• Ferie w Filii Szkoły w Bartągu

• W pierwszym tygodniu ferii dla chętnych uczniów naszej szkoły w Filii w Bartągu Pani Dyrektor w porozumieniu z Wójtem Gminy Stawiguda oraz GKRPA przygotowała ofertę zajęć rekreacyjno-sportowych. Zajęcia prowadzone były zgodnie z ustalonym harmonogramem. Uczestnicy mieli okazje poszerzyć swoje doświadczenia przyrodnicze poprzez spotkanie z gatunkiem drapieżnego ssaka pochodzącego z rodziny mangustowatych - surykatką. Kolejną ciekawą atrakcją było spotkanie z trzema gatunkami sów pochodzenia Afrykańskiego. Nasi uczniowie mogli spożytkować ogrom swojej energii podczas wyjścia do Miasteczka Dzieci - Warmiolandii. Nie zabrakło również wyjazdu do kina, podczas którego mieliśmy okazję obejrzeć przedpremierowo sens filmowy „Zadziwiający kot Maurycy”. Dzieciom bardzo podobało się w Mobilnym Planetarium ORBITEK. Miały okazję w fascynujący sposób zrozumieć zjawiska astronomiczne, które zazwyczaj obserwuje się z Ziemi lub ogląda przez teleskopy. Ponadto uczestnicy brali udział w różnych innych ciekawych aktywnościach m.in. podchodach, aktywnościach sportowych, wykonali gniotki, obserwowali doświadczenia i delektowali się smakiem pysznych gofrów. To był fantastyczny czas uwieńczony uśmiechami dzieci.

• Karnawałowy Tydzień Mody.

• W dniach 16.01 -20.01. odbył się w naszej szkole Karnawałowy Tydzień Mody. Każdego dnia obowiązywał inny kolor ubrania. Jury wybrało najmodniejszą klasę. Została nią 3a. Do zabawy włączyli się również nauczyciele. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

• Mikołajki dla Seniora - podsumowanie akcji

• Nasza szkoła w okresie od pazdziernika do grudnia brała udział w akcji "Mikołajki dla Seniora". Jej celem było decenienie roli Seniorów w społeczeństwie oraz kształtowanie u dzieci postaw szacunku wobec osób starszych. Zebranymi kosmetykami obdarowaliśmy Seniorów z Domu Pomocy Społecznej Kombatant w Olsztynie. Nasze prezenty i życzenia wywołały wzruszenie na ich twarzach. Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom akcji a w szczególności Dyrekcji za możliwość jej przeprowadzenia. Organizatorzy: I.Góralczyk i B.Giak

• Dzień Babci i Dziadka w klasie 1b i 1e

• Dnia 20 stycznia 2023 roku o godz.15.30 uczniowie z klas 1b i 1e zorganizowali uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystości pojawili się dziadkowie i babcie, którzy mieli okazję oglądać piękne przedstawienie w wykonaniu swoich wnucząt. Łzy wzruszenia pojawiły się na twarzy niejednej babci i niejednego dziadka. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po części artystycznej dziadkowie i babcie zostali obdarowani prezentami wykonanymi przez wnuków. Potem był czas na rozmowy przy kawie i cieście przygotowanym przez rodziców uczniów. Uroczystość pełna wzruszeń zakończyła się ok. godz.18.00. Wychowawczynie klas 1b I 1e pragną podziękować wspaniałym uczniom i ich rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniach do uroczystości, a dziadkom i babciom za udział w imprezie. Pozdrawiamy serdecznie jeszcze raz życząc wszystkim zdrowia i szczęścia.

Beata Giak i Danuta Glińska.

• Szkolne Koło Caritas

• My znowu w tramwajach🚊🚋...Zbieramy pieniążki dla Hospicjum Dziecięcego Caritas w Olsztynie ❤️Tym razem połączyliśmy siły.💪Wolontariuszki z Naszej Szkoły zachęciły do działania koleżanki z SP 33, oraz Niepublicznej Szkoły "Razem"🙃 ... tak dzielimy się dobrocią 🎈🎉

• Stroje sportowe dla naszej drużyny rugby

• W poniedziałek 16 stycznia naszą szkołę odwiedzili goście: Wójt  Gminy Stawiguda Pan Michał Kontraktowicz oraz Panowie Krzysztof Kacprzycki i Piotr Linkowski reprezentujący Polską Agencję Energetyczną. Przekazali rugbystom reprezentującym naszą szkołę odzież sportową, dzięki której wygląd naszych zawodników na treningach i turniejach będzie jednolity. Na ręce trenera Damiana Grzelaka przekazano dwuczęściowe komplety ubrań z logo naszej szkoły. Za wsparcie sportowców z Rusi serdecznie dziękujemy.

• I Festiwal Piosenki Świątecznej

• Dnia 9 stycznia w budynku w Rusi odbył się I Festiwal Piosenki Świątecznej w języku polskim i w języku angielskim. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom:

I miejsce ex aequo

Maja Dąbrowska – piosenka ‘Snowman’ i  Zuzanna Wiącek – piosenka ‘Mary did you know’

II miejsce ex aequo

Maria Trusiak oraz Nadia Schlueter – piosenka „Pastorałka od serca do ucha” oraz  Ida Mikołajska – piosenka ‘Merry Christmas Everyone’

III miejsce Oliwia Najmoła I Oliwia Drachel piosenka ‘Jingle Bell Rock’ oraz ich tańczący zespół Filip Ciepielewski i Miłosz Zalewski

Wyróżnienie otrzymała Kornelia Mikołajczyk – piosenka ‘Rockin’ around the Christmas tree’

Dziękujemy również p. Radkowi i jego zespołowi z koła muzycznego w składzie:

Maciej Janowicz, Patrycja Jasińska, Igor Kwiatkowski, Wanesa Jankowska oraz Mikołaj Fadejko, za występ instrumentalny.

• "Świat na widelcu" - Polska

• 05.01.2023r. odbyły się kolejne zajęcia kulinarne w ramach innowacji pedagogicznej: ”Świat na widelcu.” Tym razem dzieci zajęły się kuchnią polską. Tematem były drożdżówki z makiem. Uczniowie dowiedzieli się, jak działają drożdże, obserwowali, jak rośnie ciasto z ich dodatkiem, skosztowali także każdego składnika masy makowej. Na stole były bakalie, które każdy mógł jeść. Dzięki temu panowała bardzo dobra atmosfera. Każdy z nich zrobił własne bułeczki. Potem uczniowie nauczyli się, jak się robi lukier. Niektórzy z nich otworzyli się na nowe smaki, bo zdecydowali, że poleją swój wypiek lukrem, czego potem nie żałowali przy degustacji. Taka zabawa i nauka wszystkim przypadła do gustu. Podczas zajęć wykorzystujemy zawsze sprzęt zakupiony w ramach Laboratoriów Przyszłości. Do zobaczenia na następnych warsztatach – przystanek: Węgry.