W związku z nadchodzącym Dniem Teatru zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w szkolnym konkursie plastycznym "Maska w kolorach emocji".
Tradycyjnie w teatrze maska służyła do pokazania emocji i nastroju odgrywanej postaci. Plastyka posługuje się kolorem. Łączymy obie dziedziny sztuki aby opowiedzieć o różnych uczuciach, których doświadczamy.
Regulamin:
Cele konkursu:
- promowanie zainteresowań różnymi dziedzinami sztuki i ich wzajemnym oddziaływaniem;
- budowanie wrażliwości estetycznej; rozwijanie zainteresowań plastycznych i kreatywności,
- zwrócenie uwagi na tematykę emocjonalności i sposobów jej wyrażania poprzez sztukę
- umożliwienie uczniom zaprezentowania swojej twórczości na forum szkoły.
Zasady konkursu:
1. Wykonanie pracy plastycznej dowolnego formatu i w dowolnej technice plastycznej - płaskiej, przestrzennej (3D) lub łączonej (rysunek, malarstwo, kolaż, asamblaż, rzeźba itp.)
2. uczestnik może zgłosić jedną pracę (indywidualną).
3. Tematem jest motyw maski, która wyraża emocje, całość powinna mieć kolorystykę odpowiednią do nastroju który chcemy pokazać.
4. Oceniamy kreatywność, estetykę, samodzielność wykonania i ogólny wyraz artystyczny
Termin oddawania prac upływa 25.03.2022r.
Prace przyjmują:
Bogusława Masłowiecka-Miotk
Aleksandra Jaszczanin
Katarzyna Wierszyło
Wyniki będą ogłoszone 28.03.2022r.
Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody oraz dyplomy a prace konkursowe zostaną wyeksponowane na terenie szkoły w Rusi.
Zapraszamy!