🎨 Konkurs plastyczny🎨
Regulamin konkursu KLIKNIJ TUTAJ
Dodatkowo zapraszamy na konferencję Dzień Bezpiecznego Internetu: LINK
🎨 Konkurs plastyczny🎨
Regulamin konkursu KLIKNIJ TUTAJ
Dodatkowo zapraszamy na konferencję Dzień Bezpiecznego Internetu: LINK
Uczennica klasy 3c Zuzia Topa otrzymała gratulacje za osiągnięcia w roku 2021 i powołanie do kadry wojewódzkiej na 2022 rok. Składamy Zuzi gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
📣Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego📣
14 lutego zapraszamy do wspólnej zabawy Nauczycieli oraz Uczniów klas 1-8.
Rozkład jazdy :
📍Ubieramy się na czerwono
📍Robimy wspólne zdjęcie klasowe, które przekazujemy wychowawcy klasy. Z nadesłanych zdjęć robimy kolaż i wrzucamy na stronę szkoły. (Klasy 5-8 włączają kamery i robią zrzut ekranu). Prosimy Gospodarzy Klas o pomoc w realizacji :)
📍wysyłamy życzenia walentynkowe - w dniu walentynek udostępnimy padlet walentynkowy, gdzie będzie można napisać życzenia lub miły wierszyk dla swojej sympatii, przyjaciela, kolegi lub ulubionej Pani albo Pana.
📍 Dodatkowo - przebrany Uczeń będzie zwolniony z odpytywania i z niezapowiedzianych kartkówek. Uczniowie 5-8 na lekcji zdalnej pod warunkiem włączenia kamery.
.
Nasi szkolni biegacze i nauczyciele już po raz drugi ruszyli z pomocą osobom na rzecz Fundacji Onkologicznej " Życie z Rakiem". Dziękujemy za szlachetny gest wszystkim dzieciom oraz Panu Szymonowi Roickiemu za wsparcie, zaangażowanie i budowanie motywacji wśród dzieci. Wasze wielkie serca i chęć niesienia pomocy mobilizują nas do dalszych prospołecznych działań. Koordynatorzy: Adrianna Jóźwiak, Anna Kozakiewicz
Klasa 4c z wizytą w Pizzerii Vicolo! Uczniowie poznawali sztukę tworzenia pizzy oraz mieli okazję przygotować danie według własnego pomysłu. Było smacznie i wesoło :)
Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w akcji MEiN „Razem na Święta”, której celem jest niesienie pomocy innym.
Uczniowie, rodzice oraz nauczyciele w ramach akcji zrealizowali kilka działań:
1. Przekazanie paczki Stacjonarnemu Hospicjum dla dzieci Caritas w Olsztynie – Marcin Dzieńkowski.
2. Zorganizowanie w szkole zbiórki środków higienicznych dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – Monika Kudosz, Marcin Dzieńkowski, Małgorzata Żulewska.
3.Przekazanie świątecznej paczki żywnościowej osobie samotnej i potrzebującej wsparcia – Agnieszka Jarzębińska.
Zależało nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Szkolni koordynatorzy: Monika Kudosz, Marcin Dzieńkowski, Małgorzata Żulewska
„Dawanie prezentów, to wielka rzecz”, cytat ten pochodzi z popularnej obecnie dziecięcej bajki pt. „Bing”. Pokazuje on, jak ważne jest dzielenie się z innymi, choćby drobnymi upominkami. 🎁🎁🎁🎁 Zwłaszcza w tak pięknym okresie, jakim są Święta Bożego Narodzenia.
Uczniowie klasy 6 B i 7 D wraz z nauczycielami Moniką Kudosz, Marcinem Dzieńkowskim i Małgorzatą Żulewską, przygotowali paczkę wspaniałej Kasi, niespełna pięcioletniej dziewczynce, która urodziła się z Zespołem Downa. Kasia lubi bawić się samochodami, stąd takie zadowolenie z wozu strażackiego :) Radość dziecka jest bezcenna.🥰🥰
Nie bądźmy obojętni na innych i pomagajmy sobie w potrzebie, nie tylko w czasie Świąt.🎄🎄🎄
Klasa 3D wzięła udział w spotkaniu online organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Olsztynie. Było to spotkanie z książką "Idą święta" Moniki Utnik-Strugały. Dzieci dzięki zajęciom mogły jeszcze bardziej poczuć magię świąt, a wyobraźnia przeniosła nas nawet do innych krajów. Zdobiliśmy choinki, odwiedzaliśmy świąteczne jarmarki jak również dowiedzieliśmy się więcej o produkcji bombek. Szczególnie spodobały nam się te pochodzące z Francji w kształcie żab oraz z Niemiec, które mają kształt ogórków. My za to bardzo pomysłowo, ale mając okazję bycia jeszcze na zajęciach stacjonarnych wykonaliśmy swoje ozdoby, które zawisły na choinkach w domu każdego z dzieci.
W piątek 17 grudnia z naszej szkoły wyruszyły świąteczne prezenty zbierane w ramach akcji "Paczka dla Onko-dzieciaczka" dla podopiecznych oddziału klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za wielkie serca i zaangażowanie w zbiórkę.
Wyjątkowy czas w 3c podczas,,Wigilijnego śniadania". Uczniowie dzięki współpracy z rodzicami biesiadowali przy kolendach i pastorałkach...Niestety, to ostatnie nasze stacjonarne spotkanie w tym roku 🙃. Czekamy na Nowy Rok. 🎉🎄🤶🎄🎅🎄🧑🎄🎉
17 grudnia odbyła się w klasie 2E ”wigilijka” czyli spotkanie przedświąteczne. Składaliśmy sobie życzenia na Boże Narodzenie i Nowy Rok, śpiewaliśmy kolędy i raczyliśmy się pierogami, pasztecikami i łakociami przygotowanymi dla nas przez rodziców. Choć byliśmy w mocno okrojonym składzie, to ostatni dzień nauki w szkole upłynął nam miło i bardzo świątecznie. Życzymy wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku!
Wycieczka edukacyjna dofinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Poznaj Polskę” – już na nami!
14 grudnia 2021 roku odbyła się wycieczka dla uczniów z klas I-III której celem było wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego, a także poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzacja osiągnięć polskiej nauki. W wycieczce udział wzięli uczniowie klas 2E oraz 3B.
Wczesnym rankiem autokar pełen dzieci wraz z wychowawcami i opiekunami wyruszył do Torunia. Na dzieci czekało tam mnóstwo atrakcji.
Pierwszym i najbardziej ekscytującym punktem była wizyta w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Połączenie nauki i zabawy, pobudzanie kreatywności, dostarczyło nam świetnej i interesującej rozrywki. Uczniowie podczas pobytu mogli samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, badać zjawiska z różnych dziedzin nauki, poznawać prawa przyrody. Wahadło Foucaulta, model rzeki, piękny człowiek, komórka i DNA, szepcząca ściana, pracownia przebudowy i wiele innych atrakcji czekało na naszych uczniów podczas trzygodzinnego pobytu w Młynie Wiedzy.
Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Żywego Piernika, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach podczas których dzieci miały okazję wysłuchać barwnej opowieści o piernikach oraz samemu wyrobić swoje pierniczki.
Z Muzeum Żywego Piernika wraz z przewodnikiem udaliśmy się na wieczorne zwiedzanie toruńskiej starówki: czekały na nas mury obronne, Krzywa Wieża, bulwary nad Wisłą, katedra św. Janów, Dom Kopernika, Rynek Starego Miasta z Ratuszem. A to wszystko pięknie oświetlone świątecznymi ozdobami. Na Rynku pod ratuszem mieliśmy okazję uczestniczyć w jarmarku bożonarodzeniowym, posłuchać kolęd i zakupić pierniczki oraz pamiątki.
Wyjazd odbył się dzięki pilotażowemu przedsięwzięciu Ministra Edukacji i Nauki, w ramach którego szkoła otrzymała środki na dofinansowanie wyjazdu uczniów. Uczestnicy podczas pobytu w Toruniu poznali to piękne miasto, jego zabytki kultury i historię. Wycieczka realizowana była w ramach 2 obszarów edukacyjnych: kultura i dziedzictwo narodowe oraz największe osiągnięcia polskiej nauki.
Powered by aSc EduPage