• Rajd pieszy Szkolnego Koła PTTK

     • 25.04.21r. Szkolne Koło PTTK w Rusi zorganizowało drugi w tym roku szkolnym rajd pieszy na terenie gminy Purda. O godz.10.00 spotkaliśmy się w centrum Butryn skąd liczną, bo 50 osobową grupą ruszyliśmy po przygodę. Trasą liczącą 13 km udaliśmy się do Bałd- do Wrót Warmii mijając po drodze malownicze tereny gminy Purda. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi, że udało się dotrzeć do celu wróciliśmy do domów. Pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. Nie przeszkadzał delikatnie padający śnieg. Całe szczęście, że padał, gdy byliśmy w lesie . Nic nie było w stanie zepsuć nam dobrego nastroju. Ta niedziela jest przykładem jak można połączyć aktywność fizyczną ze zdobywaniem wiedzy na temat historii i przyrody Warmii. Następny rajd przed nami. Zapraszam wszystkich chętnych. Danuta Glińska

     • Komunikat

     • Szanowni Rodzice,

      w związku z ograniczeniami funkcjonowania szkoły informujemy, że w pierwszym etapie edukacyjnym od 26 kwietnia do 2 maja 2021 r. realizujemy model nauczania naprzemiennego, hybrydowego, czyli nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia w trybie stacjonarnym na terenie szkoły i co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

      W okresie od 26 do 30 kwietnia zostaną zorganizowane zajęcia stacjonarne w dla klas
      I a, I b, I c, I d, I e, II a, II b.

      Pozostałe klasy pracują w trybie zdalnym (ze zmianą w kolejnym tygodniu). Dla tych klas – w miarę możliwości - zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w szczególności dla tych uczniów, którym warunki domowe nie pozwalają na naukę zdalną w domu oraz dzieci, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19. Opieką, jak dotychczas zostaną otoczeni również uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Dla zachowania reżimu sanitarnego prosimy, aby zgłaszanie potrzeb dotyczyło sytuacji naprawdę wyjątkowych. Zgłoszenia w formie pisemnej należy przekazać wychowawcom do piątku do godz. 12.00.

      Podczas pracy stacjonarnej świetlica pracuje w godzinach 6.30 – 17.00. Zajęcia świetlicowe będą odbywały się w pracowniach lekcyjnych. Proszę jednak, aby do świetlicy przychodzili uczniowie, którzy naprawdę nie mają opieki w domu. Pozwoli nam to na zorganizowanie zajęć świetlicowych i unikanie mieszania się uczniów z różnych klas.

      Obiady będą wydawane zgodnie z opracowanym harmonogramem.

                                                                                                               

                                                                                                                Monika Markowicz

                                                                                                                Dyrektor Szkoły

       

       

     • Dzień Ziemi w 3a

     • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. Klasa 3a wykonala piękne prace naszej Ziemi. Rozmawialiśmy o naszej błękitnej planecie i zastanawialiśmy sie, co możemy zrobić, aby była zawsze piekna, czysta i przyjazna człowiekowi.

     • Paczka żywnościowa SKC w Rusi

     • "Umiemy żyć obok zła

      Nie widzieć krzywd ani łez, ani biedy

      Tysiące spraw każdy ma

      A przecież nikt czasu nie da na kredyt

      Dzielmy się chlebem i troską

      Niech już nikt nie będzie sam

      Ziemia jest globalną wioską

      Tym bardziej więc się uda nam..."

      Klara i Amelia z klasy 8b oraz uśmiechnięta Pani Zosia

      Od serca do serca...paczka żywnościowa w czasie pandemii...mały Wielki gest.

      SKC w Rusi

     • Światowy Dzień Książki - klasa 2c

     • Dzieląc się pasją do lektury i płynącą z niej wiedzą, klasa 2c miała możliwość bycia częścią wspólnoty, również międzynarodowej i wzięła udział w obchodach Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, który obchodzony jest właśnie 23 kwietnia. „...Według nas, klasy 2c, nie ma lepszego sposobu na przezwyciężenie poczucia samotności (patrząc na obecną sytuację na świecie) działamy zgodnie z zasadą: czytając, nigdy nie czujemy się sami”.

      W oparciu o to założenie, uczniowie klasy 2c mieli przyjemność wzięcia udziału w zajęciach z p. Agnieszką Szatkowską, naszą wspaniałą bibliotekarką, która w ramach uczczenia tego święta, zapoznała nas ze swoim autorskim opowiadaniem ”Razem raźniej”. Dzięki niemu uczniowie mieli szansę wcielić się w życie i przygody głównego bohatera opowiadania, oraz w ramach akcji, stworzyli własne książki.

       

     • Światowy Dzień Książki

     • 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień książki i praw autorskich!! To doroczne święto organizowane jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Nasza społeczność szkolna podkreśliła to święto, dając piękny przykład. Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom,  za poświęcenie chwili i podzielenie się z nami swoimi skarbami książkowymi. Widać, że magia książek wciąga Was bezustannie,
      a grono aktywnych czytelników rośnie. Są takie książki, które pamiętamy do końca życia, takie, które na chwilę zaspokoją nasze serca, ale i takie, po których zasypiamy :). Przystajemy na słowa Henryka Sienkiewicza „Gdy się ktoś zaczyta, zawsze się czegoś nauczy, albo zapomni o tym co mu dolega, albo zaśnie –
      w każdym razie wygra”.

      Henryk Sienkiewicz

                                              

      Dziękujemy i do zobaczenia za rok :)

     • DZIEŃ ZIEMI 22 KWIETNIA - klasa 2b


     • Czas pomyśleć na poważnie, co dla Ziemi jest dziś ważne!
      Uczniowie klasy 2b z okazji Światowego Dnia Ziemi rozmawiali o tym, co można zrobić, by ratować Ziemię. Obejrzeli krótką prezentację, poznali Kodeks Małego Ekologa i przygotowali plakaty mówiące o tym, jak dbać o naszą planetę i w jaki sposób otoczyć ją troską i miłością.
      Beata Giak 

     • Hodowla fasoli w 1e

     • Uczniowie klasy 1e mieli szczególne zadanie domowe z edukacji przyrodniczej – założenie hodowli fasoli. Celem pracy było poznanie: czynników potrzebnych do kiełkowania i wzrostu rośliny oraz etapów dojrzewania rośliny. Dzieci prowadziły hodowle przez około 3 tygodnie według zaprezentowanej im instrukcji. Wszystkie cele pracy zostały osiągnięte. Pierwszoklasiści potrafią założyć hodowlę roślin, prowadzić dziennik obserwacji przyrodniczej, znają czynniki wpływające na wzrost i rozwój roślin zaobserwowane w życiu codziennym (woda, światło, temperatura). Uczniowie wzorowo wykonali swoje zadania.

     • AKCJA ŻONKILE 2021 - klasa 2b

     • 19 kwietnia klasa 2b włączyła się do akcji ŻONKILE upamiętniającej powstanie w gettcie warszawskim. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali opowiadania Zofii Staneckiej  pt. " Pamięć drobinek " przygotowanego specjalnie na tę okazję. Opowiadanie poruszało ważne tematy, takie jak empatia, sprawiedliwość i strata. Tego dnia dzieci miały okazję porozmawiac o pamięci i historii. Podsumowaniem lekcji były wspaniałe prace plastyczne przedstawiające nowy dom dla drobinek. Zachęcamy do obejrzenia galerii.a

      Beata Giak

     • „EKO-POCZTÓWKA Z WARMII I MAZUR DLA ZIEMI” - wyniki konkursu

     • Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „EKO-POCZTÓWKA Z WARMII I MAZUR DLA ZIEMI”. Wszystkie nadesłane prace były przepiękne i prezentowały ogromne zdolności uczniów. Komisja zatem stanęła przed trudnym wyborem, jednak udało się wyłonić osoby nagrodzone i wyróżnione.

      Prace nagrodzone:

      -Maria Trusiak kl. 2e

      -Piotr Szypulski kl. 2c

      -Hubert Domian kl. 2c

      -Natalia Górska kl. 2e

      -Zosia Konopka kl. 3c

      Wyróżnienia:

      -Michał Górski kl. 2e

      -Hubert Gleba kl. 2c

      -Lena Zaciek kl. 1b

      -Janek Berent kl. 1b

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach!

      Nagrody i dyplomy zostaną wręczone po powrocie do szkoły.

      Dorota Miałkowska-Łysoń

      Martyna Suchoparska

      Iwona Góralczyk

    • Dzień Ziemi
     • Dzień Ziemi

     • DZIEŃ ZIEMI obchodzony 22 kwietnia to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych wśród mieszkańców błękitnej planety. Uczniowie naszej szkoły postanowili w listach do Ziemi opisać wszelkie niepokojące działania ludzi, a jednocześnie podjęli zobowiązania do własnych działań ekologicznych. Tu i teraz musimy zatroszczyć się o nasze środowisko, by żyć zdrowo, by inne organizmy cieszyły się darem życia, do którego mają bezwzględne prawo, ale także dlatego, aby zapewnić szczęśliwie istnienie  przyszłym pokoleniom ludzi oraz współistniejących z nim organizmów.


     • Dzień Ziemi w 1e

     • 22 kwietnia jak co roku, obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy 1E przygotowali przedstawienie online. Pierwszaki pragną przypomnieć, że każdy z nas może dbać o środowisko oraz zapobiegać jego zanieczyszczeniu poprzez własną postawę. Warto pamiętać, że troska o środowisko jest obowiązkiem każdego z nas! Ziemia jest naszym wspólnym domem, a więc powinniśmy o nią dbać. W takim razie jak zadbać o naszą planetę? Jest na to kilka sposobów, posłuchajcie co mają do przekazania wam pierwszaki.

     • Kangur

     • W czwartek 22 kwietnia o godzinie 9.30 rozpoczyna się konkurs Kangur Matematyczny.

      Wszystkie ważne informacje dotyczące konkursu będą przekazywane zainteresowanym osobom poprzez wiadomości Librusa.

     • Historia w pudełku

     • Historia w pudełku - projekt klas 7 A i 7 B.

      Uczniowie zamieścili w pudełku wybrane przez siebie najważniejsze wydarzenia z okresu I wojny światowej. To efekty ich pracy.

      A. Jaszczanin

 • Galeria zdjęć

   brak danych