• POKAZ SZERMIERKI W NASZEJ SZKOLE

• 3 marca uczniowie klas V - VIII uczestniczyli w pokazie szermierki przygotowanym przez IKS Szermierka Stawiguda. Oprócz podstawowej wiedzy teoretycznej o tej dyscyplinie sportu, uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych. Trwa nabór do Sekcji Szermierczej. Zachęcamy ! Trenuj szermierkę !

• „Calling for Peace - Wołanie o pokój” - projekt eTwinning

• „Nie ma drogi do pokoju. To pokój jest drogą.”

Martin Luther King

Miło nam poinformować, że Polscy Ambasadorzy programu eTwinning założyli międzynarodowy projekt o tytule: „Calling for Peace - Wołanie o pokój”. To projekt, który realizowany jest przez ambasadorów eTwinning w swoich szkołach na terenie Polski i krajów Europejskich – w naszej szkole projekt koordynowany jest przez ambasadorkę programu eTwinning w województwie warmińsko-mazurskim, panią Paulinę Kurowską-Loryńską.

Celem projektu jest wezwanie do pokoju w Europie i na świecie, zjednoczenie się oraz wsparcie nauczycieli i dzieci mieszkających na Ukrainie, w tak trudnym dla nich czasie zagrożenia wojną. Działania nauczycieli w ramach projektu dostarczą uczniom niezbędnej wiedzy na temat kontekstu pokoju, fake newsów, przyjaźni, tolerancji, poszanowania praw człowieka, a co więcej odmiennych kultur i różnorodności. Zadaniem uczniów będzie przygotowywanie kartek, listów, łańcuchów serc, gołębi pokoju i nagranie piosenek o tematyce pokoju na świecie.

Efekty pracy uczniów naszej szkoły, będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku.

• #ZłoteSzkołyNBP

Oto nasza szkolna Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej.

Nasza szkoła bierze udział w programie Narodowego Banku Polskiego „Złote Szkoły NBP”, którego ideą jest rozwijanie kompetencji ekonomicznych młodego pokolenia.

Podczas realizacji programu drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu:

1. Lekcja ekonomii.
            2. Szkolna debata.
            3. Warsztat uczniowski.

Drużyna opracowuje, przeprowadza i przygotowuje sprawozdanie z zadań programu. Następnie nauczyciele należący do drużyny wysyłają relacje z wykonanych  zadań za pośrednictwem platformy programu.

Ewa Szałkowska

Monika Kudosz

Małgorzata Żulewska

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 2E

• Klasa 2E obchodziła Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Na dobry początek przygody z językiem polskim i wspólnego świętowania w klasie MDJO wzięliśmy na tapetę homonimy, palindromy i kaligramy. Oj, to była prawdziwa gimnastyka dla mózgu i wspaniała zabawa z językiem polskim.

• Miedzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w klasie 3E

• W poniedziałek 21.02.22r w klasie 3e obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zajęcia zaczęliśmy od burzy mózgów pisząc skojarzenia, czym dla każdego jest język ojczysty. Następnie odbył się konkurs recytatorski. Po konkursie uczniowie w grupach uczyli się łamańców językowych, które prezentowali z pamięci przed klasą. Podsumowaniem dnia była prezentacją multimedialna o różnorodności języka ojczystego. Dzisiejszy dzień rozbudził w uczniach ciekawość językiem ojczystym.

• ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ WALENTYNKOWĄ DEKORACJĘ DRZWI KLASOWYCH

•

Komisja konkursowa stanęła przed naprawdę trudnym wyborem , ponieważ wszystkie dekoracje były wyjątkowe i przepiękne.

Po długiej naradzie komisja konkursowa postanowiła nagrodzić: klasę 2d oraz wyróżnić: klasę 2e, 3b i 3d.

Wręczenie słodkich upominków i dyplomów nastąpi niebawem. Wszystkim klasom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie dekoracji !!!

Organizatorzy: Iwona Góralczyk, Martyna Suchoparska, Dorota Miałkowska-Łysoń

• Jasełka 2022

• Drodzy, pomimo wielu napotkanych przeciwności udało nam się wystawić szkolne Jasełka 2022.

Przygotowanie i pomoc : Agnieszka Jarzębińska, Anna Kaminska

Aktorzy: Uczniowie klasy 1C, 1D, 2 A

Narrator: Kacper

Maryja i Józef: Ania i Dawid

Aniołowie: Lena, Basia, Maja, Karina, Oliwia, Julita

Pastuszkowie: Lena, Ada, Sandra, Ania, Emilia, Laura Kuba

Królowie: Tomek, Marcel Wojtek, Marcel

Kolędnicy: Julia, Ala, Alicja

Nagranie i montaż: Adrianna Jóźwiak, Paulina Kurowska - Loryńska

Dekoracja: Bogumiła Masłowiecka-Miot, Teresa Rojek, Katarzyna Wieszyło

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji Jasełek.

• Pokaz szermierczy

• W minioną środę i czwartek uczniowie klas 3-4 mieli okazję wziąć udział w pokazie szermierczym. W trakcie pokazu dzieci bawiły się wspaniale i z zaciekawieniem zgłębiały tajniki tej dyscypliny sportowej.

• Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego

• 📣Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego📣

14 lutego zapraszamy do wspólnej zabawy Nauczycieli oraz Uczniów klas 1-8.

Rozkład jazdy :

📍Ubieramy się na czerwono

📍Robimy wspólne zdjęcie klasowe, które przekazujemy wychowawcy klasy. Z nadesłanych zdjęć robimy kolaż i wrzucamy na stronę szkoły. (Klasy 5-8 włączają kamery i robią zrzut ekranu). Prosimy Gospodarzy Klas o pomoc w realizacji :)

📍wysyłamy życzenia walentynkowe - w dniu walentynek udostępnimy padlet walentynkowy, gdzie będzie można napisać życzenia lub miły wierszyk dla swojej sympatii, przyjaciela, kolegi lub ulubionej Pani albo Pana.

📍 Dodatkowo - przebrany Uczeń będzie zwolniony z odpytywania i z niezapowiedzianych kartkówek. Uczniowie 5-8 na lekcji zdalnej pod warunkiem włączenia kamery.

• Wirtualnie biegamy dla kobiet

• Nasi szkolni biegacze i nauczyciele już po raz drugi ruszyli z pomocą osobom na rzecz Fundacji Onkologicznej " Życie z Rakiem". Dziękujemy za szlachetny gest wszystkim dzieciom oraz Panu Szymonowi Roickiemu za wsparcie, zaangażowanie i budowanie motywacji wśród dzieci. Wasze wielkie serca i chęć niesienia pomocy mobilizują nas do dalszych prospołecznych działań. Koordynatorzy: Adrianna Jóźwiak, Anna Kozakiewicz