• Akcja walentynkowa

16.02.2022 17:03
      14 lutego uczniowie naszej szkoły ubrali się na czerwono. Uczniowie klas 1-4 brali udział w poczcie walentynkowej, natomiast uczniowie klas 5-8 wysyłali życzenia przez:
      Padlet walentynkowy

• Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego

10.02.2022 18:24

📣Ogłoszenie Samorządu Uczniowskiego📣

14 lutego zapraszamy do wspólnej zabawy Nauczycieli oraz Uczniów klas 1-8.

Rozkład jazdy :

📍Ubieramy się na czerwono

📍Robimy wspólne zdjęcie klasowe, które przekazujemy wychowawcy klasy. Z nadesłanych zdjęć robimy kolaż i wrzucamy na stronę szkoły. (Klasy 5-8 włączają kamery i robią zrzut ekranu). Prosimy Gospodarzy Klas o pomoc w realizacji :)

📍wysyłamy życzenia walentynkowe - w dniu walentynek udostępnimy padlet walentynkowy, gdzie będzie można napisać życzenia lub miły wierszyk dla swojej sympatii, przyjaciela, kolegi lub ulubionej Pani albo Pana.

📍 Dodatkowo - przebrany Uczeń będzie zwolniony z odpytywania i z niezapowiedzianych kartkówek. Uczniowie 5-8 na lekcji zdalnej pod warunkiem włączenia kamery.

„The Voice of Ruś”

08.03.2020 09:24

21.02.2020r. odbyła się pierwsza edycja konkursu „The Voice of Ruś”. której byliśmy organizatorami. O miejsca na podium walczyło 17 wykonawców uczniów klas 4 – 8. Przy obecności wszystkich uczniów naszej szkoły oraz grona pedagogicznego wykonawcy wspaniale zaprezentowali swoje wokalne umiejętności. Przewodniczącym jury był PAN RADZIO, nasz wybitny specjalista do zadań muzycznych, oraz trzy reprezentantki Samorządu Uczniowskiego  - ZUZIX, MISIA oraz ANGELO. Nad dźwiękiem czuwał dla nas  PAN DAMIAN, który fantastycznie poprowadził całą imprezę. Po ostatnim występie jury udało się na krótką naradę, a następnie zostały ogłoszone wyniki.

1 miejsce zajął duet
      Hanna Wojciechowska (V B ) i Anna Kruszewska ( V B )

2 miejsce
      Michalina Wiśniewska ( VI C)

3 miejsce
      Lidia Knaut ( VI C)

Samorząd Uczniowski ufundował  słodkie nagrody dla wszystkich uczestników konkursu The Voice of Ruś, pierwsze trzy miejsca zostały dodatkowo nagrodzone w sposób szczególny kartami podarunkowymi do salonów Empik  w wysokości 100, 50 oraz 30 zł. Konkurs przypadł publiczności do gustu, wszyscy wspaniale przeżyli ten czas, w związku z tym szkoła niecierpliwie czeka na kolejną edycję.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

Alicja Jabłońska - Som

Kiermasz ciast

06.03.2020 10:02

16 grudnia 2019 r. SAMORZĄD UCZNIOWSKI zorganizował kiermasz ciast. Wypieki były przepyszne, a członkowie samorządu wykazali się ogromnym zaangażowaniem na rzecz NASZEJ SZKOŁY!
      Album fotograficzny

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

06.03.2020 10:49

11 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Rusi zostały przeprowadzone wybory do SU. Poprzedziła je kampania wyborcza, w trakcie której dziesięcioro kandydatów, na plakatach wyborczych zaprezentowało swoje programy.

W głosowaniu wzięło udział 234 uczniów z klas IV – VIII. Oddano  228 ważnych głosów i  6 nieważnych. Po podliczeniu głosów przez Komisję Wyborczą, do Rady Samorządu weszli uczniowie z największą ilością głosów. Dwoje kandydatów uzyskało tę samą ilość głosów. Nad przebiegiem kampanii i wyborów czuwał opiekun SU.

Rada Samorządu Uczniowskiego:

1. Zuzanna Kontraktowicz – przewodnicząca