni uczniowie wzięli udział w quizach dotyczących baśni, kalamburach, zabawie "Zgadnij jaką postacią z baśni jesteś". To była wspaniała i na pewno nie ostatnia wizyta dzieci w Abecadle.

     • Konkurs "Maska w kolorach emocji"

     • W związku z nadchodzącym Dniem Teatru zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Maska w kolorach emocji". 
      Tradycyjnie w teatrze maska służyła do pokazania emocji i nastroju odgrywanej postaci. Plastyka posługuje się kolorem. Łączymy obie dziedziny sztuki aby opowiedzieć o różnych uczuciach, których doświadczamy.

      Regulamin:

      Cele konkursu:
      - promowanie zainteresowań różnymi dziedzinami sztuki i ich wzajemnym oddziaływaniem;
      - budowanie wrażliwości estetycznej; rozwijanie zainteresowań plastycznych i kreatywności, 
      - zwrócenie uwagi na tematykę emocjonalności i sposobów jej wyrażania poprzez sztukę
      - umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej twórczości na forum szkoły.

      Zasady konkursu:
      1. Wykonanie pracy plastycznej dowolnego formatu i w dowolnej technice plastycznej - płaskiej, przestrzennej (3D) lub łączonej (rysunek, malarstwo, kolaż, asamblaż, rzeźba itp.)
      2. uczestnik może zgłosić jedną pracę (indywidualną). 
      3. Tematem jest motyw maski, która wyraża emocje, całość powinna mieć kolorystykę odpowiednią do nastroju który chcemy pokazać.
      4. Oceniamy kreatywność, estetykę, samodzielność wykonania i ogólny wyraz artystyczny

      Termin oddawania prac upływa 25.03.2022r.
      Prace przyjmują:
      Bogusława Masłowiecka-Miotk
      Aleksandra Jaszczanin
      Katarzyna Wierszyło

      Wyniki będą ogłoszone 28.03.2022r.
      Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy a prace konkursowe zostaną wyeksponowane na terenie szkoły w Rusi.

      Zapraszamy!

     • Warsztaty pizzy w klasie 2D

     • W poniedziałek 07.03 uczniowie klasy 2 D mieli okazję po raz pierwszy uczestniczyć w warsztatach pizzy. Dzieci wysłuchały krótkiego, fachowego wykładu na temat historii oraz powstawania pizzy przeprowadzonego przez pana Łukasza Misiora- właściciela pizzerii Vicolo Pizza. Wspólnie uczyły się robić pizzę, dodawały swoje ulubione składniki i przekazywały wyroby w ręce pizzermana do wypieku. Pracy towarzyszyło mnóstwo emocji, pasja i zaangażowanie. Gotowe pizze nie tylko prezentowały się wspaniale, ale i smakowały wybornie.

     • 📣Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego📣

     • 🌷Akcja na Dzień Kobiet🌷

       

      📍Do akcji "szalonej głowy" zapraszamy głównie uczennice z klas 1-4, ale jeżeli dziewczyny w klasach 5-8 wezmą udział również zostaną nagrodzone bonem edukacyjnym.🎟

       

      📍Dziewczyny z klas 5-8 proszone są o przygotowanie ciekawostek na temat słynnych kobiet. Zarząd SU będzie sprawdzał waszą wiedzę, a następnie rozdawał bony edukacyjne.🎟

       

      🎟 Bon edukacyjny będzie do wykorzystania jednorazowo do końca roku szkolnego np. na zwolnienie z kartkówki, z odpowiedzi, pracy domowej itp.

       

      Samorząd Uczniowski

     • POKAZ SZERMIERKI W NASZEJ SZKOLE

     • 3 marca uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w pokazie szermierki przygotowanym przez IKS Szermierka Stawiguda. Oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej o tej dyscyplinie sportu, uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Trwa nabór do Sekcji Szermierczej. Zachęcamy ! Trenuj szermierkę !

     • „Calling for Peace - Wołanie o pokój” - projekt eTwinning

     • „Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą.”

      Martin Luther King

      Miło nam poinformować, że Polscy Ambasadorzy programu eTwinning założyli międzynarodowy projekt o tytule: „Calling for Peace - Wołanie o pokój”. To projekt, który realizowany jest przez ambasadorów eTwinning w swoich szkołach na terenie Polski i krajów Europejskich – w naszej szkole projekt koordynowany jest przez ambasadorkę programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim, panią Paulinę Kurowską-Loryńską.

      Celem projektu jest wezwanie do pokoju w Europie i na świecie, zjednoczenie się oraz wsparcie nauczycieli i dzieci mieszkających na Ukrainie, w tak trudnym dla nich czasie zagrożenia wojną. Działania nauczycieli w ramach projektu dostarczą uczniom niezbędnej wiedzy na temat kontekstu pokoju, fake newsów, przyjaźni, tolerancji, poszanowania praw człowieka, a co więcej odmiennych kultur i różnorodności. Zadaniem uczniów będzie przygotowywanie kartek, listów, łańcuchów serc, gołębi pokoju i nagranie piosenek o tematyce pokoju na świecie.

      Efekty pracy uczniów naszej szkoły, będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku.

     • #ZłoteSzkołyNBP

     • #ZłoteSzkołyNBP

      Oto nasza szkolna Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.

      Nasza szkoła bierze udział w programie Narodowego Banku Polskiego „Złote Szkoły NBP”, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia.

      Podczas realizacji programu drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu:

      1. Lekcja ekonomii.
      2. Szkolna debata.
      3. Warsztat uczniowski. 

      Drużyna opracowuje, przeprowadza i przygotowuje sprawozdanie z zadań programu. Następnie nauczyciele należący do drużyny wysyłają relacje z wykonanych  zadań za pośrednictwem platformy programu.

       

      Ewa Szałkowska

      Monika Kudosz

      Małgorzata Żulewska

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 2E

     • Klasa 2E obchodziła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na dobry początek przygody z językiem polskim i wspólnego świętowania w klasie MDJO wzięliśmy na tapetę homonimy, palindromy i kaligramy. Oj, to była prawdziwa gimnastyka dla mózgu i wspaniała zabawa z językiem polskim.

     • Miedzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 3E

     • W poniedziałek 21.02.22r w klasie 3e obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zajęcia zaczęliśmy od burzy mózgów pisząc skojarzenia, czym dla każdego jest język ojczysty. Następnie odbył się konkurs recytatorski. Po konkursie uczniowie w grupach uczyli się łamańców językowych, które prezentowali z pamięci przed klasą. Podsumowaniem dnia była prezentacją multimedialna o różnorodności języka ojczystego. Dzisiejszy dzień rozbudził w uczniach ciekawość językiem ojczystym.

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ WALENTYNKOWĄ DEKORACJĘ DRZWI KLASOWYCH

     •  

      Komisja konkursowa stanęła przed naprawdę trudnym wyborem , ponieważ wszystkie dekoracje były wyjątkowe i przepiękne.

      Po długiej naradzie komisja konkursowa postanowiła nagrodzić: klasę 2d oraz wyróżnić: klasę 2e, 3b i 3d.

      Wręczenie słodkich upominków i dyplomów nastąpi niebawem. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie dekoracji !!!

      Organizatorzy: Iwona Góralczyk, Martyna Suchoparska, Dorota Miałkowska-Łysoń

       

     • Jasełka 2022

     • Drodzy, pomimo wielu napotkanych przeciwności udało nam się wystawić szkolne Jasełka 2022.

      Przygotowanie i pomoc : Agnieszka Jarzębińska, Anna Kaminska

      Aktorzy: Uczniowie klasy 1C, 1D, 2 A

      Narrator: Kacper

      Maryja i Józef: Ania i Dawid

      Aniołowie: Lena, Basia, Maja, Karina, Oliwia, Julita 

      Pastuszkowie: Lena, Ada, Sandra, Ania, Emilia, Laura Kuba

      Królowie: Tomek, Marcel Wojtek, Marcel 

      Kolędnicy: Julia, Ala, Alicja

      Nagranie i montaż: Adrianna Jóźwiak, Paulina Kurowska - Loryńska

      Dekoracja: Bogumiła Masłowiecka-Miot, Teresa Rojek, Katarzyna Wieszyło

      Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Jasełek.

 • Galeria zdjęć

   brak danych