• WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY DOBIEGŁ KOŃCA 👇

          •  

            W piątek 8.04 w Rusi i w poniedziałek 11.04 w Bartągu miał miejsce kiermasz świąteczny, na którym uczniowie klas VIII sprzedawali kartki i ozdoby świąteczne, a także biżuterię i rękodzieła. Wszystko wykonane przez uczniów naszej szkoły.

            ZEBRALIŚMY 972,01 zł !

            Pieniądze zostały przekazane do Caritas Polska na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

            Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy :))

            Grażyna Furmaniak

            Marcin Dzieńkowski

          • Wyjazd na Trampoliny

          •  

            5 kwietnia uczniowie klasy 8a i 8c w ramach lekcji wychowania fizycznego wybrali się do Parku Trampolin 7 Jump Street. Celem wyjazdu było propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, integracja zespołów klasowych oraz zacieśnianie relacji koleżeńskich. Rozgrzewka, rywalizacja w różnych ciekawych konkurencjach i salta zapewniły uśmiech i zadowolenie uczestników. Wróciliśmy zmęczeni, ale w dobrych humorach 😊

          • Szkolne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

          • 4 kwietnia wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w globalnej akcji obchodzonej na całym świecie z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Tego dnia w naszej szkole na znak solidarności z osobami z autyzmem można było zobaczyć wyłącznie kolor niebieski. Uczniowie oraz pracownicy zgodnie ubrali się na niebiesko, niektórzy z nich wzięli ze sobą dodatkowy gadżet w tym kolorze. Ponadto w klasie 2a zostały przeprowadzone warsztaty sensoryczne, dzięki którym dzieci miały niesamowitą okazję doświadczyć wszystkimi zmysłami, jak osoby z autyzmem mogą odczuwać bodźce płynące z otoczenia. Takie ćwiczenia z pewnością ułatwią dzieciom zrozumienie ich. Dodatkowo mając na celu uświadomienie jak największej liczby uczniów naszej szkoły, czym jest autyzm, jak może się on objawiać oraz jakie trudności napotykają osoby z autyzmem, została stworzona prezentacja multimedialna, którą nauczyciele klas I-VIII przedstawili na swoich lekcjach. Zdobytą wiedzę uczniowie sprawdzili biorąc udział w quizie. To był niezwykle ważny dzień.

            Dziękujemy wszystkim za udział!

            Paulina Kamińska, Adrianna Jóźwiak

          • "Spotkanie z poezją warmińską" - konkurs recytatorski

          • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w konkursie recytatorskim pt. "Spotkanie z poezją warmińską". W etapie klasowym do II etapu zakwalifikowało się 18 osób. W II etapie wyłonione zostały trzy miejsca i wyróżnienia.

            I miejsce: Dawid Sadownikow kl. 2a,

            II miejsce: Krzysztof Korbański kl. 3a, Małgorzata Michalczewska kl. 3e,

            III miejsce: Kaja Ujma kl. 2c, Natalia Krzemieniewska kl. 2d

            Wyróżnienia: Nadia Panuś 1b, Piotr Malec 1d.

            Osoby nagrodzone przechodzą do III etapu międzyszkolnego organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Jonkowie. Nagrania konkursowe będą dostępne na YouTube.

            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

            Katarzyna Kalisiak,, Ewa Mendalka, Wioletta Chomentowska, Lidia Kołakowska

          • Piżamowy Poniedziałek

          • Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy uczniów klas 1-8, nauczycieli i pracowników szkolnych

            11 kwietnia - Piżamowy Poniedziałek :)

          • Wyjazd do kina 5d

          • 31 marca 2022 uczniowie 5d odwiedzili kino Helios w Olsztynie. Jednak nie było to samo wyjście do kina, ponieważ mieliśmy okazję zobaczyć miejsca niedostępne dla zwykłego widza! Uczniowie zobaczyli dawne stanowisko kinooperatora, szpule z filmami oraz obecne serce kina, czyli kabinę projekcyjną.

          • Warsztaty "Wielkanoc na Warmii i Mazurach"

          • 1 kwietnia klasy 5a i 5d udały się na warsztaty przedświąteczne „Wielkanoc na Warmii i Mazurach” w Domu Gazety Olsztyńskiej. Uczniowie wykonali ozdoby świąteczne, poznali zwyczaje wielkanocne dawnej Warmii. Przy okazji zwiedziliśmy Stare Miasto Olsztyna.

          • BohaterOn 2021

          • W listopadzie 2021r. uczniowie klas 5-8 wzięli udział w akcji BohaterOn. Akcja ogólnopolska mająca na celu upamiętnienie 77. Rocznicę Powstania Warszawskiego. Uczniowie wzięli udział w lekcjach na temat powstania warszawskiego oraz tworzyli kartki z życzeniami od uczniów.

            Szkoła dopiero teraz otrzymała pamiątkowy dyplom i zaświadczenie dla szkolnego koordynatora Akcji - Aleksandry Jaszczanin.

          • Kiermasz ciast

          • 25 marca 2022 w Rusi odbył się charytatywny kiermasz ciast 🥧🍰🧁

            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszą akcję. Dzięki temu zakupiliśmy wiele potrzebnych produktów obywatelom Ukrainy przebywających na naszych terenach.

            Nasi uczniowie, nauczyciele i pracownicy pokazali, że mają ogromne serducha! 💙💛

            Dziękujemy!

            Opiekun Szkolnego Koła Caritas - Marcin Dzieńkowski

            Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Aleksandra Jaszczanin

          • Projekt eTwinning "Tropiciele wiosny"

          • Tej wiosny klasy 1C, 2E, 3B i 3E biorą udział w kolejnym projekcie eTwinning "Tropiciele wiosny". Jak wygląda wiosna w różnych regionach Polski? Jakie kwiaty zakwitają wiosną? Jakie ptaki powracają? Jakie owady budzą się do życia? Jakie drzewa kwitną? Podczas współpracy projektowej uczniowie będą w różnoraki sposób obserwować zmiany zachodzące w ich najbliższej okolicy. Wymienią się wiedzą i doświadczeniami z uczniami innych szkół.

          • Ośrodek Wsparcia i Testów

          • #SCWEW

            #ZPEOLSZTYN

            Przy Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą w Olsztynie działa Ośrodek Wsparcia i Testów. OWiT razem ze SCWEW tworzą system kompleksowego wsparcia dla osób
            z niepełnosprawnościami, ich rodzin oraz kadry placówek oświatowych.

            Dzięki udziałowi w pilotażowym projekcie #SCWEW nasza szkoła została wyposażona w specjalistyczny sprzęt oraz pomoce dydaktyczne. Ponadto nasi specjaliści zostali przeszkoleni w zakresie efektywnego wykorzystania technologii asystujących.

            Więcej informacji na temat OWiT na stronie: https://owitolsztyn.pl

             

          • Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki

          • W dniu 21.03 nasza szkoła włączyła się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa czyli Dnia Kolorowej Skarpetki. Jako wyraz tolerancji, wrażliwości oraz szacunku uczniowie i nauczyciele założyli kolorowe skarpetki – „nie do pary”. Światowy Dzień Zespołu Downa przypada na 21 dzień 3 miesiąca, ponieważ dodatkowy trzeci chromosom w 21 parze chromosomów w komórkach człowieka powoduje występowanie tej wady genetycznej. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji!!!

            Organizatorzy: Iwona Góralczyk, Ewa Mendalka

          • Skarpetkowe wyzwanie w klasie 3D

          • 21.03.2021r. w klasie 3D gościliśmy Panią Paulinę Kamińską, która jest terapeutką integracji sensorycznej w naszej szkole. Przybliżyła nam temat związany z Dniem Zespołu Downa. Na znak solidarności dzieci założyły skarpetki nie do pary. Na podstawie wykonanych prac poruszyliśmy temat zawodów i zainteresowań. Wspólnie uznaliśmy, że zarówno my jak i osoby z Zespołem Downa możemy mieć podobne hobby czy zainteresowania. Nie należy wykluczać takich osób z życia społecznego.

          • Pierwszy Dzień Wiosny w klasach 5-8

          • Uczniowie dzisiaj spędzili fantastyczny dzień.

            Przygotowali zielone śniadanie - pyszne kanapki, sałatki i nie tylko🥗.

            Na kolejnych godzinach wykonali kolorowe Marzanny, hasła witające Wiosnę oraz przepiękne ozdoby drzwi!

            Samorząd Uczniowski oceniał prace w trzech kategoriach (marzanna, ozdoba drzwi i hasło). Wśród jedenastu klas, które brały udział w międzyklasowej rywalizacji zwyciężyła VIII B z 83 punktami!

            Klasa otrzymała dyplom, medale oraz puchar "Super Klasy". Statuetka będzie przechodziła co roku w ręce innej, zwycięskiej klasy :)

            II miejsce - klasa VII D zdobywając 79 pkt

            III miejsce - klasa V C zdobywając 76,5 pkt

            Pozostałe klasy otrzymały dyplomy za aktywny udział w zorganizowanym przez nas dniu!

            Na naszych uczniów dzisiaj czekały również rozgrywki szachowe, doświadczenia chemiczne oraz pierwsze ognisko z kiełbaskami w tym roku!

            Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji!

            Uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły dziękujemy za wyśmienitą zabawę :)

            Samorząd Uczniowski oraz Opiekun SU Aleksandra Jaszczanin

          • Rajd pieszy Szkolnego Koła PTTK - "W poszukiwaniu wiosny"

          • 6.03.22r członkowie i przyjaciele Szkolnego Koła PTTK w Rusi wyruszyli na 3 w tym roku szkolny rajd pieszy w poszukiwaniu wiosny. Pogoda była wspaniała- świeciło słońce, a temperatura sprzyjała wędrówce. 28-osobowa grupa klubowiczów ruszyła spod szkoły w Rusi do ośrodka w Cyrance. Malownicza trasa liczyła tym razem 10 km. W promieniach słońca na półmetku trasy zrobiliśmy odpoczynek przy starej elektrowni wodnej na Łynie. Po 3 godzinnej wędrówce dotarliśmy do Cyranki, gdzie czekał na nas niezawodny kierowca Pan Włodek i autobus gminny udostępniony przez Wójta Gminy Stawiguda. Autobusem wróciliśmy do szkoły w Rusi. Tam Pan Zbyszek Czeschla czekał na nas przy płonącym ognisku. Zmęczeni, ale szczęśliwi piekliśmy kiełbaski i ogrzewaliśmy się po trudach wędrówki. Kolejna rajdowa niedziela upłynęła bardzo aktywnie. Już teraz zapraszam na kolejny rajd. O szczegółach poinformuję wkrótce. Do zobaczenia. Danuta Glińska

          • "Szkolny Klub Ekologów"

          • MAMY TO!

            Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować, że nasza Szkoła otrzymała tytuł : „Szkolnego Klubu Ekologów” w Ogólnopolskim Konkursie organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego, potwierdzony CERTYFIKATEM. Konkurs odbywał się w okresie od 15.09.2021 do 15.02.2022, a jego realizacji podjęły się: p. Anna Kozakiewicz, p. Agnieszka Nakonieczna, p. Anny Wiekiera, p. Anna Skorupska- Żółtańska, p. Karolina Ziółkowska. To przy ich wsparciu i nadzorze, uczniowie naszej szkoły, wykonywali szereg działań, mających na celu poszerzanie wiedzy z zakresu ekologii. ​W ramach konkursu uczniowie najstarszych klas przeprowadzili mini wykłady dla swoich rówieśników, natomiast klasy siódme prowadziły cykliczną gazetkę „Moja EKO-Szkoła”. Klasy 8 uczestniczyły w akcji: „Myślę, więc nie śmiecę!”, którą wsparła Pani Sołtys Rusi, a dzięki której nasza okolica została uporządkowana. ​Uczniowie mogli zweryfikować swoją wiedzę pisząc test ekologiczny, którego autorką była p. Agnieszka Nakonieczna, a zdobyte informacje mogli później wykorzystać przy tworzeniu gier. Klasy młodsze wykazały się ogromną kreatywnością tworząc „Coś z niczego”, udowadniając tym samym, że dzięki recyklingowi , jesteśmy w stanie „dać rzeczom, drugie życie”.

  • Galeria zdjęć

      brak danych