• Nasi uczniowie na Dożynkach Wojewódzkich

• Uczniowie szkoły: Nikola Majewska kl. 1h, Kajetan Iwanow kl. 1c, Ksawery Sadżuga kl. 4d oraz Alicja Iwanow kl. 5d wraz z Zespołem Pieśni i Tańca WARMIA wzięli udział w paradzie oraz obrzędzie dożynkowym w Warmińsko-Mazurskich Dożynkach Wojewódzkich w Olsztynku.

• Laboratoria przyszłości

• W ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości w grudniu ubiegłego roku do naszej szkoły zakupiono różne pomoce takie jak: roboty oraz maty do nauki programowania, klocki Lego Spike Prime, klocki konstrukcyjne, zestawy Arduino, kamery wideo, aparaty fotograficzne, drukarkę 3D i wiele innych pomocy wspierających rozwój kompetencji 4K naszych uczniów. Wśród tych pomocy są też cztery zestawy długopisów 3D firmy Banach. Czym są długopisy 3D i do czego służą? Jest to specjalna technologia oparta na drukarce 3D, dzięki której możemy rysować w trój wymiarze i tworzyć przestrzenne, kolorowe rzeźby. Jakie korzyści płyną z tworzenia długopisami 3D?

- doskonalenie sprawności manualnych, - pobudzanie wyobraźni i kreatywności,

- rozwijanie pojęcia przestrzeni,

- wyrabianie cierpliwości, uważności i staranności,

- budowanie poczucia własnej wartości, relaks i zadowolenie,

- integracja podczas wspólnego tworzenia.

Dziś swoje pierwsze zajęcia z użyciem długopisów 3D mieli uczniowie klasy 3E. Zajecia były ciekawą alternatywą w doskonaleniu wielu umiejętności, ale przede wszystkim, dały dzieciom chwile wytchnienia od codziennych zajęć i mnóstwo pozytywnej energii.

• Drzewo Talentów

• 15 września uczniowie naszej szkoły obchodzili Międzynarodowy Dzień Kropki.

W obu budynkach zawisły Drzewa Talentów, na których dzieci na swoich kropkach prezentowały swoje talenty.

Zobaczcie sami

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Święto International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości.

Zapraszamy do zabawy 15 września do ubrania się w kropki i kropeczki!

W obu budynkach szkolnych stworzymy Drzewo Talentów, na którym każdy/każda z Was będzie mógł/mogła przykleić kropkę ze SWOIM TALENTEM.

Taką kropkę należy przygotować wcześniej w domu lub na lekcji z wychowawcą :)

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Aleksandra Jaszczanin