• Nasi tancerze na podium!

• W dniu dzisiejszym 06.11.2021r. tancerze Kameralnej Pracowni Tańca Kam Pra: Ksawery kl. 2E oraz Nadia kl. 1B - uczestniczyli w 17 Ogólnopolskim Turnieju Tańców Polskich „O Muszlę Bałtyku”. Ksawery z Nadią stanęli na podium zdobywając 3. miejsce - Brązową Muszlę. Gratulujemy naszym tancerzom!

• "Kolory Indii " w klasie 3C

• ,,Kolory Indii"- klasa 3c miała możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez panią Dagmarę Miałkowską, która przez rok miała okazję zgłębić tajniki kultury indyjskiej. Tą wiedzą podzieliła się z uczniami naszej klasy.

• Lektura w pudełku czyli "Drzewo do samego nieba" w klasie 2E

• Lekturę można czytać, omawiać, ilustrować itd. A co Wy na to, by ją schować w pudełku? I to nie w byle jakim pudełku, ale pięknie ozdobionym i opisanym. Takie lekturowe szkatułki wspomnień stworzyli uczniowie klasy 2E, którzy w ten sposób zakończyli cykl lekcji związanych z omawianiem utworu „Drzewo do samego nieba” Marii Trelikowskiej. Pudełka wykonano z wielką starannością. Każde z nich opatrzone było krótkim streszczeniem. W środku znalazły się przedmioty, własnoręcznie wykonane postaci i rysunki, które wiążą się z treścią lektury. Uczniowie wspaniale wykonali to zadanie, a efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach. Lektura „zamknięta” w pudełku nie po to, by zapomnieć, ale po to, by dłużej pamiętać!

• Wnioski o stypendia Wójta Gminy Stawiguda.

• Uwaga uczniowie, rodzice, nauczyciele i trenerzy!

Już można składać wnioski o stypendia Wójta Gminy Stawiguda.

28 października 2021 r. Rada Gminy Stawiguda podjęła Uchwałę nr XLI/342/2021 w sprawie przyjęcia Regulaminu przyznawania stypendiów Wójta Gminy Stawiguda w ramach „Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół podstawowych mających swoją siedzibę na terenie Gminy Stawiguda”.

O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych położonych na terenie Gminy Stawiguda. W ramach Programu przyznawane będą stypendia za osiągnięcia:

naukowe;

artystyczne;

sportowe.

Z wnioskiem o przyznanie stypendium (Załącznik nr 1 do Regulaminu) występuje do Wójta Gminy Stawiguda:

dyrektor szkoły, do której uczęszcza/uczęszczał uczeń;

rodzic/opiekun prawny ucznia;

podmiot, w szczególności stowarzyszenie lub klub sportowy w przypadku stypendium za osiągnięcia sportowe, w którego ramach funkcjonowania uczeń dokonał wybitnego osiągnięcia.

Wnioski o stypendium składa się w Urzędzie Gminy Stawiguda w następujących terminach:

1) za I semestr roku szkolnego - od 1 lutego do 28 lutego;

2) za II semestr roku szkolnego - od 30 czerwca do 20 lipca,

UWAGA Wnioski o stypendium za II semestr roku szkolnego 2020/2021 można od 29 PAŹDZIERNIKA do 26 LISTOPADA 2021 r.

Uchwała i załączniki dostępne są pod adresem:

• Program "Plastek i jego zaczarowane pudełko" w klasach 1D, 2A i 2E

• Klasy 1D, 2A i 2E w roku biorą udział w Programie "Plastek i jego zaczarowane pudełko" realizowanym przez Fundację PlasticsEurope Polska we współpracy ze Stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Program „Plastek i jego zaczarowane pudełko” to europejska inicjatywa edukacyjna skierowana do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przyrody oraz uczniów klas (klas 0-4) szkół podstawowych. Program pozwala nauczycielom na przeprowadzenie na lekcjach łatwych doświadczeń, które uczniowie mogą wykonać samodzielnie. Jego celem jest zainteresowanie dzieci od najmłodszych lat zjawiskami i naukami przyrodniczymi poprzez wykonywanie z nimi prostych doświadczeń. Dzięki udziałowi w Programie uczniowie rozwiną kompetencje z zakresu rozwiązywania problemów, szukania rozwiązań, podejmowania wyzwań. W trakcie Programu zdobędą również wiedzę na temat ochrony środowiska, ekologii i chemii.

• Dyktando ruchowe w klasie 2A

• Klasa 2 A w nietypowy sposób powtarza ortografię. Na zajęciach mamy DYKTANDO RUCHOWE w formie dyktanda bieganego, gimnastycznego, stacyjnego. Takie dyktanda aktywizują, angażują, ćwiczą czytanie ze zrozumieniem, prawidłową wymowę, spostrzegawczość oraz czujność ortograficzną. Dostarczają dzieciom dużo pozytywnej energii i radości.