Aktualności

          • "Bombka dla Kubusia" wydarzenie online na fb

          • "Jest taki dzień, tylko jeden raz do rokuDzień, zwykły dzień, który liczy się od zmrokuJest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem... "Święta to czas magiczny, w powietrzu unosi się rodzinny harmider a uśmiech nie schodzi z twarzy domowników. Niestety nie każdy z nas ma taką możliwość. Mały 6-letni Kubuś potrzebuje Naszego wsparcia. Chłopiec od urodzenia ma bardzo poważną wadę serca, którą można zredukować tylko operacją w Bostonie. Wiąże się ona z wyjazdem chłopca i ogromnymi kosztami. Rodzina Kuby wraz z przyjaciółmi rodziny robi wszytko co może, by wspólnie udało się zebrać potrzebną kwotę.

            Święta to czas w którym dzieją się cuda pokażmy wspólnie, że my również potrafimy je tworzyć. Zapraszamy Was serdecznie do Wspólnej akcji "Bombka dla Kubusia". Przynieście bombkę lub ozdobę, która chcielibyście umieścić na wspólnym drzewku świątecznym i wpłacie coś do puszki przeznaczonej dla Kubusia Dudy.

            Każdy z nas może wiele ale wspólnie możemy jeszcze więcej. Sprawmy by Ich święta, chodź inne były wyjątkowe i magiczne! 

            LINK DO WYDARZENIA "BOMBKA DLA KUBY" KLIKNIJ TUTAJ

          • Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA

          • 🎄⭐Zapraszamy do obejrzenia przedstawienia jasełkowego przygotowanego przez Uczniów klasy VII b z Rusi. Przedstawienie nosi tytuł "Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA" ...Życzymy Wszystkim Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego🌠

          • "Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach" i klasa 2A

          • W środę 8 grudnia 2021r. kl. II A uczestniczyła w warsztatach przedświątecznych "Boże Narodzenie na Warmii i Mazurach" w olsztyńskim zamku. Zajęcia miały charakter etnograficzny. Pierwsza część warsztatów stanowiła wprowadzenie w świat zwyczajów bożonarodzeniowych, właściwych mieszkańcom dawnej warmińskiej i mazurskiej wsi. Dzieci dowiedziały się, że Szemel przynosił dawniej gwiazdkowe prezenty, jak wyglądał stół wigilijny i do czego służyło nowolatko – magiczne ciastko w kształcie zwierząt. W drugiej części każdy z uczniów miał możliwość wykonania ozdoby świątecznej - choinki. Na koniec zwiedziliśmy Zamek Kapituły warmińskiej.

          • Mikołajki w szkole

          • 6 grudnia Samorząd Uczniowski spotkał w szkole Mikołaja i wszystkie dzieci otrzymały cukierki. Radości było bardzo dużo, dzieci nie chciały wypuścić Mikołaja z budynku w Bartągu, trzymały go za rękawy, i przytulały się . Szkoda , że Mikołaj przychodzi tylko raz w roku !!!

          • „POZNAJ POLSKĘ” i klasa 7D

          • Dnia 7 grudnia 2021r. klasa 7d uczestniczyła w wycieczce klasowej dofinansowanej z projektu MEiN „POZNAJ POLSKĘ”. Celem projektu było wsparcie finansowe, ale również wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Program to sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki. 

            Miejsce wyjazdu była Warszawa. Zwiedziliśmy Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, na zakończenie mieliśmy możliwość krótkiej przejażdżki  zabytkowym angielskim autobusem. Drugim miejscem na naszej liście było Centrum Nauki Kopernik.  Tutaj uczniowie wzięli udział w spektaklu z prądem w roli głównej w Teatrze Wysokich Napięć – doświadczenia fizyczne były niesamowite. Ponadto uczniowie mieli możliwość  przejścia przez różnorodne stacje doświadczalne oraz obejrzeć  eksponaty.

          • Akcja "Podaj łapę" i klasy 2b i 2D

          • Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom klas I-IV ze Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Rusi Filia w Bartągu za wzięcie udziału w akcji "Podaj łapę "na rzecz psów ze Schroniska w Tomarynach. 09.12.2021roku uczniowie klas 2b i 2d zawieźli do schroniska przyniesioną karmę, zabawki, koce. To dzięki naszej pomocy psom będzie łatwiej przeżyć trudny czas zimowy.

          • Razem na Święta

          • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie, Nasza szkoła bierze udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Razem na Święta". W związku z tym organizujemy zbiórkę środków higienicznych dla dzieci i młodzieży (np. żele pod prysznic, szampony, balsamy do pielęgnacji, chusteczki nawilżone, itp) przebywających na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Zbiórka potrwa do 17 grudnia. Przyniesione rzeczy proszę o przekazanie szkolnym koordynatorom akcji Pani Monice Kudosz, Panu Marcinowi Dzieńkowskiemu lub Pani Małgorzacie Żulewskiej. Serdecznie zachęcamy do udziału w akcji.

          • "Świąteczna Paczka dla Onko-dzieciaczka”

          • Serdecznie dziękujemy wychowawcom, uczniom oraz rodzicom za ogromne zaangażowanie się w akcję charytatywną "Świąteczna Paczka dla Onko-dzieciaczka” na rzecz pacjentów Oddziału Klinicznego Onkologii i Hematologii Dziecięcej Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie

          • Sukcesy naszych uczniów: Zuzanna Topa z klasy 3C

          • Uczennica klasy 3c Zuzanna Topa po raz kolejny wzięła udział w III eliminacjach Halowego Pucharu Warmii I Mazur. Na dzień dzisiejszy Zuzia prowadzi 1 punktemw rankingu. Trzymamy kciuki za naszą koleżankę!

          • Spotkanie z Japonią w klasie 1C

          • 3 grudnia w klasie 1C mieliśmy gościa. Yoichi Ida przybliżał dzieciom położenie i kulturę Japonii. Dzieci dowiedziały się, co symbolizuje flaga Kraju Kwitnącej Wiśni, jak się wymawia i pisze po japońsku jej nazwę, zaznaczały na mapie najdalej wysunięte punkty i okazało się, że chociaż Japonia ma niewielką powierzchnię na lądzie, posiada ogromną ilość wód terytorialnych. Uczniowie podziwiali urodę tradycyjnych słodyczy podawanych podczas ceremonii parzenia herbaty. Serdecznie dziękujemy naszemu Gościowi za poświęcony czas.

  • Galeria zdjęć

    • brak danych